W pajęczej sieci

Charley's Web
978-83-247-1289-2
biografia, morderca, anonim
Beata M

Charley, trzydziestoletnia dziennikarka i samotna matka, jest znana jako autorka felietonów na miałkie tematy. Przyjmując propozycję od Jill Rohmer, morderczyni trojga dzieci, by napisała jej biografię, Charley ma szansę na prestiżowy „awans” w dziennikarskiej hierarchii. W dodatku poznaje Alexa, przystojnego adwokata skazanej, z którym zaczyna spotykać się prywatnie. I wówczas dostaje anonim, grożący zabiciem jej synka...
Niezapomniane postaci, zaskakujące sytuacje i pasjonujący ciąg zdarzeń!

Ania | 2016-07-13
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 lipca 2016

Pierwsze spotkanie z autorką nie sprawiło, że zostałam jej fanką.
Obyczajówka z nutką thrillera. Słaba, wtórna i niedopracowana. Bez napięcia, emocji i zaskoczenia. Z irytującą i bezmyślną bohaterką, która daje się wodzić za nos.
I zawsze w takich przypadkach dziwi mnie, że niektóre autorki (świadomie lub nieświadomie) pastwią się nad swoimi bohaterkami. Miała być silna, seksowna i zaradna kobieta sukcesu, a wyszła dziewczynka z wybujałym ego i klapkami na oczach.

Grażyna | 2011-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2011

Dreszcze chodziły mi po plecach jak ją czytałam, byłam nawet gotowa płakać jak matka szukała dzieci, horror

Jenah | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Gdyby bohaterka powieści, Charley Webb, była moją znajomą, uwierzcie mi - trzymałabym się od niej z daleka. Nie dlatego, że jej nie lubię. Przebywanie w pobliżu jej osoby byłoby życiem na celowniku, gdzie każda nawet najdrobniejsza sytuacja mogłaby stać się tematem... felietonu. Charley jako bystra obserwatorka rzeczywistości, nie cofnie się przed tym, by "obsmarować" swoich sąsiadów, jeśli tylko dostarczą jej nowych tematów do pisania. Choć jest inteligentną dziennikarką, jej felietony przeważnie oscylują wokół niezbyt ambitnej tematyki. Wcale to jednak nie oznacza, że nie wywołują one kontrowersji. Wręcz przeciwnie. Charley można albo kochać, albo nienawidzić. Świadectwem tego drugiego są liczne nieprzyjemne wiadomości, które dostaje, a które to zawierają rownież realne groźby. Jednak najwyższą cenę, jaką Charley płaci za charakter swojej profesji jest samotność. I trudno się temu dziwić.

Niebawem pojawia się szansa na to, by Charley mogła udowodnić, że nie tylko potrafi...

Agnieszka Maciejewska | 2012-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2012

Z reguły nie lubię książek z wątkiem sensacyjnym. Ale ta wciągnęła mnie bardzo. Do ostatniej strony trzymała mnie w napięciu.
Świetne dialogi, ciekawe postaci. Gorąco polecam!

RAVEN | 2011-07-18
Przeczytana: 22 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja pierwsza przeczytana pozycja pióra Joy Fielding. Książka dosyć dobra, chociaż nie zachwyca.

Postacią pierwszoplanową tej historii jest Charley - matka dwójki dzieci; kobieta spełniająca się w pracy poprzez pisanie felietonów na kontrowersyjne tematy. Odnosi sukcesy, ale także zjednuje sobie wrogów...

Bohaterka od początku mnie irytuje. Jej postępowanie!!! Sam pomysł przyjęcia propozycji napisania biografii jest nieracjonalny (skoro specjalizuje się w felietonach). Tym bardziej, że ma to być biografia morderczyni dzieci. Charley jest taka NAIWNA! Ta naiwność aż boli czytelnika... Jill Rohmer już od pierwszej wizyty Charley w więzieniu bawi się z nią w kotka i myszkę. Kusi ją obietnicą wyjawienia, gdzie znajdują się filmy dokumentujące morderstwa, a także podrzuca jej kuszący kawałek sera w postaci przystojnego prawnika Alexa, będącego w rzeczywistości jej partnerem i psychopatycznym mordercą.

Muszę jednak przyznać, że autorka zręcznie zwodzi czytelnika. Prawie do końca...

eva40 | 2015-03-13
Przeczytana: 12 marca 2015

Dobry kryminał, szybko się czyta a zakończenie zaskakuje.

Paulina | 2012-07-11

Ta książka długi czas czekała na półeczce na swoją kolej do przeczytania, jeszcze dłużej czekała żeby o niej coś napisać. W końcu się doczekała :)
Jest to pierwsza książka Joy Fielding, jaką udało mi się przeczytać zaintrygowana recenzjami różnych pozycji jej pióra.
Jest to historia Charley, dziennikarki, która prowadzi pikantną rubrykę w jednej z lokalnych gazet, jest swoistą prowokatorką :) piszącą pikantne, mało ambitne artykluliki , jest też kobietą samotnie wychowująca dwójkę dzieci. Bohaterka od początku daje się poznać, jako osoba o trochę niepoukładanym życiu osobistym, o trudnych relacjach rodzinnych z siostrami - kobietami sukcesu i wiecznie wpadającym
w tarapaty młodszym bratem.
Charley, pewnego dnia otrzymuje list od więźniarki, kobiety skazanej za morderstwo trójki dzieci, z prośbą o napisanie biografii. Jest to szansa dla Charley na wybicie się i pokazanie iż ma dobre pióro...swoista szansa na zaistnienie. Temat kontrowersyjny i na dodatek z możliwością odkrycia...

renka | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką. I choć spodziewałam się bardziej thillera niż powieści obyczajowej, to nie rozczarowałam się ani trochę. Książkę czyta się jednym tchem, nic mnie w niej nie nudziło. Wchodzi jakoś tak lekko jak bułka z masłem. Ciekawie skonstruowana fabuła, która prowadzi do spektakularnego zakończenia. Naprawdę dobra rzecz. Polecam!

Ebrill | 2012-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Rewelacyjna trzymająca w napięciu powieść. Doskonały obraz osoby zdolnej dopuścić się do najgorszych czynów. Joy Fielding potrafi sprawić by czytelnik nie mógł oderwać się od jej książek i ta pozycja jest na to najlepszym dowodem.

superheroina | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Książka jest rewelacyjna! Ostro wciąga na długie godziny, więc uważajcie, gdy zaczniecie ją czytać - gwarancja zarwanych nocy! :)
Fabuła jest mistrzowsko nakreślona - mimo, że pozornie nic się nie dzieje przez dość długi czas, odczuwa się napięcie i tylko czeka, aż coś się zdarzy. Autorka nie zawodzi czytelnika i gdy w końcu to "coś" się zdarza - powala na łopatki.
Naprawdę polecam mocno!

PS. Szkoda, że tytuł tak słabo przetłumaczony, widać, że tłumacz poszedł na łatwiznę zamiast pokombinować.