Straszny gość

Wydawnictwo: vis-a-vis/Etiuda

Straszny gość to jedno z arcydzieł polskiej prozy XX-lecia. I nie tylko: bo z niczym nieporównywalne, jeśli chodzi o literaturę Kresów Wschodnich, a ich magia, wszystkie te diabły, wiedźmy i upiory, też nie dadzą się z niczym porównać.

Lutosław Szczupak | 2013-07-12

Świetna książka! Polskie Kresy i tamtejsi mieszkańcy ujęci nie z perspektywy dworu, ale oczami poleskiego chłopa. Tamtejsza prowincja jawi się jako magiczna, choć momentami i niezwykle okrutna kraina, w której ludzie na swojej drodze co rusz spotykają rozmaite diabły i różnej maści postaci rodem ze słowiańskich wierzeń.

koncerz | 2014-12-29
Na półkach: Przeczytane, Kresy

Wspaniały język dawnych kresów z ich demonami i straszydłami.

Sciri | 2015-10-28
Przeczytana: 28 października 2015

Po przeczytaniu tej książki mam takie małe, malutkie marzenie... żeby ktoś nagrał audiobooka, ale czytanego nie przez aktora, tylko przez osobę, która faktycznie umie i posługuje się gwarą kresową. Kto wie, może w końcu to marzenie się ziści?

Piłsudczyk86 | 2017-03-13
CubeX | 2016-06-02