Pogodne dni

Cykl: Siostry (tom 2)
Wydawnictwo: Jaworski
literatura polska

O takiej kuchni Krystyna marzyła. Ściany pomalowane na beżowy kolor, nad stołem i błyszczącym zlewozmywakiem brązowe kafelki, nowoczesna lodówka i zmywarka, mikrofalówka, lśniąca podłoga z jakiejś specjalnej wykładziny, a na szerokim, wygodnym stole mały telewizorek. No i szafki! Po prostu marzenie, ukoronowanie dzieła. Takich szafek Krystyna szukala już od dwóch lat, a znalazł je w końcu Karol, kiedy wezwali go na konsultacje do Krakowa....

Książka przewspaniała . Czytam ją , płaczę i dalej czytam . Bardzo , ale to bardzo chciała bym ją mieć w swojej biblioteczce , niestety od dłuższego czasu poszukuję bezskutecznie .
Polecam bardzo :)

Aeona | 2015-10-10
Przeczytana: październik 2015

Rewelacyjna ,druga część "Sióstr",o tym,jak żyć z wojenną traumą,jak,mimo wszystko,układać sobie w miarę normalne życie,po tym wszystkim,czego się doświadczyło.
Polecam gorąco!

MoniS | 2017-10-03
Przeczytana: 03 października 2017

Piękna, wzruszająca, chwytająca za serce i smutna. Ale jakże potrzebna i prawdziwa.
Gorąco polecam!

Goszarda | 2017-01-02
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Świetna!!!

Drugi tom cyklu już nie tak drastyczny jak tom I.

Siostry wspominają zakończenie wojny, swoje odnalezienie, losy znajomych, próby ułożenia sobie życia, uporania się ze wspomnieniami...

POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

Powojenne losy Mirki, Ajki i Krystyny - bohaterek wcześniejszej powieści Ireny Landau "Siostry".

Pucka69 | 2012-08-19

"Pogodne dni" oraz "Siostry" to zaskakująco dobrze napisana historia z czasów wojny. Każda z książek to spojrzenie na te same sprawy z perspektywy dwóch sióstr. Okupacja - bez patosu, bez martyrologii. Po prostu. Świetne książki.

litmaniak | 2018-01-12
Eliza | 2017-07-23