Dochodząc do zgody

Tłumaczenie: Magdalena Wajda-Kacmajor
Wydawnictwo: Moderator
Getting to peace. Transforming conflict at home, at work, and in the world.
8392020790
konflikt, zgoda, mediacja
sebek

Współcześnie nie wyobrażamy sobie rozwiązywania konfliktów bez udziału trzeciej strony. Mediator pośredniczy w rozwiązywaniu konfliktów międzynarodowych, ale również sporów w pracy, rodzinnych i wielu innych. Wiliam Ury, współautor koncepcji „wygrany wygrany” i jeden z największych na świecie znawców problematyki konfliktów i negocjacji w swojej książce pokazuje mechanizmy uczestnictwa trzeciej strony w dochodzeniu do porozumienia. „Dochodząc do zgody” jest trzecią książką zamykającą „trylogię” zapoczątkowaną przez „Dochodząc do TAK” i kontynuowaną w książce „Odchodząc od NIE”. Pozycja niezbędna dla każdego mediatora, trenera szkolącego w zakresie mediacji, menedżera uczestniczącego w rozwiązywaniu konfliktów w pracy i wszystkich tych, którzy chcą w sposób świadomy rozwiązywać swoje konflikty

źródło opisu: http://www.moderator.wroc.pl/pl/biblioteka_moderatora.html

źródło okładki: http://www.moderator.wroc.pl/pl/biblioteka_moderatora.html

Łukasz Chrzanowski | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Autor jest teoretykiem akademickim, który swoimi hipotezami chce nas nauczyć, jak rozwiązywać życiowe problemy. Cała książka skupia się na życiu Buszmenów. Nie wiem jak wy ale ja mieszkam w mieście i to rodzi niesamowity problem, to co u Buszmenów działa, u nas może nie dziać. Jednak, jeśli autor podpiera się wyłącznie przeczytanymi książkami oraz obserwacjami dzikich plemion, to chyba oczywiste, że poza teorią, nie ma nic wartościowego do przekazania. Jeśli potrzebujesz akademickiej wiedzy, to tę pozycje polecam. Praktycy biznesowi mogą śmiało zrezygnować z tej pozycji. Bo zawiera błędów merytorycznych i wiele hipotez kłoci się z dostępną wiedzą.

RHRplus | 2016-04-20
Robert Stokowiecki | 2014-04-21