Park Wschodni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Co w życiu jest najważniejsze: władza, pieniądze, sława, seks, a może miłośća Bohaterowie Parku Wschodniego, pijąc wódkę na wyspie Kaczeńcowej łąki (wśród kwiatów wyrosłych na prochach zmarłych), rozprawiają o fundamentalnych sprawach świata i mimo swej plebejskiej mądrości dają się uwieść prostytutkom, w ich wyobraźni nieziemskim kobietom. Rzecz dzieje się w Polsce, we Wrocławiu, w roku 2004. Przezroczyste dialogi i opisy mikroświata Grabkowskiego tworzą epicki obraz ludzi drugiej kategorii, ale nie z marginesu, dla których zabrakło miejsca w zmiennej i trudnej do zrozumienia rzeczywistości.

monikaas | 2015-03-20
Łukasz | 2014-12-14