Historia życia prywatnego. T. 1, Od Cesartwa Rzymskiego do roku tysięcznego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia życia prywatnego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
życie prywatne
historyczna

red. wyd. polskiego Andrzej Łoś; Jak żyli nasi przodkowie – nie tylko ci „wielcy”: królowie, wodzowie, wybitni twórcy kultury i nauki – ale zwykli „zjadacze chleba”, o których nie wspominają żadne podręczniki i o których nie mówią nauczyciele na lekcjach? Co czuli, jak się zachowywali, czym były dla nich dzieciństwo, małżeństwo, śmierć, jak wyglądał ich dom, gdzie spędzali wolny czas, jakimi...

red. wyd. polskiego Andrzej Łoś;
Jak żyli nasi przodkowie – nie tylko ci „wielcy”: królowie, wodzowie, wybitni twórcy kultury i nauki – ale zwykli „zjadacze chleba”, o których nie wspominają żadne podręczniki i o których nie mówią nauczyciele na lekcjach? Co czuli, jak się zachowywali, czym były dla nich dzieciństwo, małżeństwo, śmierć, jak wyglądał ich dom, gdzie spędzali wolny czas, jakimi przedmiotami się otaczali? Historia życia prywatnego próbuje odkryć przed nami wewnętrzny, indywidualny, intymny świat człowieka.
Pozycja ta przeznaczona jest zarówno dla profesjonalistów (m.in. historyków kultury, socjologów), jak i dla szerokiego grona czytelników.

Marlena | 2011-11-04
Przeczytana: 02 listopada 2011

Książka jest bardzo trudna do przeczytania. Otwarcie mogę przyznać, że do tych lekkich nie należy. Warto do niej zajrzeć, ponieważ jest bardzo szczegółowa. Jeżeli kogoś interesuje historia życia prywatnego, historia jak ludzie żyli kiedyś to jak najbardziej polecam. Mnie była potrzebna do pracy dyplomowej. :)

| 2011-03-14
Przeczytana: 2009 rok

książka nie należy do tych ,które czyta się łatwo i szybko,raczej powoli się ją studiuje,trzeba być raczej skupionym.Zawiera mnóstwo szczegółowych wiadomości i odnośników na temat codziennej obyczajowości i zachowań(w większości dziś szokujących i nie do przyjęcia) na tle ówczesnej władzy,mody,sztuki i nauki itp.Poznajemy kulturę antyczną w pełni jej rozkwitu,by być świadkiem nieomal nagłego jej upadku spowodowanego wkroczeniem epoki Kościoła,przynoszącej zniszczenie całego dorobku cywilizowanej Europy,głównie nauki, obejmującego nieomal każdą dziedzinę życia.Wydanie w miarę bogato ilustrowane.

helio | 2011-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Hystory

Mocno przeintelektualizowane, bardzo filozofujące. Dla chcących wczuć się w klimat tamtych lat, a nie będących fachowcami będzie to trudna podróż. Zamiast błysku i ekscytacji wyprawy w przeszłość, dostajemy nudny i nużący wykład. Ja odbyłem tę wyprawę z wielkim mozołem i nic mnie tak nie uszczęśliwiło, jak to że się w końcu skończyła.

Johel | 2016-07-27
Manfred | 2016-02-01