Okładka książki Piękne kłamstwa

Piękne kłamstwa

Autor:
Cykl: Ridley Jones (tom 1)
Beautiful Lies
wydawnictwo
AMBER
rodzina, kłamstwo, wybór
typ
papier
6,39 (148 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Przypadek, jedna decyzja i… dobry uczynek mogą zmienić całe twoje życie. A jeśli twoja rodzina to kłamstwo? A jeśli twoje nazwisko to kłamstwo? A jeśli całe twoje życie to tylko stek pięknych kłamstw? "Czy jesteś moją córką?" Gdyby Ridley Jones spała dziesięć minut dłużej, albo gdyby nie zatrzymała się, żeby porozmawiać z sąsiadką, albo gdyby nie otwierała skrzynki na listy, albo gdyby pojechała...

Przypadek, jedna decyzja i… dobry uczynek mogą zmienić całe twoje życie.

A jeśli twoja rodzina to kłamstwo?
A jeśli twoje nazwisko to kłamstwo?
A jeśli całe twoje życie to tylko stek pięknych kłamstw?

"Czy jesteś moją córką?"
Gdyby Ridley Jones spała dziesięć minut dłużej, albo gdyby nie zatrzymała się, żeby porozmawiać z sąsiadką, albo gdyby nie otwierała skrzynki na listy, albo gdyby pojechała metrem, zamiast łapać taksówkę, dalej trwałaby w przekonaniu, że jej życie jest doskonałe. Ale tego ranka dokonała tych wszystkich małych wyborów i uruchomiła lawinę zdarzeń. Zaczęło się od dobrego uczynku. I przesyłki, z której dowiedziała się, że cały jej świat to iluzja.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

„Piękne kłamstwa” Lisy Unger polecił i pożyczył mi dobry znajomy. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i patrząc na okładkę, która kojarzy mi się z romansem oraz średnią ocen na LC, która nie jest najwyższa, nie do końca byłam przekonana do jej przeczytania. Jednak skoro mój znajomy mówi, że dobra to, czemu nie miałabym mu zaufać i istotnie warto było jej poświęcić swój czas. Już po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że nie będę się nudzić, a mój czas nie zostanie zmarnowany na nijaką lekturę.

„Piękne kłamstwa” to intrygujący i dobrze skonstruowany thriller psychologiczny, który pobudza nasz umysł do ciągłego myślenia i skłania do zastanowienia się nad ważnym społecznym problemem spotykanym niemalże na całym świecie. Mianowicie problemem związanym z przemocą w rodzinie, maltretowaniem dzieci, ogólnie mówiąc wszelką patologią występującą w wielu domach. Po jej przeczytaniu każdy postawi sobie pytanie - czy cel uświęca środki?

Główna bohaterka Ridley Jones prowadzi pouk...

BecinkaFiore | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

To jedna z takich książek, od których trudno się oderwać. Kilka lat temu przeczytałam drugą część, nieświadoma istnienia tej pierwszej. Pamiętam, że tamta nie wywarła na mnie aż takiego wrażenia.
"Piękne kłamstwa" czytałam zachłannie, zanzaczając sobie kilka stron, do skopiowania cytatów. Było dokładnie tak, jak podał recenzent na okładce - w tej historii możemy odnaleźć samych siebie. Zreszą główna bohaterka często zwraca się bezpośrednio do nas, czytelników.
Może i jest to tani chwyt, często proponowany autorom przez wydawców, ale w tym wypadku nie wygladało to sztucznie i za każdym razem miałam ochotę przytaknąć i odpowiedzieć Ridley, że tak, że ja też mam takie myśli, że też to znam... Kończąc ostatnie strony, przykro mi było, że to już. I chyba jednak sięgnę ponownie po tę drugą część - może teraz zerknę na nią łaskawszym okiem?

BIETKA | 2014-09-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 września 2014

Lisa Unger napisała kolejny, dobry triller psychologiczny. Rzecz jest o podejmowaniu wyborów, o szlachetnej idei projektu " Na ratunek" maltretowanym dzieciom i o podwójnej tożsamości.
W projekt nie wszyscy byli zaangażowani dla dobra dzieci, miał on drugie, bulwersujące i brutalne oblicze z udziałem ludzi bogatych i wpływowych.
Główna bohaterka - narratorka powieści- Ridley Jones, jest 32-letni pisarką, mieszkanką Nowego Jorku. Pewnego dnia, pod wpływem impulsu serca ratuje małego chłopca przed nadjeżdżającą ciężarówką.To wydarzenie stało się punktem zwrotnym w jej dotychczasowym, przyjemnym i bezpiecznym życiu.
- " Wybory określają przebieg naszego życia".
Ridley nie ma ochoty, ani czasu na pisanie powieści, ona tyko:
-" Pobawiłam się myślą, żeby zacząć pisać powieść".
Z determinacją podjęła się nowej roli pani detektyw-amator. Tym samym weszła w emocjonalną przygodę poszukiwania- nie tylko swojej- biologicznej tożsamości.
Rozgrywająca się terażniejszość...

