Pierwsza miłość

Wydawnictwo: Siedmioróg

Na tom Pierwsza miłość składa się sześć minipowieści: Do rana daleko, Po nitkach babiego lata, Romeo zjawia się potem, Westchnienia jak morskie huragany, Więc nie wiń mnie za to, zanim nadejdzie rozstanie.

Paulinkowa | 2014-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Kocham tą serie.
Pokazuje ona różne pierwsze miłości.
Jedne smutne drugie radosne.
Niektóre ominęłam bo przeczytałam je osobno.
Bardzo mi się spodobały książki Marty Fox.
Ostatnią historie przeczytałam szybko bo zaraz rozpoczęcie nauki i gdzie tu czytanie i wypożyczyłam 2 inne książki.
Szkoda że nie ma więcej czasu na czytanie ;/
Wspaniała ~Paulina

Ilona | 2011-07-09
Przeczytana: 2007 rok

sześć całkowicie innych i patrzących z innej perspektywy opowieści. Każda z nich na swój sposób uczy tego, jak powinno się kochać. Bohaterowie tej książki to uczniowie jednego z Katowickich liceum. Ich pierwsze potyczki z miłością sprawiają, iż na nowo odkrywają siebie. Każda historia opowiada zupełnie o czym innym.

Lekka, dla młodych - ja czytałam jakieś cztery lata temu ;)

książkowymol | 2012-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2012

Świetna książka!!!
Bardzo fajnie się ja czyta. Polecam zakochanym. =)

patusia_dorota | 2013-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Często mam tak, że gdyby nie konkurs czytelniczy, czy lektura nigdy nie sięgnęłabym po jakąś książkę. Ta powieść do nich należy. „Pierwsza miłość” to zbiór sześciu opowiadań o młodzieńczej młodzieży, każde z nowymi postaci, lecz wątki często w pewien sposób się zazębiały. Jednak czy na pewno książka mi się spodobała?

Gdybym miała oceniać opowiadania oddzielnie, stawiałabym różne oceny, kilka mi się spodobało, kilka było według mnie bardzo głupich. Muszę dłużej pomyśleć, więc przejdźmy do treści książki.

Tytuły opowieści są zaczerpnięte z twórczości Szekspira, co bardzo mi się spodobało. Jedno opowiadanie treścią łączy się nawet w wielkiej mierze z tematyką „Romea i Julii”- najbardziej znanej opowieści o miłości. Według mnie jednak ta historia przełożona na nasze życie była żałosna. Wiem, że istnieje miłość od pierwszego wejrzenia, ale proszę, jak można się tak zachowywać. Główni bohaterowie tej opowieści- Romek i Justyna- byli romantykami, całe swe „długie” życie czekali na tego...

Livice | 2015-05-23
Na półkach: Lekkie, Przeczytane

Sześc całkiem odmiennych historii. Co je łączy ?
No tak. Pierwsza miłość. I to nie zawsze ta szczęśliwa.
Książkę poniekąd również zaliczam do kategorii tych ,,lekkich''choć porusza ona dość ważny temat, często lekceważony.
Ta książka pokazuje nam, że młodość również ma swoje kolce, tak samo jak miłość. Każde z bohaterów ma inny pomysł na życie, inaczej postrzega rzeczywistość, jednak każdego czeka miłość. Rzecz w tym, jak oni sobie poradzą z tą sprawą- czy przyjmą ją z otwartymi ramionami czy będą próbować zaprzeczać jej istnieniu.

Elliean | 2011-07-25

Miałam przeczytać w celu przygotowania do konkursu o twórczości Marty Fox. Książka mi się spodobała. Opowiada o przeróżnych, czasem normalnych historiach, które mogą się przydarzyć każdemu z nas. Ja mogłam się odnaleźć w niektórych momentach, nie wiem jak wy :) Dla mnie książka nie najgorsza.

kinia84p | 2012-03-27
Na półkach: Przeczytane, Z młodych lat

Te opowiadania czytałam w osobnych wydaniach i uwielbiałam je. Każda historia wciąga, każdą się przeżywa osobiście a styl pisania Marty Fax moim skromnym zdaniem jest genialny, trafia do młodego człowieka od tak i zostaje w pamięci. Polecam każdemu :)

kam1716 | 2010-11-27
Przeczytana: 2009 rok

Przeczytałam ale jak dla mnie nic szczególnego. Jest to zbiór kilku opowiadań, które łatwo się czyta. Dobra to poczytania w ramach relaksu, ale niezbyt wciągająca.

Justyna Rumińska | 2014-01-06
Przeczytana: grudzień 2013

Całkiem niezła książka myślę, że innym mogłaby się bardziej spodobać niż mnie. Jest pisana młodzieżowym językiem, ale zbytnio nie przypadła mi do gustu.

Ewa | 2015-07-31

Miłe i przyjemne opowiadania o pierwszych miłościach różnych ludzi. Nauczycielka, chłopak z sąsiedztwa. A jaka była twoja pierwsza miłość?