Evelyn

Evelyn Doyle Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria literatura piękna
słowo/obraz terytoria
2004-01-01
2004-01-01

Jak wygląda życie dzieci, kiedy mama czuje się nieszczęśliwa w małżeństwie, pakuje torebkę i odchodzi, bo się zakochała w kuzynie taty?
Czy mamy prawo jako rodzice podejmować takie decyzje?
Wzruszająca książka, która dobitnie mówi, że życie powinno być czymś więcej, niż bezmyślnym gonieniem za "głosem serca", co wbija nam się do głów często w tej promowanej literaturze.

Czy mamy prawo jako rodzice podejmować takie decyzje?

Wspaniała wzruszająca książka. Dla mnie najbardziej przegnębiającymi momentami były zmiany zamieszkania Evelyn, zastanawiam sie jak można odebrać komuś dziecko, a później gdy znów znalazło swój kawałek świata, zwrócić je spowrotem.
Podczas czytania tej ksiażki kłębiło się we mnie wiele uczuć, negatywnych jak i pozytywnych. Polecam z całego serca. ;)

Wielokrotnie wracamy do lat dziecinnych wspominając to co przeżyliśmy. Tak radości jak i smutki zapisują się trwale w naszej pamięci.
Bardzo poruszyła mnie historia z życia autorki, pokazująca bezgraniczną miłość i determinację ojca. Prawo potrafi być bezduszne, posługując się zarządzeniami, zapisami, normami, nie biorąc pod uwagę dobra pokrzywdzonych. I, niestety, tak jest do dziś. Nieważne jaki kraj, miejsce, czas... Historia lubi się powtarzać. Bardzo polecam.

Historia prawdziwa i wzruszająca. Dająca wyobrażenie o surowym obliczu irlandzkiego prawa lat 50 ubiegłego stulecia.

I jak zwykle z takimi książkami bywa, trudno o obiektywną ocenę. Cała opowieść przedstawiona została z perspektywy najstarszej z sześciorga rodzeństwa Doyle. Nie jest to majstersztyk fabularny. Dużo tu suchych paragrafów Konstytucji,istotnych dla sprawy poprawek i terminów prawniczych. Sam proces daleki jest od wirtuozerii wypełniającej sale sądowe czytelników Grishama lub Picoult. Jednak emocje wokół których została osnuta historia, nie pozwalają przerwać lektury. Nakazują wierzyć, że wybory podjęte przez bohaterów były najlepszymi z możliwych. No może z wyjątkiem szanownej Matki, której mojej zdaniem nic nie tłumaczy, zwłaszcza po tym co czytamy w pierwszym rozdziale...

Świetna,wzruszająca historia.

Świetna,wzruszająca historia.

Dobra książka o tematyce społecznej

Dobra książka o tematyce społecznej

genialna, ukazuje sytuację oczami dziecka, chwilami zabawna i wzruszająca

genialna, ukazuje sytuację oczami dziecka, chwilami zabawna i wzruszająca

Książka zdecydowanie dobra. Niezwykła, wzruszająca historia. Jednak bardzo nie podobał mi się styl w jaki została napisana, ciężko się ją czytało, ale było warto.

Trudno obiektywnie ocenić czyjeś życie. Sama historia bardzo poruszająca.

Trudno obiektywnie ocenić czyjeś życie. Sama historia bardzo poruszająca.

• Ebooki-posiadam
  • Moi mali książęta :)