Caroline | 2013-08-25
Na półkach: Przeczytane, Od znajomych., 2013
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Jak jedna mała decyzja może zmienić życie człowieka?
Co by było, gdyby ?

Amerykanka w bestsellerowy sposób opisuje historię Ridley Jones.
Dziewczyna ratuje spod kół przejeżdżającego samochodu małego chłopca.
W ten sposób staje się popularna i trafia do telewizji.

Następnie otrzymuje tajemniczy list. Zawiera on zdjęcie pary z dzieckiem. Kobieta łudząco przypomina główną bohaterkę.

Jak wpłynie to na jej życie?
Czy spróbuje dotrzeć do swoich korzeni ?
I co wspólnego ma z tym Jake ?

Świetnie napisana, wciąga od pierwszych słów.
POLECAM

Gośka | 2012-03-07
Przeczytana: 07 marca 2012

Fajnie napisana,wciągająca książka sensacyjna z wątkiem miłosnym. Akcja narasta powoli zapoznając nas z bohaterami i ich historią.
Pewnego dnia Ridley ratując życie małego chłopca uruchamia łańcuch zdarzeń,który rujnuje cały jej dotychczasowy świat.Ktoś wysyła do niej listy podając się za jej ojca.Ale ona ma już przecież ojca,więc o co chodzi?Ktoś o nią wypytuje,ktoś ją śledzi.Ridley powoli dowiaduje się,że nic nie jest takie na jakie wygląda.Każdy ma przed nią sekrety,każdy wydaje się zamieszany w te dziwne wydarzenia. Popada niemal w paranoję,w każdym widzi coś podejrzanego.Powoli,powoli z pomocą niedawno poznanego,fascynującego ją,tajemniczego mężczyzny zaczyna poznawać prawdę o sobie.
Książkę czyta się z przyjemnością i zaciekawieniem.Nie ma w niej mocnych akcji ani krwawych scen,bardziej jest to thriller psychologiczny,coś w stylu Joy Fielding.Polecam.

betina360 | 2013-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 czerwca 2013

dazenie do poznania prawdy o sobie nie zawsze jest proste o czym przekonuja sie glowni bohaterowie ksiazki,zycie w klamstwie rowniez nie jest dobre wiec lepiej wiedziec kim sie jest naprawde

Agata | 2014-02-18

Mogłoby się zdawać, że będzie to jedna z wielu książek o banalnej fabule, jakich wiele na bibliotecznych półkach. Mogłoby.. Jednak w moim odczuciu prawda jest zupełnie inna. Do sięgnięcia po nią zachęcił mnie opis umieszczony na okładce. Spodziewałam się więc historii kobiety.. i tylko tego.
Owszem fabuła dość ciekawa, jednak większość książek, po które sięgam spełniają owe kryterium. Tutaj natomiast sama historia obudowana jest głębokimi przemyśleniami bohaterki. Ukazuje prawdę o życiu w sposób, którego się nie spodziewałam. Przesłania te owładnęły mnie doszczętnie. Wypowiedziała to, do czego dochodziłam w swoim życiu.

Karolinaa3 | 2014-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2014

Jak dla mnie naprawdę świetna książka. Może i troszeczkę przewidywalna, bo już na początku książki przypuszczałam jak się zakończy, mimo to było dużo zwrotów akcji. Fabuła jak najbardziej interesująca, a książka sprawiała, że i ja stawałam się detektywem. Razem z bohaterami śledziłam losy małej, zaginionej dziewczynki próbując rozwikłać zagadkę co się z nią stało. Poza tym książka bardzo wciągająca i już po kilku stronach wiedziałam, że trudno będzie mi ją przerwać. Bardzo dobry język i styl, który sprawia, że książka staje się naprawdę miłą lekturą :) Polecam!

Hajdii | 2014-05-08

Zaintrygowana sięgnęłam po nią, nie zawiodłam się - okazała się być czymś w rodzaju księgi ukazjuącej, każdem kto ją czyta, prawa jakimi rządzi się życie. Nie jesteśmy świadomi ile naszych wyborów skłania Nas i prowadzi do danej kawiarni, wybrania danej pracy. Nie zdajemy sobie sprawy że to właśnie one kształtują nasze życie, lecz po przeczytaniu tej pozycji, popadłam w lekką zadumę, poddałam się refleksji, ujrzałam coś co było ale nie tak wyraziste i ostre , tylko ukazane zawsze za mgłą i zawsze gdzieś skrywane wewnątrz mnie samej...

Aga | 2013-09-27

Książkę kupiłam przypadkowo w empiku- ot tak jedna z nowości i to był strzał w 10! Treści nie zdradzam, ponieważ sama nie lubię czytać streszczenia o czym jest dana książka.. Jest to kryminał z wątkami detektywistycznymi, napisany łatwo przyswajalnym językiem który wciąga i pochłania bez reszty..Autorka świetnie manewruje tropami, tak aby czytelnik był przekonany co do swoich domyśleń, które po chwili okazują się błędne..Jak dla mnie jest to jedna z tych książek, których żal, że się kończą..;) Gorąco polecam :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica