Kawalerem być

Seria: Kolorowy uśmiech
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Importance of Being a Bachelor
Ag2S

Nic nie wskazuje na to, by trzej dorośli synowie George’a i Joan Kawalerów wzięli wreszcie przykład ze swoich rodziców i ustatkowali się. Adam jest uzależniony od pięknych kobiet w krótkich minispódniczkach, które nie są najlepszym materiałem na żonę,Luke wciąż leczy zabliźniające się powoli rany po burzliwym rozwodzie, a „młody” Russell jest zakochany w dziewczynie, której nigdy nie będzie miał.
Kiedy kilka miesięcy przed czterdziestą rocznicą ślubu Goerge Kawaler wyprowadza się z rodzinnego domu, twierdząc, że chce jeszcze raz posmakować kawalerskiego życia, wszystko przewraca się do góry nogami. Teraz Adam, Luke i Russell muszą uporządkować nie tylko swoje własne życie, ale również życie swoich rodziców… albo pozwolić, by jedyne uczucie, w którego niezmienność wierzyli, odeszło w zapomnienie.
Czy wszyscy bracia to beznadziejne przypadki, których nie da się już uratować? Czy może po prostu są z tych, co później dorastają?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2011

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl

Zielonooka | 2013-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2013

XXI wiek to era singli. Życie w pojedynkę wydaje się idealnym rozwiązaniem. Czasem, jakieś niezobowiązujące spotkanie - to wygodne. Nie trzeba się angażować, ani myśleć o przyszłości. Ot tak, po prostu spotykamy się, a potem "cześć", bo przecież praca i kariera są w tej chwili najważniejsze. Później przyjdzie czas namiłość, założenie rodziny... Ale czy na pewno?

Joan i Georege Kawalerowie wiodą spokojne życie zwykłego brytyjskiego małżeństwa. Jedynym ich zmartwieniem jest stan cywilnych trzech synów - Adama, Luka oraz Russela. Mężczyźni nijak nie chcą wziąć przykładu z rodziców i się ustatkować. Adam zatwradziały kawaler i powszechnie znany podrywacz uważa, że wszystko jest ok. Luke ciągle targany
sprzecznymi uczuciami po dramatycznym rozwodzie, nie potrafi odnaleźć się w rzeczywistości. Najmłodszy Russell beznadziejnie zakochany w dziewczynie "poza zasięgiem", wciąż tłamsi w sobie uczucia, które go powoli niszczą.
Do tego całego zamieszania dochodzi kolejny dramat - tajemnicze...

MikeParcero | 2015-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

Na 200 stronach autor próbuje rozbić na czynniki pierwsze związkowe problemy trzech braci plus do do tego kryzys ich rodziców. Za krótka, nie śmieszna, fabuła banalna, finał wymuszony. Za kilka godzin pewnie zapomnę nawet imiona głownych postaci. Szybko się czytało, więc przynajmniej nie zmarnowałem zbyt dużo czasu.

asiczek | 2014-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2014

Lekka i przyjemna lektura na lato. Po innych tego typu książkach pisanych z perspektywy kobiet, fajnie przeczytać coś pisanego z perspektywy facetów. :)

Natalia_G | 2014-06-03

Już po przeczytaniu 4 strony płakałam ze śmiechu ! Jest cudowna, w sumie słowo "cudowna" to za mało. Bardzo zabawna, cholernie zaskakujący koniec. Polecam wszystkim, szczególnie dla ludzi z depresją. Sądze, że natychmiastowo zostali by wyleczeni dzięki Kawalerom

Konrad | 2013-04-10
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Świetnie opisane lost trójki braci, Kawalerów. Pętla zdarzeń i przypadkowych spotkań wciągneła mnie całkowicie...

Donata Cyranowicz | 2014-01-10
Przeczytana: 27 kwietnia 2012

Zabawna, sympatyczna książka na miły wieczór przy gorącej herbacie

Rudzianna | 2014-04-27
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Troska o rodzinne więzy zawsze była powodem do dumy dla państwa Kawalerów i ich trzech dorosłych synów. Każdej niedzieli, bez wyjątku, cała rodzina spotykała się na obiedzie, by móc wspólnie spędzić czas.
Zbliża się 40. rocznica ślubu Joan i Georga Kawalerów. Skłania ona starszych państwa do refleksji na temat ich wychowawczych osiągnięć. Wszystko wskazuje na to, że żaden z ich dorosłych synów nie pozna uroków małżeństwa.
Najstarszy i zabójczo przystojny Adam jest mistrzem ,,kawalerskiego” stylu życia. Prowadzi bar i korzysta ze swojego wdzięku, by co jakiś czas uwodzić piękne ale niezbyt mądre dziewczyny.
Kawalerowie pokładają nadzieję w średnim synu, Luck’u. Kiedy zaręcza się ze swoją dziewczyną, Cassie, wszystko wydaje się iść dobrą drogą. Zaręczyny i planowanie wesela okażą się jednak powodem do kłótni pomiędzy narzeczonymi, których życiowe cele i aspiracje znacznie się rozmijają.
Cassie znajdzie pocieszenie w ramionach najmłodszego syna Joan i Georga, Russela, który od lat...

Jacques | 2014-01-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Książka lekka,przyjemna,wciągająca,zabawna- tego oczekiwałam i nie zawiodłam się :)

Aneta | 2013-03-01
Przeczytana: 12 marca 2013

Genialna! zabawna, wciągająca. POLECAM!

Pippi | 2012-11-05
Przeczytana: październik 2012

Gniot. Kiepsko napisana, przewidywalna, naiwna, nudna. Zwykle potrafię znaleźć coś wartościowego w każdej książce, choćby jeden cytat lub inspirującą myśl, tu miałam trudność....