Lubimyczytać.pl to:

AMBER
rodzina, kłamstwo, wybór
typ
papier
6.37 (147 ocen i 15 opinii)

Opis książki

Przypadek, jedna decyzja i… dobry uczynek mogą zmienić całe twoje życie. A jeśli twoja rodzina to kłamstwo? A jeśli twoje nazwisko to kłamstwo? A jeśli całe twoje życie to tylko stek pięknych kłamstw? "Czy jesteś moją córką?" Gdyby Ridley Jones spała dziesięć minut dłużej, albo gdyby nie zatrzymała się, żeby porozmawiać z sąsiadką, albo gdyby nie otwierała skrzynki na listy, albo gdyby pojechała...

Przypadek, jedna decyzja i… dobry uczynek mogą zmienić całe twoje życie.

A jeśli twoja rodzina to kłamstwo?
A jeśli twoje nazwisko to kłamstwo?
A jeśli całe twoje życie to tylko stek pięknych kłamstw?

"Czy jesteś moją córką?"
Gdyby Ridley Jones spała dziesięć minut dłużej, albo gdyby nie zatrzymała się, żeby porozmawiać z sąsiadką, albo gdyby nie otwierała skrzynki na listy, albo gdyby pojechała metrem, zamiast łapać taksówkę, dalej trwałaby w przekonaniu, że jej życie jest doskonałe. Ale tego ranka dokonała tych wszystkich małych wyborów i uruchomiła lawinę zdarzeń. Zaczęło się od dobrego uczynku. I przesyłki, z której dowiedziała się, że cały jej świat to iluzja.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Agnieszka | 2014-03-18
Przeczytana: 16 marca 2014

„Piękne kłamstwa” Lisy Unger polecił i pożyczył mi dobry znajomy. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i patrząc na okładkę, która kojarzy mi się z romansem oraz średnią ocen na LC, która nie jest najwyższa, nie do końca byłam przekonana do jej przeczytania. Jednak skoro mój znajomy mówi, że dobra to, czemu nie miałabym mu zaufać i istotnie warto było jej poświęcić swój czas. Już po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że nie będę się nudzić, a mój czas nie zostanie zmarnowany na nijaką lekturę.

„Piękne kłamstwa” to intrygujący i dobrze skonstruowany thriller psychologiczny, który pobudza nasz umysł do ciągłego myślenia i skłania do zastanowienia się nad ważnym społecznym problemem spotykanym niemalże na całym świecie. Mianowicie problemem związanym z przemocą w rodzinie, maltretowaniem dzieci, ogólnie mówiąc wszelką patologią występującą w wielu domach. Po jej przeczytaniu każdy postawi sobie pytanie - czy cel uświęca środki?

Główna bohaterka Ridley Jones prowadzi pouk...

BecinkaFiore | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

To jedna z takich książek, od których trudno się oderwać. Kilka lat temu przeczytałam drugą część, nieświadoma istnienia tej pierwszej. Pamiętam, że tamta nie wywarła na mnie aż takiego wrażenia.
"Piękne kłamstwa" czytałam zachłannie, zanzaczając sobie kilka stron, do skopiowania cytatów. Było dokładnie tak, jak podał recenzent na okładce - w tej historii możemy odnaleźć samych siebie. Zreszą główna bohaterka często zwraca się bezpośrednio do nas, czytelników.
Może i jest to tani chwyt, często proponowany autorom przez wydawców, ale w tym wypadku nie wygladało to sztucznie i za każdym razem miałam ochotę przytaknąć i odpowiedzieć Ridley, że tak, że ja też mam takie myśli, że też to znam... Kończąc ostatnie strony, przykro mi było, że to już. I chyba jednak sięgnę ponownie po tę drugą część - może teraz zerknę na nią łaskawszym okiem?

Caroline | 2013-08-25
Na półkach: 2013, Od znajomych., Przeczytane
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Jak jedna mała decyzja może zmienić życie człowieka?
Co by było, gdyby ?

