Bracia krwi

Okładka książki Bracia krwi Nora Roberts
Okładka książki Bracia krwi
Nora Roberts Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Znak Siedmiu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Znak Siedmiu (tom 1)
Blood Brothers
Prószyński i S-ka
2008-08-07
2008-08-07
Xenia Wiśniewska
kamień zło obłęd szaleństwo

Rewelacyjna trylogia fantasy. Człowiek raz płacze a raz się śmieje.

Rewelacyjna trylogia fantasy. Człowiek raz płacze a raz się śmieje.

Intryga, tajemnica, namiętność – wszystko się zgadza. Polecam

Intryga, tajemnica, namiętność – wszystko się zgadza. Polecam

To jest takie moje czytanie dla przyjemności:) Bardzo lubię tą trylogię. Kojarzy mi się mocno z latem, ponieważ zawsze w lato ją czytam :p Trochę tajemnicy, trochę demonów, romans i 6 ciekawych bohaterów. No lubię:) jak jest ciepło, na plaży czy na leżaczku :D Polecam dla odmóżdżenia !

Mroczna, czasem straszna ale wciągająca:(

Mroczna, czasem straszna ale wciągająca:(

Wolałabym oceniać trylogię „Znak siedmiu” jako jedność, ponieważ opowieści są ściśle ze sobą związane i postępują w ciągu. Ale spróbuje.

O mojej miłości do opowieści Nory Roberts niech świadczy fakt, że przeczytałam chyba większość jej książek. Mało tego, z przyjemnością do nich wracam. Mam oczywiście kilka faworytek, ale nie o tym miałam pisać.
Natykałam się już wcześniej na wątki paranormalne w innych pozycjach autorki, ale... wow. Oczywiście „Bracia krwi” to bardziej romans niż horror, ale co słabszym odradzałabym czytać w nocy.

Trzech chłopców, Cal, Fox i Gabe, urodziło się tej samej nocy, o jednej porze. Wywodzący się z różnych, zarówno społecznie jak i mentalnie, rodzin zawsze byli razem. Razem się bawili, razem wychowywali, razem trzymali. Postanowili noc swych dziesiątych urodzin spędzić na pikniku w okolicznym lesie, na polanie owianej legendą. Po drodze zdecydowali wykąpać się w stawie, w którym ponoć utonęła dziewczyna zgwałcona przez demona.
Na polanie, przy kamieniu wyglądającym jak ołtarz, Kamieniu Pogan, nacięli sobie nadgarstki, wypowiedzieli wcześniej napisane słowa i zostali braćmi krwi. Mało być fajnie. A uwolnili demona.
Chłopcy wrócili do domów nad ranem przerażeni, z odłamkami zielonego kamienia i mocami o jakich nie marzyli.
Od tamtej pamiętnej nocy, co 7 lat, na 7 dni miasto nawiedza koszmar. Ludzie robią straszne rzeczy, potem nic nie pamiętając. Chłopcy, dorośli, każdy poszedł w swoją stronę, jednak zgodnie za każdym razem gdy nadchodzi „siódemka” spotykają się i walczą ze złem. Nawet po 21 latach.
Zainteresowana historią Howkins Hollow pisarka Quinn Black jadąc na spotkanie z Calem na swej drodze spotyka demona po raz pierwszy. Tylko dlaczego ona go widzi, skoro dotychczas widywali go tylko trzej Bracia Krwi?
Jakaś nieznana siła motywuje do przyjazdu do miasta także Laylę Darnell. Porzuca ona posadę w Nowojorskim butiku, zostawia wszystko i jedzie do Hollow nie mając pojęcia skąd zna drogę. Jak się okazuje ona też może demona zobaczyć.
W miarę rozwoju sytuacji Quinn sprowadza do miasta swoją długoletnią przyjaciółkę, researcherkę Cybil Kinski.

Pierwszy tom dotyczy rozwoju romansu oraz udziału Cala i Quinn, na tle wydarzeń poprzedzających lipcowy horror.

Natykałam się już...

