1917 Czerwone sztandary biała opończa

Wydawnictwo: Wektory
9788360562086

1917: Czerwone sztandary, biała opończa nie jest kolejną książką omawiającą historię I wojny światowej. Dr Carrol kreśli przed naszymi oczyma obraz zmagań, które obejmują Niebo, ziemię i Piekło. Bohaterami ich są m.in. diaboliczny rewolucjonista Lenin, demoniczny Rasputin, szlachetny Karol ostatni cesarz Austro-Węgier, a nade wszystko Matka Boska Fatimska, która niosąc posłanie pokuty, nawr

książek: 1964
Wojciech Gołębiewski | 2014-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

WZORCOWA PARANOJA. Najpierw poznajmy „chorego”: Warren H. Carroll /1932-2011/ był długoletnim pracownikiem Wydziału Antykomunistycznego CIA , gdzie zdobył obszerną wiedzę wg doktryny McCarthy’ego. Mozna przypuszczać, że praca tam spowodowała pewna zawodową dewiację. Potem nawrócił się na katolicyzm, założył Christendom College i mianował się jego profesorem. Jak to często bywa z „nawróconymi” stał się ortodoksyjnym dewotem, bigotem, bardziej świętym od papieża. Najwięcej energii poświęcił apoteozie Świętej Inkwizycji . No i w 1981 r opublikował omawianą książkę.
Metoda tworzenia była prosta: przedstawić skróconą, zawierającą wiele błędów, historię I Wojny Światowej na podstawie nader skromnej /31 pozycji/ bibliografii, i wpleść w bieg wydarzeń wątek Matki Boskiej Fatimskiej. Powstało curiosum bez ładu i składu. Aby wczuć się w przesłanie książki przeczytajmy fragment ze ...

dzerik | 2014-04-03

Ciekawe spojrzenie na historię.

Michał_K-ski | 2016-05-20
KK1995 | 2016-05-08