Piękne kłamstwa

Cykl: Ridley Jones (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
6,41 (155 ocen i 17 opinii)
Beautiful Lies
rodzina, kłamstwo, wybór

Inne wydania

Przypadek, jedna decyzja i… dobry uczynek mogą zmienić całe twoje życie. A jeśli twoja rodzina to kłamstwo? A jeśli twoje nazwisko to kłamstwo? A jeśli całe twoje życie to tylko stek pięknych kłamstw? "Czy jesteś moją córką?" Gdyby Ridley Jones spała dziesięć minut dłużej, albo gdyby nie zatrzymała się, żeby porozmawiać z sąsiadką, albo gdyby nie otwierała skrzynki na listy, albo gdyby...

Przypadek, jedna decyzja i… dobry uczynek mogą zmienić całe twoje życie.

A jeśli twoja rodzina to kłamstwo?
A jeśli twoje nazwisko to kłamstwo?
A jeśli całe twoje życie to tylko stek pięknych kłamstw?

"Czy jesteś moją córką?"
Gdyby Ridley Jones spała dziesięć minut dłużej, albo gdyby nie zatrzymała się, żeby porozmawiać z sąsiadką, albo gdyby nie otwierała skrzynki na listy, albo gdyby pojechała metrem, zamiast łapać taksówkę, dalej trwałaby w przekonaniu, że jej życie jest doskonałe. Ale tego ranka dokonała tych wszystkich małych wyborów i uruchomiła lawinę zdarzeń. Zaczęło się od dobrego uczynku. I przesyłki, z której dowiedziała się, że cały jej świat to iluzja.

Sklep

• Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Tajemnica domu Helclów
  • Chłopaki niech płaczą
  • Collide
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Bieg po życie
  • Czarny świt
Noc nad Samborzewem
Wiesława Bancarzewska

8,64 (14 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

7,3 (10 ocen i opinii)
Collide
Gail McHugh

7,51 (309 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,71 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

„Piękne kłamstwa” Lisy Unger polecił i pożyczył mi dobry znajomy. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i patrząc na okładkę, która kojarzy mi się z romansem oraz średnią ocen na LC, która nie jest najwyższa, nie do końca byłam przekonana do jej przeczytania. Jednak skoro mój znajomy mówi, że dobra to, czemu nie miałabym mu zaufać i istotnie warto było jej poświęcić swój czas. Już po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że nie będę się nudzić, a mój czas nie zostanie zmarnowany na nijaką lekturę.

„Piękne kłamstwa” to intrygujący i dobrze skonstruowany thriller psychologiczny, który pobudza nasz umysł do ciągłego myślenia i skłania do zastanowienia się nad ważnym społecznym problemem spotykanym niemalże na całym świecie. Mianowicie problemem związanym z przemocą w rodzinie, maltretowaniem dzieci, ogólnie mówiąc wszelką patologią występującą w wielu domach. Po jej przeczytaniu każdy postawi sobie pytanie - czy cel uświęca środki?

Główna bohaterka Ridley Jones prowadzi...

BecinkaFiore | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

To jedna z takich książek, od których trudno się oderwać. Kilka lat temu przeczytałam drugą część, nieświadoma istnienia tej pierwszej. Pamiętam, że tamta nie wywarła na mnie aż takiego wrażenia.
"Piękne kłamstwa" czytałam zachłannie, zanzaczając sobie kilka stron, do skopiowania cytatów. Było dokładnie tak, jak podał recenzent na okładce - w tej historii możemy odnaleźć samych siebie. Zreszą główna bohaterka często zwraca się bezpośrednio do nas, czytelników.
Może i jest to tani chwyt, często proponowany autorom przez wydawców, ale w tym wypadku nie wygladało to sztucznie i za każdym razem miałam ochotę przytaknąć i odpowiedzieć Ridley, że tak, że ja też mam takie myśli, że też to znam... Kończąc ostatnie strony, przykro mi było, że to już. I chyba jednak sięgnę ponownie po tę drugą część - może teraz zerknę na nią łaskawszym okiem?

