Dołek czyli kiedy brnąć, a kiedy rezygnować

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Najmocniejsze jest odbicie od dna Zrezygnuj z niewłaściwych przedsięwzięć Konsekwentnie realizuj te, które mają szansę powodzenia Miej odwagę, żeby zrobić jedno albo drugie Czym jest dołek? To każda wyboista ścieżka, którą musisz podążać, żeby osiągnąć ważny cel jeżeli rzeczywiście dążysz do określonego celu. Ale jest też czymś więcej. Dołek jest kluczem do Twojej kariery, przyszłości Twojej firmy, a zapewne także Twojego szczęścia. Dołek, mur, impas -trwać czy wiać? Każde nowe przedsięwzięcie -praca, hobby, towarzyska relacja -jest na początku ekscytujące i przyjemne, ale prędzej czy później zabawa się kończy i zaczynają się strome schody. Być może właśnie Cię to spotkało i znajdujesz się w dołku -napotkałeś przejściowe trudności, które przezwyciężysz, jeśli przyłożysz się do pracy. Równie dobrze może to jednak być ślepy zaułek, a Twoja sytuacja nigdy nie ulegnie poprawie. Bo w życiu, jak w biznesie, czasem zdarza się niewykorzystana nisza gwarantująca sukces. Nie możesz jej jednak pomylić z beznadziejną czarną dziurą. A jeśli nawet tak by się stało, nie spędzaj na dnie zbyt wiele czasu. Tym, co odróżnia supergwiazdy od przeciętnych ludzi, jest umiejętność szybkiego wycofywania się ze ślepych zaułków oraz zdolność do wytężonej pracy nad naprawdę ważnymi przedsięwzięciami. Zwycięzcy rezygnują szybko, często i bez poczucia winy -dopóki nie napotkają odpowiedniego dołka i nie znajdą ważnych powodów, żeby go pokonać. Niezależnie od tego, czy jesteś grafikiem komputerowym, przedstawicielem handlowym, sportowcem, studentem, czy ambitnym dyrektorem, pamiętaj, że upór godny lepszej sprawy często faktycznie jest godny lepszej sprawy. I tylko czasami za trudną przeszkodą stoi wyjątkowo atrakcyjna nagroda. Ale jaka to wówczas nagroda!!! Nie walcz z każdym napotkanym kryzysem: naucz się magii myślenia w kategoriach rezygnacji. Szukaj prawdziwych wyzwań, za którymi stoją duże zyski, chwała i długookresowe bezpieczeństwo. Naucz się odróżniać rodzaje równi pochyłej, na której się właśnie znalazłeś. Poznaj, co to znaczy być najlepszym na (Twoim) świecie.

Maciej | 2018-10-02
Przeczytana: 02 października 2018

Książka jest bardzo chuda (ok. 80 stron), a mimo tego i tak warto ją było przeczytać. Autor w książce skupia się na kilku zagadnieniach:
- jak najlepsi zostają najlepszymi i ile procent uwagi czy zysków z ogółu zbierają dla siebie,
- przedstawia trzy krzywe: dołek, ślepy zaułek, urwisko - z którymi stykamy się w życiu, i które w różnym stopniu uniemożliwiają osiąganie naszych marzeń,
- kiedy warto rezygnować z czegoś, co nam nie idzie po myśli, a kiedy warto brnąć dalej (na podstawie dołka i ślepego zaułka),
- i to wszystko oparte na przykładach z różnych dziedzin życia (praca, biznes, życie osobiste), ładnie zilustrowane wykresami i rysunkami satyrycznymi.

Te wszystkie zagadnienia zebrane w całość budują w czytelniku świadome poczucie, że w pewnych sytuacjach warto dalej trwać, a w innych najlepiej sobie odpuścić.

Jedyny minusem jest to, że łatwiej jest teraz dostać angielską wersję książki niż jej polskie wydanie, ponieważ nie jest ono już oficjalnie sprzedawane, a używanych...

aandziag | 2012-05-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 15 maja 2012

Przeczytałam wiele książek o podobnym temacie. Były znacznie grubsze, ale nic nie wniosły do mojego życia. Ta mała książeczka okazała się najbardziej wartościowa. Świetna i konkretna. Polecam!

Mr_Fif | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018