Szalone życie Rudolfa

Cykl: Rudolf Gąbczak (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
8388221949

Życie nigdy nie było dla Rudolfa łaskawe. Jakby mało miał kłopotów z dojrzewaniem, los pokarał go nieprzeciętną inteligencją, pasją aktorską i wyjątkową rodziną. Matka przewodzi grupie radykalnych feministek, ojciec romansuje z koreańską artystką awangardową, babcia zamierza związać się z korsykańskim kucharzem, a bratanka nie powstydziłby się sam diabeł. Jak w takich warunkach rozwinąć się duchowo?Jak zdobyć zasłużoną sławę? A przede wszystkim, jak niepostrzeżenie dostać się do osiedlowego sex shopu?

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Strona wydawcy

anika | 2017-09-11
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 11 września 2017

Gdy byłam młodsza przygody Rudolfa śmieszyły mnie dużo bardziej, ale i obecnie parę razy perypetie tego nastolatka wywołały uśmiech na mojej twarzy i pozwoliły na spędzenie kilku przyjemnych chwil z lekturą.
Polecam

BagatElka | 2014-05-09

Rudolf i cała reszta barwnych postaci to ulubiona lektura całej mojej rodziny.Niezmiennie bawi już od kilku lat.
Polecam każdemu i w każdym wieku na chandrę i niezależnie od pory roku.

PABLOPAN | 2012-03-18

Ubaw do rozpuku :) Aż miło, że mamy w Polsce takie książki.

Pierwsza część przezabawnej historii Rudolfa Gąbczaka.

| 2012-08-06
Przeczytana: 27 lipca 2012

Na początek powiem, że z chęcią sięgnę po kolejne części i po prostu muszę je przeczytać! :) Mam nadzieję, że będą tak samo dobre i zabawne jak ta część :)
Książka jest bardzo śmieszna, nie raz poprawiała mi humor :)
Jest lekka w czytaniu, napisana prostym językiem.
Czytałam ją nawet o 2 w nocy i nie chciało mi się spać, co znaczy że nie jest nudna. :)

I to wiem na pewno - wrócę do niej jeszcze nie raz :)

Asia | 2014-05-12
Przeczytana: listopad 2010

Czytając Rudolfa na myśl przyszedł mi Adrian Mole... Zupełnie jakby Pani Joasia wzorowała się właśnie na nim. Nie mniej jednak Rudi absolutnie skradł moje serce :) Czytałam wszystkie części już po kilka razy i na pewno nie raz jeszcze do nich wrócę. Gorąco polecam wszystkim złaknionym poczucia humoru i fajnej przygody.

sigma122 | 2016-08-04
Przeczytana: 19 października 2015

Książka, którą czytałam już kilka razy i do której na pewno będę wracać. Świetnie napisana, przezabawna, w karykaturalny sposób przedstawiająca naszą ówczesną rzeczywistość i problemy nastolatków. Absurdalne pomysły i wyimaginowane problemy tytułowego Rudolfa, a także jego zwariowanej rodziny sprawiły, że czytając tą książkę śmiałam się w głos. Polecam wszystkim, którzy potrzebują rozrywki i chcą się przekonać, że życie nastolatków to nie bułka z masłem :)

Krystyna | 2013-12-22
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Rudolf Gąbczak jako polski Adrian Mole - czyli przejaskrawiony opis życia i wewnętrznych rozterek nastolatka, członka nietypowej rodzinki :) Oczywiście utalentowanego we własnym mniemaniu, którego nikt nie rozumie, nie docenia, itd.....
Opisy jego "przygód", przemyśleń, obserwacji otaczającego świata - kropka w kropkę Adrian Mole. Pomimo nieodpartych skojarzeń z pryszczatym Adrianem oraz wrażenia, iż książka jest swego rodzaju kalką twórczości Townsend czytam ją z przyjemnością i z szerokim uśmiechem na twarzy. Napisałam czytam, bo sięgam po nią szczególnie późną jesienią, zdecydowanie poprawia humor:)

fianiebieska | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Do tej książki powróciłam po latach, z radością stwierdzając, że Rudolf Gąbczak i tragikomedia zwana jego życiem bawią mnie nadal do łez. W zasadzie to śmiałam się na głos, czytając tą powieść w ponurej poczekalni pod gabinetem chirurga. Ta książka, obiecuję wam, uratuje każdy, nawet najgorszy dzień :) :D

Onilom | 2013-11-23
Na półkach: Przeczytane, Dojrzalsze

Poznajcie Rudolfa i jego uroczą rodzinkę!
Rudolf Gąbczak - osobnik lat 14, dojrzewający nastolatek śmiało prujący przez życie, z dużą dozą dystansu do siebie i do świata, a jeszcze większym poczuciem humoru - główny bohater powieści Fabickiej
Gaweł Gąbczak - ojciec Rudolfa, nieogarnięty życiowo, kapeć i pantoflarz, wiecznie poszukujący pracy, znający się na filmie i sztuce
Matka Rudolfa - feministka, psycholog z afro na głowie, dominująca w związku, nigdy nie gotuje i nie sprząta, z racji swojego wykształcenia potrafi człowieka "podnieść na duchu"
Filomena Gąbczak - babcia Rudolfa, wiek niesprecyzowany, upodobania: podróże, wiśnie w spirytusie, odmienny tryb życia
Gonzo - najmłodszy z rodziny Gąbczaków - bratanek Rudolfa, inteligentne dziecko, posiadające niesamowite i niebezpieczne zdolności tworzenia nowoczesnych wynalazków
Co poza tym? Mnóstwo śmiechu i zabawy z życia Rudolfa i jego otoczenia, widzianego z perspektywy dojrzewającego 14 - latka.
Bardzo ciepła z humorem i...