Wyspa nieprawdy

W.A.B.
Heartbroken
literatura piękna
Tomasz Konatkowski

Historia mało porywająca, do zapomnienia.

Słaba powiastka

36/52/2019

Książka ciekawa, opowieść trzymająca umiarkowanie w napięciu, skrywająca tajemnicę, która w przyjemny sposób i w dobrej dozie jest odkrywana przed czytelnikiem. Dzięki lekkości z jaką jest napisana, czyta się ją szybko i z przyjemnością.

1952

"Wyspa nieprawdy" opisana jest jako thriller. Mamy tu co prawda rabunki, morderstwa, napad, kradzież, ale thrilerem tej książki bym nie nazwała. To studium bolesnego dochodzenia do prawdy. Prawdy o sobie, o rodzinie, o własnych uczuciach, o swoich możliwościach. Prawdy bolesnej i niezawsze wyzwalającej. Nie jest to literatura przed duże'l', ale przyjemnie się ją...

Pragnąc odmienić swoje życie i zaskoczyć bliskich, Kate pisze książkę na podstawie dzienników ciotki Caroline i babki Lany. Odkrywa dzięki nim historię burzliwego i tragicznego w skutkach romansu - historię, która ujawni ukrywane od lat fakty z życia rodziny .

Książka wciągająca, łatwo się czyta i chęcią zagląda się w kolejne rozdziały.

Po dwóch powieściach, którrych przeczytałam Unger, nastawiałam się bardzo dobrze do "Wyspy nieprawdy", niestety bardzo się rozczarowałam.

Książka to głównie mroczna bajka, bo ciężko nazwać ją inaczej.
Historia opowiada o Kate, kobiecie marzącej o wielkiej karierze pisarskiej. Bohaterka ma bardzo złe relacje z matką, brata rzadko widuje i pomimo, iż jest pupilką ojca, to...

Rodzinne tajemnice, sekrety powieść trzymająca w napięciu, akcja bardzo dobra...książka mnie zaintrygowała, wciągnęła do czytania porusza za serce, spędziłam nockę przy książce po prostu rewelacyjna i świetna!!!!

Rodzinne tajemnice związane z rodzinna wyspą,gdzie trafia również zagubiona dziewczyna z narzeczonym ćpunem i złodziejem.Dziewczyna żyje w przekonaniu,że mąż właścicielki jest jej ojcem.

Z jednej strony tajemnice rodzinne sprzed lat: romanse, nieślubne dziecko i niewyjaśniona śmierć. A z drugiej napad z bronią w ręku i ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości. Do czego to wszystko może doprowadzić?
Banalna i przewidywalna historia, pospolici bohaterowie, dużo dygresji, które nic nie wnoszą. Mimo wszystko dobrze się czytało, ale czasem to trochę za mało.

• 2016
  • 2016