ROZWIŃ ZWIŃ

To jest marketing!

Okładka książki To jest marketing!
Seth Godin Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
Data 1. wydania:
2018-11-13
marketing poradnik

więcej Więcej

W 2021r nic ciekawego już się z tego nie wyciągnie. Oczywiste oczywistości, które każdy wokół powtarza. Szkoda czasu.

Książka nadaje się na tylną kartkę kalendarza... Wykrzykiwanie hasełek, przykłady, które nic nie wnoszą. Niczego się nie dowiedziałem.

Niewiele tu było wiedzy. Głównie przemyślenia o marketingu, ale dobrze się czytało.

Dosyć powierzchowna pozycja, mało konkretna, brakuje jej praktycznego wymiaru. Jednocześnie dobrze się ją czyta, a Seth Godin przekazuje dużo wartościowych prawd o marketingu.

Czytając kolejne książki Setha Godina można mieć wrażenie, że ciągle czyta się o tym samym. Autor w każdej kolejnej książce dokłada jednak kilka dodatkowych szczebelków do drabiny zrozumienia mechanizmów nowoczesnego marketingu "za przyzwoleniem", stojącego w opozycji do spam-marketingu.

Jeśli szukasz w tej książce przełomowych myśli, które zrewolucjonizują Twój sposób...

Jeśli ktoś szuka gotowych rozwiązań, to nie jest to książka dla niego. To jest raczej propozycja dla ludzi już doświadczonych, pokazująca zmiany zachodzące w marketingu i sprzedaży, związane z wejściem nowych technologii. Autor podkreśla piętrzące się w związku z tym przed przedsiębiorcami trudności z dotarciem do klientów, ale przedstawia również rozwiązania - marketing...

Brak konkretów

Koniec końców towarzyszyło mi rozczarowanie z powodu braku konkretów, ale jednak w marketingu pewnych rzeczy nie da się uchwycić liczbami czy wykresami. Najważniejsze jest to, co niemierzalne.

Dlatego jest w książce sporo rzeczy, które zasłużyły na osobne adnotacje i przypomnienie od czasu do czasu. Szkoda, że momentami bywało nużąco. Lanie wody w tej tematyce może się...

Pozycja, która zdecydowanie może pomóc w nabyciu właściwego mindsetu. Sam po lekturze wykonałem pewien rachunek sumienia i czuję, że rzeczywiście gdzieniegdzie muszę popracować. Ogólnie nie zrewolucjonizowała mojego postrzegania marketingu, ale zdecydowanie czuję, że coś z niej wyniosłem.

Książka napisana bardzo chaotycznie. Mam wrażenie, że brak w niej jakiejkolwiek spójności. Autor co chwila zaczyna nowe myśli, które w dużej części nie wnoszą nic odkrywczego. Daję ocenę trzy, ponieważ mimo, że książkę czyta się okropnie, można wynieść z niej pewne ogólne wartości.

• Marketing
  • 2020