Kuryer Szafarski /Wakacyjna gazeta fryderyka chopina z sierpnia - września 1824r.

Wydawnictwo: Bernardinum

Bibliofilskie wydanie listów Fryderyka Chopina, wysyłanych z wakacji do rodziców w postaci Kuryera Szafarskiego pełnego iskrzącego humoru i wielu nieszablonowych obserwacji pisemka stylizowanego na popularny w owym czasie Kurier Warszawski . Na publikację składa się słowo wprowadzające Pawła Dzianisza, fotokopie Kuryerów Szafarskich z ich wyrazistym przełożeniem na druk, mapka chopinowskich wsi z jego wakacji oraz krótka charakterystyka tych miejscowości. Artystyczną oprawę przygotował gdański grafik Jan Misiek. Okładka: miękka, Rok wydania: 1999,