Historia życia prywatnego. T. 2, Od Europy feudalnej do renesansu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia życia prywatnego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
830404773X
życie prywatne
historyczna

Książka ukazuje życie prywatne na tle stosunków feudalnych i kształtowania się przyszłej obyczajowości mieszczańskiej. Na przykładzie życia w arystokratycznych domach feudalnej Francji oraz życia toskańskich notabli u progu renesansu pokazano rolę mężczyzny i miejsce kobiety w społeczeństwie, intymność w rodzinie i w małżeństwie, higienę osobistą, sposób mieszkania i żywienia się oraz świat wyobraźni i uczuć.

źródło opisu: http://www.ossolineum.pl

Dawid Gawałkiewicz | 2017-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Polecam, równie smaczna jak część pierwsza, po prostu ma się wrażenie że dokładnie się wie jak wyglądało życie zwykłych ludzi przed setkami lat. Tego nie dowiecie się w szkole a i ciężko przeczytać to w artykułach naukowych. POLECAM!

elyria | 2014-07-06

Krótko mówiąc - kopalnia wiedzy :)

AldivonKacap | 2018-07-03
Przeczytana: 2013 rok