Szczęście nazywa się lucky

Wydawnictwo: Galaktyka

5 kg szczęścia uratował z celi śmierci Frank Robson australijski dziennikarz wraz ze swą przyjaciółką, Scotty. Terierek o wyglądzie pluszaka okazał się walecznym psem o silnym charakterze i żelaznej woli, który szybko podporządkował sobie swojego pana i panią (więc kto tu do kogo należała). Frank i Scotty szybko się przekonali, że w Luckym mieszka dusza żeglarza: zawsze stał na oku, bronił trimarana przed morskimi potworami, a z jego zdaniem w sprawie obranego kursu trzeba się było liczyć. Jak toa Cóż, Lucky to pies-który-mówi. Jego bogate słownictwo składa się z 12 prychnięć, które Frank świetnie rozumie. Terier z charakterem okazuje się też nieustraszonym pogromcą kotów i ...kosiarek, co czasem przysparza kłopotów...Napisane z dziennikarską swadą wspomnienia opowiadają o perypetiach Lucky ego, żeglarskiej przygodzie autora i jego surowym dzieciństwie spędzonym na Nowej zelandii. To pełna uroku książka o przyjaźni z psem, słodkim życiu wśród bajecznych wysp, lagun i atoli koralowych u wschodnich wybrzeży Australii i marzeniu o Rejsie Życia długoletniej żegludze po jednym z najpiękniejszych na świecie morskich szlaków.

allison | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Barwna, sympatyczna, ciepła opowieść o energicznym terierze i jego właścicielach, którą czyta się z przyjemnością - tym większą, że opisane perypetie to autentyczne wydarzenia.

Mimo iż sporo jest w książce i humorystycznych, i wzruszających momentów, całość nie rzuciła mnie na kolana. Zabrakło mi tu jakiejś iskry bożej, lotności i pasji, jakie wyczuwa się np. w opowieściach J. Herriota czy naszego rodzimego A. Wajraka.

Miłośnicy czworonogów na pewno jednak nie będą narzekać:).

Monika | 2014-06-15
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Czytam sporo książek o zwierzętach, a szczególnie o psach, które pasjami uwielbiam. Niestety, ta pozycja wybitnie nie przypadła mi do gustu. Jest kiepsko napisana i zwyczajnie "przygłupawa" :(

BeataBe | 2012-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2012

Urocza opowieść o miłości właściciela do swojego pieska i odwrotnie. W tej książce znalazłam kilka odpowiedzi i wyjaśnień na temat mojego uzależnienia od mojego psa:)
Jednak poza tym sama powieść nie za bardzo mnie urzekła. Coś mi w niej nie pasowało. Jakiś brak konsekwencji. Autor chciał upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i napisać o swoich dwóch miłościach - do psa i do żeglarstwa. Z żeglarstwem mu nie wyszło. W zasadzie wyszło słabo i trochę dziwi mnie, że tak słabo wyszło dziennikarzowi - jakby na to nie patrzeć fachowcowi od pisania.

really | 2012-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2012

Tak naprawdę spodziewałam się całkowicie czegoś innego. Jednak jak w przypadku większości zaskoczeń to było na pewno nieprzyjemne.
Na początku czytało się ją przyjemnie i byłam szczerze zainteresowana. Jestem wielką fanką psów i uwielbiam książki o nich. Wiem, że są one może trochę tandetne i w większości mają podobną fabułę to jednak moim zdaniem mają one ważne przesłanie.
Jednak ta książka to jakaś klapa. Właściciel tytułowego Lucky'iego traktował go jako członka rodziny, ale nie w pozytywnym sensie. Pies stał się agresywny, zazdrosny i nieznośny. Zero manier, zero wychowania. Jako zwolenniczka tresury z każdą kolejną przeczytaną stroną nie wiedziałam czy mam cisnąć książkę przez okno, czy czytać dalej i irytować się dalej. Kocham psy i mojego czworonoga traktuję jak brata, ale nie zapominam, że jest to zwierzę, które musi znać swoją pozycję w stadzie. Najbardziej irytujące było gwałcenie wszystkiego co popadnie przez owego kundelka, terroryzowanie sąsiadów i tłumaczenie autora...

czytadela200 | 2014-10-19

Sympatyczna i przyjemna książka. Autor opowiada o swoim małym kundelku luckym, ale wbrew tytułowi to nie pies jest najczęściej na pierwszym planie, lecz jego właściciel. Wiele fragmentów to osobiste przemyślenia i to nie tylko na temat psów. Mimo to książka raczej nie ma szans by trawić na listy bestsellerów. Akcja momentami zwalnia i nudzi, a tytułowy bohater ( mimo, że jest uroczy:)) potrafi nieźle zirytować. Powieść, koneserom książkowym się zapewne nie spodoba, ale uważam, że dla wszystkich innych będzie bardzo miłą lekturą.

Korenia | 2013-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2013

Sympatyczna, szybka do czytania :) Nie powala na kolana, jak ktoś już tutaj pisał, ale taka do herbaty w sam raz;)
Troszkę irytowało mnie, że żeglarskie rzeczy nie są wyjaśniane (budowa łodzi czy jakieś określenia części brzegu).

Alicja | 2014-02-15

Książka opisująca prawdziwe oblicze zwierząt. Serdecznie polecam.

Kobieta | 2011-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Cudowna książka o wspaniałym psiaczku :)
Polecam Ją wszystkim !

kocia_mama | 2013-03-21

Książka jest nawet fajna ale nudna troszkę.

IkulinaBook | 2015-12-01