W imieniu pomyłki

Wydawnictwo: Muza

Nie jest to sucha publikacja naukowa, ale książka do czytania dla każdego, trzymająca w napięciu niczym dobry kryminał, jednak ze smutną pewnością, że nie przedstawiono tu rzeczy wymyślonych.

Karimba | 2011-03-25
Przeczytana: 2011 rok

Książka "W imieniu pomyłki" zaintrygowała mnie swym tytułem i wyglądem. Gilotyna i krwiste tło w połączeniu z chwytliwą nazwą sprawiły, że chciałam dowiedzieć się czegoś więcej. Z tylniej okładki wyczytałam, że jest to "szokujący zbiór błędnych wyroków wymiaru sprawiedliwości z całego świata". Lubię szokujące historie, więc postanowiłam dać szansę tej książce.
Składa się ona z kilkunastu rozdziałów, a każdy z nich opisuje inne przyczyny wydania błędnego wyroku. Każdy rozdział zawiera kilka interesujących przykładów , które utwierdzają w przekonaniu, że sprawiedliwość nie zawsze wygrywa.
Obietnica szokujących faktów została spełniona. Niektóre historie szokują i przerażają okrutnością przestępców. Inne zaś zadziwiają brakiem kompetencji sędziów i innych ważnych osób, które biorą udział w procesach. To przykre jak niewiele trzeba, by skazać niewinnego człowieka. Takie przypadki były szczególnie częste jakieś kilkaset lat temu. Niewinne osoby były skazywane na śmierć i działo się to...

olciak86 | 2012-01-15

Będąc studentką prawa i w tych kręgach się poruszając, książka rewelacyjna, opisuje ciekawe przypadki, ale nie w podręcznikowy sposób do jakiego przywykłam:) I zapłaciłam za nią jedyne 5 zł:) Polecam

Kahvia | 2010-08-27
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z cięższych książek jakie czytałam. Jednak świadomość, że to nie jest fikcja literacka, ale dramaty niewinnych ludzi przeraża.

baggio1 | 2012-06-22

Mało jest książek o podbnej tematyce.Lektura polecam wszystkim tym którzy są za karą śmierci!!!!!

Kamil | 2012-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2012