Agnes Cecylia. Niezwykła historia

Tłumaczenie: Iwona Jędrzejewska
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Agnes Cecilia - en sällsam historia
83-89763-29-X

Co byś zrobił czytelniku, gdybyś odkrył, że Twój dom jest zupełnie inny, niż Ci się wydaje? Że tam, gdzie powinien się kończyć, on dopiero się zaczyna? Gdyby okazało się, że to, co bierzesz za ścianę, wcale nią nie jest, a ukryte za tapetami szafki skrywają rozliczne sekrety? Gdyby granica między nadprzyrodzonym a codziennością się zatarła...?

teri | 2012-08-26
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Mala ksiazeczka o segretach rodzinnych i tajemnicach.Napisana ciekawie,oryginalna.Segreti,la bambola....
Podziekowania dla asi-90210!

Isadora | 2010-11-09
Przeczytana: 2010 rok

Główną bohaterką jest nastoletnia Nora,która po tragicznej śmierci rodziców zamieszkuje z krewnymi ; są oni dla niej dobrzy,jednak Nora czuje,że zajmują się nią bardziej z obowiązku niż z uczucia,czuje się wyobcowana,niechciana i samotna.Najlepiej dogaduje się ze swoim przybranym bratem Dagiem,stają się sobie bliscy,a na dodatek wkrótce połączy ich wspólna tajemnica.

Kiedy Nora wraz z rodziną przenosi się do nowego domu, zaczynają dziać się dziwne rzeczy.Wydaje się,że dom żyje własnym życiem,a dodatkowo wszystko w nim sprawia wrażenie,że chce przekazać nowej lokatorce coś ważnego.W starym domu wciąż żyją dawne emocje i uczucia ludzi,którzy niegdyś go zamieszkiwali,staje się on swoistym medium dla Nory,duchowym pośrednikiem między żywymi a umarłymi.
Dzięki wielu niezwykłym znakom (stary,zepsuty zegar zaczyna chodzić do tyłu,słychać tajemnicze kroki i głosy,telefon od nieznanej staruszki),Nora zaczyna wierzyć,że ma do wykonania zadanie mające na celu wyjaśnić zagadkę drzemiącą w...

Coffie | 2011-03-07
Przeczytana: 2011 rok

Tytuł nie kłamie. Książka naprawdę jest niezykła. Oprócz tego jest oryginalna i ciekawa. Chociaż litery są drobnym maczkiem napisane, to i tak w miarę szybko się ja czyta. Osobiście nie spotkałam się z taką książką. A to znaczy, iż była dla mnie pweną nowością, na której się nie zawiodłam. Wypożyczyłam ją z biblioteki wraz z "Pobby i Dingan". Obie książki leżały na tej samej półce. I dobrze zrobiłam, nie sięgając ręką niżej. Gdyby ta książka była lekturą to każdy chętnie zostawałby w tej samej klasie, byleby ją tylko drugi raz omówić. Oczywiście troszkę przesadzam, ale inaczej nie da się określić jej niezwykłości. Szczezre, a zarazem gorąco polecam. Myślę, że się na tej książce nie zawiedziecie i będziecie mieć na temat tej książki same pozytywne myśli.

Pami | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Robiłam trzy podejścia do tej książki. Za każdym razem miałam nadzieję, że jednak przekonam się do niej i przeczytam ją w całości. Niestety.. Opis z okładki zaintrygował mnie jednak już sama fabuła niezupełnie. Starałam się dotrzeć do połowy jednak nie udało mi się. czytając kolejne strony usypiałam przy książce. Wiało dla mnie nudą i wciąż był wałkowany jeden i ten sam temat - śmierć rodziców Nory. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego jednak moje oczekiwania nie zostały spełnione i rozczarowałam się tą pozycją.

blaszanyzegarek | 2010-08-15
Przeczytana: lipiec 2010

Myślałam, że ta książka będzie trochę straszniejsza, jednakże i tak ciekawie napisana. Domyślałam się prawie wszystkiego, ale i tak przyjemnie się ją czytało. Autorka wykreowała interesujące postacie. Ogólnie pomysł na książkę, był niezwykły.

sujeczka | 2010-02-22
Przeczytana: listopad 2007

Książka mi się podobała. Początkowo trochę dziwnie mi się ją czytało przez specyficzny styl pisania, ale potem się przyzwyczaiłam i nie mogłam się już od niej oderwać. Akcja jest wartka już od początku, pełno tu tajemnic, które z czasem powoli się rozwiązują.
I muszę przyznać, że na początku się trochę bałam. Nie wiem czego, ale początek był taki... tajemniczy, przerażający i zapowiadał naprawdę niesamowitą lekturę.
Może nie jest to jedna z tych lepszych książek, jakie czytałam i teraz, po upływie około 3 lat od jej przeczytania, nie pamiętam zbyt wielu szczegółów, ale i tak uważam, że jest godna polecenia ;)

fear | 2011-02-08

Losy bohaterki, dziarska akcja i ciekawa fabula, stanowiły swoisty klimat, obok którego nie dało się przejść obojętnie. Jeśli dodać do tego kilka niedomówień i tajemnic, to już mamy receptę na wyśmienitą książkę ! Bardzo tajemnicza, toteż ogromnie mi się podobała. :)

Patrycja | 2014-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Naprawdę bardzo dobra książka. Jest pełna tajemnic i smutku, przeplatających się ze sobą. Mieszanka która bardzo wciąga. Nie jest wybitna, ale za to bardzo lekko i przyjemnie się ją czyta (myślę że skierowana jest raczej do nastoletnich czytelników).

Nunca | 2011-02-06

Wyjątkowa powieść, w której nadprzyrodzone nieustannie miesza się codziennością. Bohaterka przenosi się z przybraną rodziną do nowego mieszkania. Podczas remontu odkrywa pod tapetami szafki pełne sekretów - jak się później okaże - śladów dramatycznych losów rodziny. A to dopiero początek tej tajemniczej historii o zawiłych relacjach rodzinnych, które ciągną się przez wiele pokoleń, aby ostatecznie znaleźć swoje rozwiązanie dzięki spotkaniu dwóch młodych kobiet nie mających pojęcia o swoim istnieniu. Autorka pokazuje, że dzięki miłości i przyjaźni, ale również dzięki magii w nas obecnej, możemy dorosnąć do pokonania najcięższych przeciwności losu.

ŚliwkowaPanna | 2010-10-06

Książka mi się średnio podobała. Styl w jaki została napisana nużył mnie i już prawie przez to nie pamiętam jej treści...