Dowództwo na Mauritiusie

Cykl: Przygody kapitana Jacka Aubreya i Stephena Maturina (tom 4)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Kapitan Jack Aubrey od dłuższego czasu przebywa na lądzie wiodąc szczęśliwe i... nudne życie rodzinne. Pewnego dnia jego przyjaciel, doktor Maturin, przynosi mu dobre wieści. Aubrey ma objąć dowództwo fregaty i udać się na Przylądek Dobrej Nadziei.

Siemomysła | 2016-10-04
Przeczytana: 03 października 2016

Kolejna książka o kapitanie Aubreyu i jego przyjacielu lekarzu-szpiegu. Tym razem osnuta wokół konkretnej prawdziwej kampanii, przez co z jednej strony dość trudna, z drugiej szalenie ciekawa. Odświeżyłam ogrom wiedzy w tematach morskich i mogłam poobserwować kapitana w obcym dla niego środowisku domowym. Niejednoznaczność postaci nadaje im realizmu, a ostrożne wejścia w ich psychikę i poglądy zżywają z nimi mnie-czytelnika. Lubię ten chłód i pozorny brak emocji. Na pewno będę czytać więcej.

Dominik Socha | 2013-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Kolejny tom przygód Jacka Aubreya, umieszczonych na tle historycznych wydarzeń. Bogate i przyjemne w czytaniu. Choć znowu parę rażących błędów w terminologii marynistycznej.

Maria C | 2016-10-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane