Historia życia prywatnego. T. 2, Od Europy feudalnej do renesansu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia życia prywatnego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
830404773X
życie prywatne
historyczna

Książka ukazuje życie prywatne na tle stosunków feudalnych i kształtowania się przyszłej obyczajowości mieszczańskiej. Na przykładzie życia w arystokratycznych domach feudalnej Francji oraz życia toskańskich notabli u progu renesansu pokazano rolę mężczyzny i miejsce kobiety w społeczeństwie, intymność w rodzinie i w małżeństwie, higienę osobistą, sposób mieszkania i żywienia się oraz świat wyobraźni i uczuć.

źródło opisu: http://www.ossolineum.pl

elyria | 2014-07-06

Krótko mówiąc - kopalnia wiedzy :)

Klara | 2016-11-07
Dragonfly | 2016-11-04