Izabela Katolicka. Królowa Hiszpanii

Tłumaczenie: Jerzy Morka
Wydawnictwo: Wektory
historia
joly_fh

Izabela Katolicka(1451-1504) to jedna z najbarwniejszych postaci w dziejach chrześcijańskiego Zachodu. Nie tylko zjednoczyła Hiszpanię i odzyskała ją z rąk muzułmanów, czyniąc z niej europejską potęgę, ale też sfinansowała wyprawę Krzysztofa Kolumba, otwierając przed ludźmi Europy Nowy Świat, jego mieszkańcom zaś zanosząc chrześcijaństwo. W swojej książce Warren H. Carroll śledzi losy...

W swojej książce Warren H. Carroll śledzi losy władczyni od urodzenia do śmierci, błyskotliwie łącząc historię polityczną z biografią królowej, której życie wypełnione było nie tylko sukcesami, ale również osobistymi tragediami.

źródło opisu: Wektory, 2012

źródło okładki: www.wydawnictwowektory.pl

AnnaDe | 2015-04-19

Izabela Katolicka. Królowa Hiszpanii, to moje pierwsze zetknięcie się z historią tego kraju. Ale muszę przyznać, że nie zawiodłam się. Jest to biografia Izabeli Kastylijskiej, która doprowadziła do zjednoczenia Hiszpanii. Umacniała wiarę katolicką. Kroczyla przez życie wraz z Bogiem, dużo się modliła. Nie dziwne więc, że jej biografią zajął się pisarz katolicki, Warren H. Carroll. Jak dla mnie plusem jest wprowadzenie czytelnika w sytuację polityczną na terenie krain Hiszpanii dużo wcześniej przed rządami Izabeli. W rozdziale 1 cofamy się aż do roku 711. Super książka dla miłośników historii.

Ana | 2015-12-11

Opowieść o niezwykłej Królowej. Wielka osobowość i charyzma, poświęcenie i oddanie pozwoliły na stworzenie niekwestionowanej potęgi, jaką stała się Hiszpania, za czasów jej panowania. Świetnie napisana książka historyczna, warto przeczytać.

WielkaRecka | 2017-02-19
Adam Kucharek | 2016-11-30