II wojna światowa w fotografiach

Okładka książki II wojna światowa w fotografiach David Boyle
Okładka książki II wojna światowa w fotografiach
David Boyle Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk powieść historyczna
powieść historyczna
Wydawnictwo Olesiejuk
2006-01-01
2006-01-01

Największym atutem tej książki są oczywiście fotografie. Faktycznie ponad 900 i do tego wiele z nich w dużym formacie. Całość uzupełniona jest zwartą historią II wojny światowej.
Książka podzielona została na dwie części: wojna w Europie, Afryce i na Atlantyku oraz część druga - wojna na Pacyfiku.
Oczywiście w tekście nie ma zbyt wielu szczegółów, ale może to być dobry punkt wyjścia do poznania lub odświeżenia sobie historii II wojny światowej.
Przypuszczam, że moja ocena jest odrobinę zawyżona. Jednak oceniam przede wszystkim fotografie, a tekst stawiam na dalszym planie. Oczywiście chciałbym aby tych zdjęć było jeszcze więcej, ale książka i tak już jest sporych rozmiarów cegłą.
Szczególnie polecam miłośnikom historii.

Oczywiście w tekście nie ma zbyt wielu szczegółów, ale może to być dobry...

Zdjęcia fenomenalne, dla zainteresowanych tematem pozycja obowiązkowa. Dużo zdjęć, które ciężko gdzieś indziej spotkać. Może trochę za dużo miejsca poświęconego Wojnie na Pacyfiku, ale to już zależy co kogo bardziej interesuje.

Drugi spośród dwu znakomitych albumów które miałem okazję przejrzeć , niestety ledwie pobieżnie. Jednak to wystarczy by rozpoznać arcydzieło, choć stanowczo za mało by zrozumieć jego wielkość. Myślę że o pozycja na dłuuugie godziny przeglądania. Fotografia po fotografii.

Niesamowity album. Dla kogoś kto interesuje się tematyką i okresem II Wojny Światowej, pozycja obowiązkowa.

Genialny album z podręcznikowo napisana historią II wojny światowej. 9 gwiazdek tylko dla tego, że jestem zbyt pazerny na fotografie, wolałbym ich więcej i więcej...

Świetne zdjęcia i wyczerpujące opisy.

Świetne zdjęcia i wyczerpujące opisy.

8,5/10

8,5/10

Fajne fotografie 😄

Fajne fotografie 😄

• II wojna światowa
  • Albumy
  • Wojna

Dodaj cytat z książki II wojna światowa w fotografiach