Imperium absurdu

Fijorr Publishing
2002-01-01
2002-01-01
839076217X

Książka dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak to jest ze Stanami teraz, mimo, iż wydano ją już trochę czasu temu wciąż aktualna. Ukazuje nam jak poprawność polityczna oraz wszechstronny rząd niszczy indywidualność i kara normalnych ludzi a nagradza patologie dzisiejszych czasów.

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby się dowiedzieć czym jest "polityczna poprawność" w praktyce, ale przede wszystkim dla tych, którzy nie bardzo wiedzą z czym to pojęcie łączyć, co to właściwie jest. Tytuł tej książki oddaje generalnie wszystko, o tym to właśnie jest. USA, imperium (już nie teraz, obecnie Murzyn ze swym zbrodniczym światopoglądem, a wcześniej nie bardzo udany republikański prezydent Bush junior),potęga i opierająca się na wielu właśnie absurdach i jakoś to działało, obecnie się sypie.
Bardzo podobała mi się ta książka, pewnie też dlatego, że kocham tą amerykańską mentalność, w ogóle USA, mam do tego kraju ogromny szacunek.
Jest w tej książce wiele przykładów ośmieszających tych wszystkich pajaców od ekologii czy "sprawiedliwości społecznej", oczywiście to między innymi.
Dla człowieka o światopoglądzie wolnościowym czyli prawicowym, o nastawieniu konserwatywno-liberalnym do życia to ta książka, jej treść nie będzie niczym nowym, ale dla ludzi, którzy nie bardzo wiedzą jakie zagrożenia niesie ze sobą "lewizna" to bardzo przydatna lektura.
Swoją drogą coś podobnego napisał, ale wcześniej L. Tyrmand "Zapiski dyletanta".
I na koniec świetne moim zdaniem sformułowanie, które zapamiętałem z tej książki. Nie cytuję, ale oddaj sens: "Boże chroń środowisko przed obrońcami środowiska". Właśnie tak!

• Polskie
  • Do przeczytania na papierze
  • Łukasz chce przeczytać
  • Polityka i ekonomia
  • Dla przyjemności
  • Ameryka

Dodaj cytat z książki Imperium absurdu