Amerykanka w bestsellerowy sposób opisuje historię Ridley Jones.
Dziewczyna ratuje spod kół przejeżdżającego samochodu małego chłopca.
W ten sposób staje się popularna i trafia do telewizji.

Następnie otrzymuje tajemniczy list. Zawiera on zdjęcie pary z dzieckiem. Kobieta łudząco przypomina główną bohaterkę.

Jak wpłynie to na jej życie?
Czy spróbuje dotrzeć do swoich korzeni ?
I co wspólnego ma z tym Jake ?

Świetnie napisana, wciąga od pierwszych słów.
POLECAM

Gośka | 2012-03-07
Przeczytana: 07 marca 2012

Fajnie napisana,wciągająca książka sensacyjna z wątkiem miłosnym. Akcja narasta powoli zapoznając nas z bohaterami i ich historią.
Pewnego dnia Ridley ratując życie małego chłopca uruchamia łańcuch zdarzeń,który rujnuje cały jej dotychczasowy świat.Ktoś wysyła do niej listy podając się za jej ojca.Ale ona ma już przecież ojca,więc o co chodzi?Ktoś o nią wypytuje,ktoś ją śledzi.Ridley powoli dowiaduje się,że nic nie jest takie na jakie wygląda.Każdy ma przed nią sekrety,każdy wydaje się zamieszany w te dziwne wydarzenia. Popada niemal w paranoję,w każdym widzi coś podejrzanego.Powoli,powoli z pomocą niedawno poznanego,fascynującego ją,tajemniczego mężczyzny zaczyna poznawać prawdę o sobie.
Książkę czyta się z przyjemnością i zaciekawieniem.Nie ma w niej mocnych akcji ani krwawych scen,bardziej jest to thriller psychologiczny,coś w stylu Joy Fielding.Polecam.

betina360 | 2013-06-09
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 09 czerwca 2013

dazenie do poznania prawdy o sobie nie zawsze jest proste o czym przekonuja sie glowni bohaterowie ksiazki,zycie w klamstwie rowniez nie jest dobre wiec lepiej wiedziec kim sie jest naprawde

Agata | 2014-02-18

Mogłoby się zdawać, że będzie to jedna z wielu książek o banalnej fabule, jakich wiele na bibliotecznych półkach. Mogłoby.. Jednak w moim odczuciu prawda jest zupełnie inna. Do sięgnięcia po nią zachęcił mnie opis umieszczony na okładce. Spodziewałam się więc historii kobiety.. i tylko tego.
Owszem fabuła dość ciekawa, jednak większość książek, po które sięgam spełniają owe kryterium. Tutaj natomiast sama historia obudowana jest głębokimi przemyśleniami bohaterki. Ukazuje prawdę o życiu w sposób, którego się nie spodziewałam. Przesłania te owładnęły mnie doszczętnie. Wypowiedziała to, do czego dochodziłam w swoim życiu.

Aga | 2013-09-27

Książkę kupiłam przypadkowo w empiku- ot tak jedna z nowości i to był strzał w 10! Treści nie zdradzam, ponieważ sama nie lubię czytać streszczenia o czym jest dana książka.. Jest to kryminał z wątkami detektywistycznymi, napisany łatwo przyswajalnym językiem który wciąga i pochłania bez reszty..Autorka świetnie manewruje tropami, tak aby czytelnik był przekonany co do swoich domyśleń, które po chwili okazują się błędne..Jak dla mnie jest to jedna z tych książek, których żal, że się kończą..;) Gorąco polecam :)

Monka | 2013-07-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Super napisana książka:) Bardzo mnie wciągnęła i nawet nie wiem kiedy skończyłam ją czytać... Jest ciekawa i nie przewidywalna dla czytelnika, co bardzo lubię:)

Mariola | 2011-09-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Super książka, świetnie się czyta, wciągająca, Polecam

piernikzemnie | 2013-08-01
Przeczytana: 30 lipca 2013

Książka nie jest specjalnym arcydziełem literackim,okropnie się dłuży przez około sto początkowych stron,zakończenie również nie porywa.Ot takie sobie czytadło.Nic specjalnego.

Załóż konto za darmo!

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku