Siła Pozytywnego „Nie”

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

W dzisiejszym świecie pełnym stresów i konieczności dokonywania nieustannych wyborów presja, by ustępować i mówić „Tak” cały czas rośnie. Efektem tego są stres, przepracowanie i zanik zasad etycznych. Sztuka mówienia „Nie” nigdy nie była tak potrzebna jak dziś.Niewłaściwie powiedziane „Nie” ma często wielką siłę niszczącą, zraża ludzi i wywołuje ich gniew. Dlatego tak ważne jest, by mówić je w odpowiedni sposób. Sekret kryje się w Pozytywnym „Nie”, prostej, sprawdzonej metodzie, której każdy może się nauczyć. Ta niezastąpiona książka pokazuje trzy proste etapy Pozytywnego „Nie”, uczy, jak bronić swoich interesów, przeciwstawiać się agresji i manipulacji ze strony tych, którym odmawiamy, a przede wszystkim, jak dojść do „Tak”. Całe życie jest tańcem „Tak” i „Nie”. Codziennie stajemy przed koniecznością odmawiania przyjaciołom, członkom rodziny, szefom, pracownikom, kolegom z pracy, a nawet sobie. To, czy i jak mówimy „Nie” wpływa na jakość naszego życia. Możliwe, że jest to najważniejsze słowo i powinniśmy się nauczyć mówić je taktownie i skutecznie.

William Ury to światowej sławy specjalista w zakresie negocjacji. Jest współtwórcą Harvard's Program on Negotiation, doradcą w Białym Domu i Pentagonie, współpracuje także z największymi amerykańskimi korporacjami. Brał udział w mediacjach w czasie wojny w Czeczenii, Jugosławii i pomagał w rozwiązywaniu wielu kryzysowych sytuacji na całym świecie.

TocataRea | 2012-11-25

Książka bardzo dobra: zarówno dla osób "prywatnych", pracujących nad jakością własnego życia, jak również dla przedsiębiorców, marketingowców oraz specjalistów PR, którzy w codziennych kontaktach zmuszeni są wyznaczać wyraźne granice w relacjach z klientami oraz partnerami biznesowymi. Całość uporządkowana, przejrzysta, podbudowana licznymi przykładami. Nie jest to może lektura odkrywcza w całej swej rozciągłości, ale zasłużone siedem gwiazdek się należy. Tym bardziej, iż znaleźć ją można w niektórych tanich księgarniach za "śmieszne" pieniądze.

Angelika KZ | 2013-09-21
pkicman | 2013-09-04