Stan zagrożenia

Wydawnictwo: Buchmann
Clear and Present Danger
powieść sensacyjna
Ag2S

Kiedy życie nie ma ceny, potrzeba najlepszych z najlepszych. Kolumbia, lata osiemdziesiąte XX w. Jeden z przyjaciół amerykańskiego prezydenta zostaje zamordowany przez kolumbijski kartel narkotykowy. Na rozprawę z terrorystami wyrusza doborowy oddział komandosów. Akcja jednak kończy się klęską, a jej uczestnicy dostają się w ręce oprawców. Aby ratować uwięzionych i okrutnie...

Kiedy życie nie ma ceny, potrzeba najlepszych z najlepszych.

Kolumbia, lata osiemdziesiąte XX w. Jeden z przyjaciół amerykańskiego prezydenta zostaje zamordowany przez kolumbijski kartel narkotykowy. Na rozprawę z terrorystami wyrusza doborowy oddział komandosów. Akcja jednak kończy się klęską, a jej uczestnicy dostają się w ręce oprawców. Aby ratować uwięzionych i okrutnie torturowanych przyjaciół, Jack Ryan ? teraz zastępca szefa CIA ? podejmuje ryzykowną akcję. Wraz z garstką sprawdzonych ludzi leci do Kolumbii. Ma za wszelką cenę uwolnić i ewakuować zakładników, unikając zasadzek zastawianych przez Kolumbijczyków oraz skorumpowanych przez nich amerykańskich polityków.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Kapa | 2019-10-10
Przeczytana: 10 października 2019

Gdyby nie dłużyzny, wielowątkowe wtrącenia, książka byłaby rewelacyjna.

Spiderdog86 | 2019-01-21
Przeczytana: 19 stycznia 2019

O kolejnej książce Toma Clancy`ego ciężko powiedzieć coś nowego, czego nie mówiłbym w przypadku poprzednich. Mamy to, co zawsze, czyli intrygę związaną z wywiadem (w tym przypadku tylko amerykańskim), polityczne rozgrywki na najwyższym szczeblu, wikłanie młodych żołnierzy w nie do końca ich walkę, mocno zarysowane i dobrze napisane czarne charaktery (Felix Cortez jest rewelacyjny - wyobrażałem go sobie tak, jak i aktora,który go zagrał w filmowej adaptacji, czyli jako Joaquima de Almeidę), wprowadzenie nowych, ważnych dla uniwersum postaci (Domingo "Ding" Chavez i John Clark; ten drugi już pojawił się w poprzedniej książce,ale dopiero teraz zyskał wyraźną rolę) i mnóstwo technicznych opisów dotyczących militariów. Mogę dodać jedynie, że Jack Ryan tym razem wydaje się postacią drugoplanową, ginącą w gąszczu miriad innych,a już na pewno lepiej od niego przedstawiony jest John Clark . Książkę czytało mi się rewelacyjnie, jak wszystkie powieści Clancy`ego do tej pory. Jestem oczarowany...

fik | 2018-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2018

Wiele słów by można napisać w tej opinii o powyższej książce tak jak lrytyki to i zalet. Ale reasumując najkrócej jak się da
Do zalet:
- temat - podjęcie przez władzę próby walki z kartelem narkotykowym ( pomysł
genialny i niebywale ciekawy ), oraz opis dążenia ludzi do objęcia
władzy jak i politycznej tak i kryminalnej
- akcja - dziejąca się na kilku płaszczyznach by potem zlać się w jedną całość
trwa cały czas i niesamowicie wciąga
- fabuła - ciekawa, czytelnik identyfikuje się z bohaterami i wraz z nimi
uczestniczy w wydarzeniach
Wady
- praktycznie jedna - autor w przesadnie wydłużający sposób opisuje przeżycia
moralne poszczególnych bohaterów co niesamowicie nudzi
oraz w denerwujący sposób opisuje szczegóły techniczne
co dla laika jest czarną magią
Ogólnie
Książka bardzo dobra świetnie się czyta i byle tak dalej

Boreas47 | 2018-04-01
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 30 marca 2018

