Mafia amerykańska encyklopedia

Wydawnictwo: Universitas
8324206131
historyczna

Darek DTSG | 2013-07-31

Znakomita pozycja dla fanów mafii amerykańskiej oraz sensacji i kryminałów . Jest to forma leksykony choć zawiera obszerne opisy działów dotyczących spisków , wojen gangów itp. Sporo sensacyjnych nowinek od akcji KGB do np zastraszania Stevena Segala . Znakomite kompendium wiedzy uzupełnienie wielu podobnych jak np "Five Families" .

Meszuge | 2014-02-11
Przeczytana: 24 sierpnia 2008

Czasami na rynku pojawiają się książki szczególne. Mimo, że nie są to trudne pozycje specjalistyczne, może nawet wręcz przeciwnie, okazuje się, że krąg odbiorców takiej książki jest – wbrew oczekiwaniom wydawcy – wyjątkowo ograniczony.
Znając dość dobrze ten biznes, w końcu zajmowałem się książkami w sposób profesjonalny przez wiele lat, mogę sobie wyobrazić zaskoczenie i rozczarowanie osoby, która w wydawnictwie lansowała tytuł, odpowiadała za wielkość nakładu, cenę detaliczną, jakość oprawy itp. Mijają miesiące, a tu zamiast spodziewanych tysięcy egzemplarzy, sprzedanych zostaje na przykład kilkanaście…

Takim „czarnym koniem”, który wbrew oczekiwaniom przybiegł do mety ostatni był lata temu „Słownik zabójców”, a ostatnio, wydana w 2007 roku, encyklopedia amerykańskiej mafii Carla Sifakisa.

Miałem na nią ochotę od dnia wydania – elegancka twarda oprawa, indeks, zdjęcia (trochę za mało), ponad 550 stron – to było coś dla mnie. Uparłem się jednak, że za 69,00 PLN jej nie kupię…...

hammerofjustice | 2011-10-29
Przeczytana: 2010 rok

Pełne kompendium wiedzy jeśli chodzi o Cosa Nostrę, tysiące haseł nazwisk, miejsc związanych z mafią. Dla ludzi w tym temacie pozycja obowiązkowa.

smalec120 | 2012-04-27

Dobra cegiełka. Niezłe raporty z dziejów amerykańskich gangsterów.

Dejwid | 2014-12-15
Na półkach: Przeczytane, Na faktach

Kopalnia informacji o mafii amerykańskiej

ArcadioMorales | 2018-03-13
Na półkach: Mafia, Posiadam, Przeczytane