Leksykon fatalnych decyzji w II wojnie światowej

Okładka książki Leksykon fatalnych decyzji w II wojnie światowej Otto Hans-Dieter
Okładka książki Leksykon fatalnych decyzji w II wojnie światowej
Otto Hans-Dieter Wydawnictwo: Amber powieść historyczna
222 str. 3 godz. 42 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Amber
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
222
Czas czytania
3 godz. 42 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324127481
Średnia ocen

5,8 5,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,8 / 10
13 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
716
78

Na półkach:

Jest 1939 rok. Butni Polacy odmawiają Niemcom budowy korytarza do Prus Wschodnich. Polscy studenci wybijają szyby w ambasadzie niemieckiej w Warszawie. Berlin leży 160 km od granicy z Polską i tam Polacy chcą rozwiązać problem niemiecki, chcą także przyłączania Prus do Polski. A już od wiosny przeprowadzają mobilizację w wojsku. - Tak rozpoczyna się pierwszy rozdział tej pracy "historycznej". Normalnie wychodzi na to, że Niemcy rozpoczęły II Wojnę Światową z powodów obronnych :-).
Rozdział o Dreźnie też mnie zaciekawił. Bezbronne, cywilne miasto, na które w barbarzyński sposób zrzucono niepotrzebnie bomby. Ostatnio sporo pojawia się prac odczarowujących ten przykład męczeństwa Niemieckich cywili. I tak: 1. Nieprawda, że nie było tam fabryk zbrojeniowych (było ich mnóstwo). 2. Nieprawda że atak był niespodziewany (od końca 1944 zrzucano ulotki, że miasto będzie celem). 3. Myśliwce strzelały do cywili przy rzece (ten i inne bełkoty preparowali NRDowcy i rosjanie, którzy za wszelką cenę pokazywali zbrodnie aliantów, żeby ukrywać swoje wyczyny.
PS. Niemcy użalają się nad Dreznem, tymczasem: 1. Pierwszym miastem cywilnym bez znaczenia wojskowego, zbombardowanym w II WŚ był Wieluń, atakowany w PIERWSZYM DNIU WOJNY. 2. Jak bombardowano Drezno, po Warszawie nie było śladu, chyba że ktoś chce mówić o stosie gruzów. Tu Niemcy palili, burzyli i mordowali metodycznie i przemysłowo. Z powietrza i ziemi, paląc budynek po budynku i przeprowadzając masowe egzekucje (sama tylko Wola - ponad 65 tyś ludności cywilnej w parę dni). Może niektórzy z nich jeździli po paleniu Warszawy na urlop do rodziny w pięknym Dreźnie...

Jest 1939 rok. Butni Polacy odmawiają Niemcom budowy korytarza do Prus Wschodnich. Polscy studenci wybijają szyby w ambasadzie niemieckiej w Warszawie. Berlin leży 160 km od granicy z Polską i tam Polacy chcą rozwiązać problem niemiecki, chcą także przyłączania Prus do Polski. A już od wiosny przeprowadzają mobilizację w wojsku. - Tak rozpoczyna się pierwszy rozdział tej...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    15
  • Chcę przeczytać
    13
  • Posiadam
    10
  • Militaria
    1
  • Historia II WŚ
    1
  • Tomek biblioteka papierowa
    1
  • 1
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Leksykon fatalnych decyzji w II wojnie światowej


Podobne książki

Przeczytaj także