Piękne kłamstwa

Okładka książki Piękne kłamstwa Lisa Unger
Okładka książki Piękne kłamstwa
Lisa Unger Wydawnictwo: Amber Cykl: Ridley Jones (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Ridley Jones (tom 1)
Beautiful Lies
Amber
2006-04-01
rodzina kłamstwo wybór

Kilkuset stron potrzebowała bohaterka powieści, żeby zrozumieć o co chodzi z jej rodzinnymi koneksjami, a co czytelnik wie po kilku przeczytanych stronach. Niezbyt bystra Ridley pod koniec staje się niemal wcieleniem Rambo. Mimo tych zastrzeżeń, książkę czytało się nieźle, pisana z niemałymi ambicjami psychologicznymi (czy spełnionymi - rzecz indywidualna) Jest i (jakżeby inaczej) romans. I to bez opisów łóżkowych, za to w miarę zgrabny. Powieść, jako czysta rozrywka bez zobowiązań, może być.

Lektura ta wciągnęła mnie mnie szybko i mocno, a ciekawe życiowe przemyślenia, dobry język i klimat Nowego Jorku są jej dużymi plusami. Minusem jest antypatyczna i niedojrzała (trzydziestodwuletnia!) bohaterka.

,,Piękne kłamstwa" to pierwsza powieść tej autorki z jaką mam styczność i mogę napisać że nie miłosiernie mnie wymęczyła, nic mi się tutaj nie kleiło. Trzydziestoletnia Ridley Jones pewnego dnia zostaję bohaterką, w końcu ocaliła małego chłopca przed ciężarówką, i to właśnie to zdarzenia odmieniło jej życie, otrzymała list z pytaniem "czy jesteś moją córką?". Lisa Unger w moim mniemaniu stworzyła niesamowicie nudny kryminał, a szkoda bo miał potencjał, historia było nudna i przydługa, Ridley miała rozterki na poziomie nastolatki z liceum a nie szanowanej dziennikarki, co chwile musiałam sobie przypominać że ma ona trzydzieści a nie trzynaście lat a w ostatecznym rozrachunku okazało się że i tak byłam wstanie przewidzieć zakończenie więc nawet nie było żadnego efektu WOW.

Bardzo ciekawa książka. Dobry thriller. Wciągająca historia. Szkoda, że nie wszystko zostało rozwiązane tak jakbyśmy tego oczekiwali lub na to liczyli, ale jest druga część - "Cząstka prawdy" (dopiero przede mną).

Dobry thriller, trzyma w napięciu, ciekawa historia.

Dobry thriller, trzyma w napięciu, ciekawa historia.

Wciągająca, ciężko mi się od niej oderwać. Polecam!

Wciągająca, ciężko mi się od niej oderwać. Polecam!

Idealna książka dla osób lubiących zbrodnię, psychologię i w jakimś stopniu miłość. Początek może nie jest szybko rozgrywany, ale z kolejną stroną wszystko co raz lepiej się wyjaśnia.

Dużo się tu dzieje, a dodatkowo książka skłania do przemysleń nad życiowymi kwestiami.

Bardzo dobry kryminał. Nieco zbyt hollywodzkie zakończenie, ale niedogodność tę rekompensuje swietnie zarysowana postac głównej bohaterki i zaskakująco dużo, jak na krmyniał, trafnych przemyśleń na temat istoty naszej egzystencji. Także język powieści bardzo pozytywnie zaskakuje. Więcej niż się spodziewałam, polecam.

Interesujący temat, całkiem sprawne wykonanie.

Jednak część twierdzeń głównej bohaterki jak dla mnie nie do przyjęcia.

UWAGA SPOJLER
Relatywizowanie zła jakim jest odebranie-porwanie dziecka rodzicom (jacy by nie byli) jak dla mnie nie do przyjęcia.

Interesujący temat, całkiem sprawne wykonanie.

Jednak część twierdzeń głównej bohaterki jak dla mnie nie do przyjęcia.

UWAGA SPOJLER

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to