Na półkach: , , , , , , , ,

Wygrywa dobro i miłość.Trzej przyjaciele, Caleb Hawkins, Fox O’Dell i Gage Turner dzień swoich dziesiątych urodzin postanawiają spędzić na polanie, na której znajduje się tajemniczy Kamień Pogan. Jest wieczór, wigilia urodzin chłopców. Z torbami pełnymi jedzenia i napojów wyruszają w głąb lasu. Po drodze dzieci zatrzymują się nad rzekomo nawiedzonym jeziorem Hester. Postanawiają trochę się ochłodzić i bez namysłu wskakują do wody. Nagle Calebowi zdaje się, że koścista, kobieca dłoń pociągnęła go na dno. Z krzykiem opuszcza więc jezioro, a wraz z nim jego przyjaciele. Nieco przestraszeni, postanawiają jednak nie martwić się tym przywidzeniem i ruszają w stronę polany. Dokładnie o północy decydują się zawiązać nad Kamieniem Pogan braterstwo krwi. Wypowiadają przy tym rytuale ułożoną przez siebie przysięgę wierności. W momencie, kiedy kropla krwi dosięga Kamienia, upiory i demony zaklęte w skale zostają uwolnione i rozpoczynają w miasteczku chłopców, Hawkins Hallow, zbierać swoje krwawe żniwo. Raz na siedem lat w ciągu siedmiu dni mieszkańcy miasteczka tracą kontrolę nad sobą i zaczynają czynić zło. Następuje seria morderstw, gwałtów, kradzieży i podpaleń.

Zbliża się rok 2008, a wraz z nim widmo kolejnego upiornego tygodnia. Dorośli już mężczyźni próbują wymyślić sposób, dzięki któremu mogliby zapobiec nowym tragediom. Niestety, nic nie przychodzi im do głowy. Na szczęście na pomoc przybywa znana łowczyni sensacji, wierząca w duchy i straszydła pisarka, Quinn Black. Na rozwój sytuacji nie trzeba długo czekać. Romans między Quinn a Calebem wywiązuje się natychmiast.

Akcja rozwija się szybko od wieków na polanie był i tkwił Kamień Pogan. Zanim najpierw stanęli przy kamieniu trzej chłopcy i zawarli ze sobą braterstwo krwi, niechcący uwalniając niszczycielską siłę.
Od tamtego już czasu przeszło siedem lat, przed ponad siedem dni mieszkańcy tego miasta popełniają przerażające, straszliwe czyny, a potem udają, że nic nie pamiętają. Bardzo ciekawa fabuła, akcja coraz bardziej przyspiesza tempa, trzymająca w napięciu powieść.
"Bracia Krwi" to przepiękna, bardzo dobra powieść obyczajowa przeczytałam z przyjemnością zaskoczyła mnie, wciągnęła błyskawicznie...pochłonęła mnie do samego końca.

Ulubiona liczba Nory Roberts? Trzy :D Trzy tomy w serii, trzech głównych bohaterów, trzy bohaterki do pomocy. I oczywiście starcie dobra ze złem. A wszystko to podane w smakowity, choć tradycyjnie "nororobertsowy" sposób. Pewnie gdyby czytać takie książki zbyt często, mogłyby się znudzić, ale od czasu do czasu, np w wakacje, zapewnią świetną zabawę.

Całą trylogię "Znak Siedmiu" przeczytałam dosyć dawno temu. Pamiętam jednak, że bardzo mnie wciągnęła. Fabuła powieści jest dość prosta, ale trzeba przyznać chwytliwa. Powieść czyta się sprawnie i z przyjemnością, nie ma tu dłużyzn, męczących opisów i przydługich analiz. Wydarzenia następują po sobie bardzo szybko.

Świetna książka - wciąga bardziej niż inne tej autorki. Ma w sobie wszystko: jest bardzo interesująca historia, która ciągnie się już kilka wieków, jest dobro, zło i walka między nimi, jest romans, wątpliwości, charyzmatyczni bohaterowie i dramat, który sprawia, że nie można przestać czytać.

Moja ulubiona seria tej autorki!

Moja ulubiona seria tej autorki!

• Nora Roberts
  • Romans

Dodaj cytat z książki Bracia krwi