Dołek czyli kiedy brnąć, a kiedy rezygnować

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Najmocniejsze jest odbicie od dna Zrezygnuj z niewłaściwych przedsięwzięć Konsekwentnie realizuj te, które mają szansę powodzenia Miej odwagę, żeby zrobić jedno albo drugie Czym jest dołek? To każda wyboista ścieżka, którą musisz podążać, żeby osiągnąć ważny cel jeżeli rzeczywiście dążysz do określonego celu. Ale jest też czymś więcej. Dołek jest kluczem do Twojej kariery, przyszłości Twojej firmy, a zapewne także Twojego szczęścia. Dołek, mur, impas -trwać czy wiać? Każde nowe przedsięwzięcie -praca, hobby, towarzyska relacja -jest na początku ekscytujące i przyjemne, ale prędzej czy później zabawa się kończy i zaczynają się strome schody. Być może właśnie Cię to spotkało i znajdujesz się w dołku -napotkałeś przejściowe trudności, które przezwyciężysz, jeśli przyłożysz się do pracy. Równie dobrze może to jednak być ślepy zaułek, a Twoja sytuacja nigdy nie ulegnie poprawie. Bo w życiu, jak w biznesie, czasem zdarza się niewykorzystana nisza gwarantująca sukces. Nie możesz jej jednak pomylić z beznadziejną czarną dziurą. A jeśli nawet tak by się stało, nie spędzaj na dnie zbyt wiele czasu. Tym, co odróżnia supergwiazdy od przeciętnych ludzi, jest umiejętność szybkiego wycofywania się ze ślepych zaułków oraz zdolność do wytężonej pracy nad naprawdę ważnymi przedsięwzięciami. Zwycięzcy rezygnują szybko, często i bez poczucia winy -dopóki nie napotkają odpowiedniego dołka i nie znajdą ważnych powodów, żeby go pokonać. Niezależnie od tego, czy jesteś grafikiem komputerowym, przedstawicielem handlowym, sportowcem, studentem, czy ambitnym dyrektorem, pamiętaj, że upór godny lepszej sprawy często faktycznie jest godny lepszej sprawy. I tylko czasami za trudną przeszkodą stoi wyjątkowo atrakcyjna nagroda. Ale jaka to wówczas nagroda!!! Nie walcz z każdym napotkanym kryzysem: naucz się magii myślenia w kategoriach rezygnacji. Szukaj prawdziwych wyzwań, za którymi stoją duże zyski, chwała i długookresowe bezpieczeństwo. Naucz się odróżniać rodzaje równi pochyłej, na której się właśnie znalazłeś. Poznaj, co to znaczy być najlepszym na (Twoim) świecie.

aandziag | 2012-05-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 15 maja 2012

Przeczytałam wiele książek o podobnym temacie. Były znacznie grubsze, ale nic nie wniosły do mojego życia. Ta mała książeczka okazała się najbardziej wartościowa. Świetna i konkretna. Polecam!

jab0lpunk | 2017-04-28
Jacek Hanarz | 2016-01-07