Pogodne dni

Cykl: Siostry (tom 2)
Wydawnictwo: Jaworski
literatura polska

O takiej kuchni Krystyna marzyła. Ściany pomalowane na beżowy kolor, nad stołem i błyszczącym zlewozmywakiem brązowe kafelki, nowoczesna lodówka i zmywarka, mikrofalówka, lśniąca podłoga z jakiejś specjalnej wykładziny, a na szerokim, wygodnym stole mały telewizorek. No i szafki! Po prostu marzenie, ukoronowanie dzieła. Takich szafek Krystyna szukala już od dwóch lat, a znalazł je w końcu Karol, kiedy wezwali go na konsultacje do Krakowa....

Aeona | 2015-10-10
Przeczytana: październik 2015

Rewelacyjna ,druga część "Sióstr",o tym,jak żyć z wojenną traumą,jak,mimo wszystko,układać sobie w miarę normalne życie,po tym wszystkim,czego się doświadczyło.
Polecam gorąco!

Dona | 2012-05-13
Przeczytana: 14 maja 2012

Książka przewspaniała . Czytam ją , płaczę i dalej czytam . Bardzo , ale to bardzo chciała bym ją mieć w swojej biblioteczce , niestety od dłuższego czasu poszukuję bezskutecznie .
Polecam bardzo :)

Powojenne losy Mirki, Ajki i Krystyny - bohaterek wcześniejszej powieści Ireny Landau "Siostry".

Pucka69 | 2012-08-19

"Pogodne dni" oraz "Siostry" to zaskakująco dobrze napisana historia z czasów wojny. Każda z książek to spojrzenie na te same sprawy z perspektywy dwóch sióstr. Okupacja - bez patosu, bez martyrologii. Po prostu. Świetne książki.

miranka | 2015-12-11
Przeczytana: listopad 2015