Jak na audiobook trochę za dużo tu bohaterów i przeskoków od wątku do wątku. Czasem się trochę gubiłem. Poza tym, to Clancy w świetnej formie, wartka akcja, dynamiczne opisy, ciekawie narysowane konflikty interesów. Polecam

michal3 | 2017-11-17
Przeczytana: 03 listopada 2017

Pozycja obowiązkowa dla fanów "Narcosa". Są narkotyki, przebojowa misja amerykańskich żołnierzy, a także tarapaty i ratunek z niezwykle nietypowym zakończeniem. Początkowo nie jak u Clancy'ego, a na końcu już jak u Clancy'ego. Książka z bardzo interesującym przesłaniem i chyba dlatego tak interesująca. Gdyż stanowi mały prztyczek w nos. No dobra, całkiem duży. I tylko ten Escobedo... ciekawe na kim się wzorował?

lucas688 | 2017-07-07
Przeczytana: sierpień 2002

podejmuje problem ważny, z racji akcji faktycznie może być oparta nieco na faktach

Renegi Grene | 2017-06-19

Mocno wahałam się zaczynając jakikolwiek tekst na temat tej książki, ponieważ nie chciałam popełniać tego samego błędu, co pozostali jej recenzenci - spojlerowania. Nawet wydawcy nie udało się powstrzymać przed zdradzeniem ważnych informacji, które zostały zamieszczone niefrasobliwie z tyłu okładki, psując przyjemność z czytania. "Stan zagrożenia" to dość nietypowa książka z serii o Jacku Ryanie. Przede wszystkim bardzo mało tam samego Ryana, pojawia się od pewnego momentu i przez większość fabuły nie uczestniczy w głównej osi wydarzeń. Historia rozgrywa się na dwóch planach: w Kolumbii, gdzie śledzimy poczynania elitarnej grupy komandosów walczących z kartelem, oraz w USA, gdzie odbywają się zakulisowe rozgrywki polityków i handlarzy. Nie zabrakło wątków szpiegowskich i opisania metod działania agentów, jednak większa część powieści skupia się w środowisku wojskowym. Obserwujemy codzienność komandosów, przygotowania do akcji, szkolenie, w końcu - samą walkę.

Autor z niezwykłą,...

Nina | 2016-11-22
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Tom Clancy: Stan zagrożenia (audiobook)

W walce z kolumbijską mafią narkotykową doradca prezydenta, nie bez jego przyzwolenia, organizuje zbrojną ekspedycję do Kolumbii oraz wchodzi w układy z jednym z kolumbijskich bossów, aby wierchuszkę kartelu ze sobą skłócić, co ma zahamować szmugiel narkotyków do Stanów. A wszystko to dzieje się bez zgody Kongresu, nie całkiem zgodnie z prawem i, co gorsza, prowadzi do śmierci żołnierzy amerykańskich, którzy w dobrej wierze, ale bez niezbędnej pomocy i zaplecza usiłują służyć ojczyźnie. Oburzony zastępca szefa CIA, Jack Ryan odkrywa całą intrygę i wraz z kilkoma innymi przyzwoitymi facetami rusza na ratunek.

Tom Clancy dla wytrwałych: ponad 34 godziny nagrań (184 pliki mp3), na szczęście w bardzo dobrym wykonaniu Janusza Zadury. Ale w dyskusji, co lepsze, książka czy film z Harrisonem Fordem, staję po stronie zwolenników filmu. Detaliczne opisy potyczek w górach Kolumbii, łącznie z najgorszymi przeciwnościami losu nieco mnie wymęczyły.

smirek86 | 2016-10-18

Jedna z lepszym części cyklu z Jackiem Ryanem. Powieść można śmiało podzielić na 3 akty, które różnią się od siebie natężeniem akcji i gładko przechodzą od kryminału do powieści szpiegowskiej, a w środek wbija się nam książka stricte militarna. Początek nudnawy, ale ze strony na stronę jest coraz lepiej. Clancy nie chwali w niej USA na każdym kroku; może tylko nawał specjalistów w każdej dziedzinie jest lekko przesadzony. Historia jest genialnie zbudowana, wielowarstwowo, chwilami łezka się kręci w oku, w innym miejscu śmiejemy się z docinek Clarka. Prawdziwe arcydzieło literatury szpiegowskiej!

Tom Aves | 2016-10-06
Przeczytana: 06 października 2016

Szeroko rozpisany thriller polityczny z kilkoma wątkami - Kolumbia, narkotyki, CIA. Kto lubi te klimaty - polecam.