BIETKA | 2014-09-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 września 2014

Lisa Unger napisała kolejny, dobry triller psychologiczny. Rzecz jest o podejmowaniu wyborów, o szlachetnej idei projektu " Na ratunek" maltretowanym dzieciom i o podwójnej tożsamości.
W projekt nie wszyscy byli zaangażowani dla dobra dzieci, miał on drugie, bulwersujące i brutalne oblicze z udziałem ludzi bogatych i wpływowych.
Główna bohaterka - narratorka powieści- Ridley Jones, jest 32-letni pisarką, mieszkanką Nowego Jorku. Pewnego dnia, pod wpływem impulsu serca ratuje małego chłopca przed nadjeżdżającą ciężarówką.To wydarzenie stało się punktem zwrotnym w jej dotychczasowym, przyjemnym i bezpiecznym życiu.
- " Wybory określają przebieg naszego życia".
Ridley nie ma ochoty, ani czasu na pisanie powieści, ona tyko:
-" Pobawiłam się myślą, żeby zacząć pisać powieść".
Z determinacją podjęła się nowej roli pani detektyw-amator. Tym samym weszła w emocjonalną przygodę poszukiwania- nie tylko swojej- biologicznej tożsamości.
Rozgrywająca się terażniejszość, stała się pomostem do...

Caroline | 2013-08-25
Na półkach: Przeczytane, Od znajomych., 2013
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Jak jedna mała decyzja może zmienić życie człowieka?
Co by było, gdyby ?

Amerykanka w bestsellerowy sposób opisuje historię Ridley Jones.
Dziewczyna ratuje spod kół przejeżdżającego samochodu małego chłopca.
W ten sposób staje się popularna i trafia do telewizji.

Następnie otrzymuje tajemniczy list. Zawiera on zdjęcie pary z dzieckiem. Kobieta łudząco przypomina główną bohaterkę.

Jak wpłynie to na jej życie?
Czy spróbuje dotrzeć do swoich korzeni ?
I co wspólnego ma z tym Jake ?

Świetnie napisana, wciąga od pierwszych słów.
POLECAM

Agata | 2014-02-18

Mogłoby się zdawać, że będzie to jedna z wielu książek o banalnej fabule, jakich wiele na bibliotecznych półkach. Mogłoby.. Jednak w moim odczuciu prawda jest zupełnie inna. Do sięgnięcia po nią zachęcił mnie opis umieszczony na okładce. Spodziewałam się więc historii kobiety.. i tylko tego.
Owszem fabuła dość ciekawa, jednak większość książek, po które sięgam spełniają owe kryterium. Tutaj natomiast sama historia obudowana jest głębokimi przemyśleniami bohaterki. Ukazuje prawdę o życiu w sposób, którego się nie spodziewałam. Przesłania te owładnęły mnie doszczętnie. Wypowiedziała to, do czego dochodziłam w swoim życiu.

Karolinaa3 | 2014-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2014

Jak dla mnie naprawdę świetna książka. Może i troszeczkę przewidywalna, bo już na początku książki przypuszczałam jak się zakończy, mimo to było dużo zwrotów akcji. Fabuła jak najbardziej interesująca, a książka sprawiała, że i ja stawałam się detektywem. Razem z bohaterami śledziłam losy małej, zaginionej dziewczynki próbując rozwikłać zagadkę co się z nią stało. Poza tym książka bardzo wciągająca i już po kilku stronach wiedziałam, że trudno będzie mi ją przerwać. Bardzo dobry język i styl, który sprawia, że książka staje się naprawdę miłą lekturą :) Polecam!

Aga | 2013-09-27

Książkę kupiłam przypadkowo w empiku- ot tak jedna z nowości i to był strzał w 10! Treści nie zdradzam, ponieważ sama nie lubię czytać streszczenia o czym jest dana książka.. Jest to kryminał z wątkami detektywistycznymi, napisany łatwo przyswajalnym językiem który wciąga i pochłania bez reszty..Autorka świetnie manewruje tropami, tak aby czytelnik był przekonany co do swoich domyśleń, które po chwili okazują się błędne..Jak dla mnie jest to jedna z tych książek, których żal, że się kończą..;) Gorąco polecam :)

Paulina | 2015-07-27

Książkę pożyczyłam od siostry. Nie był to zły wybór, ponieważ bardzo mnie wciągnęła. Trzyma w napięciu i zmusza do refleksji. Osobiście mi się podobała i z czystym sumieniem mogę polecić ją innym czytelnikom. :)

Barbara | 2013-08-01
Przeczytana: 30 lipca 2013

Książka nie jest specjalnym arcydziełem literackim,okropnie się dłuży przez około sto początkowych stron,zakończenie również nie porywa.Ot takie sobie czytadło.Nic specjalnego.

Mariola | 2011-09-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Super książka, świetnie się czyta, wciągająca, Polecam