Total Control
9788360192535
dona

W katastrofie lotniczej ginie Jason Archer, młody pracownik korporacji Triton. Zdaniem FBI katastrofa to wynik sabotażu, a Jason wcale nie leciał tym samolotem, bo jego zwłoki nie zostały zidentyfikowane. W ten sposób staje się on głównym podejrzanym, poszukiwanym przez policję i szefa korporacji, Nathana Gamble'a. Jason miał dostęp do tajnych informacji Tritona. Żonie i córce poszukiwanego grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Ryzykowna gra toczy się o pełną kontrolę nad całym amerykańskim systemem finansowym.

michall_1985 | 2017-02-10
Przeczytana: luty 2017

Jedna z najlepszych książek Baldacciego,bo też jedna z najwcześniej napisanych.

Zauważyłem taką tendencję u tego autora,że książki,które zostały napisane w latach 90. XX wieku,gdzie nie było jeszcze wielu super wynalazków technicznych i teorii spiskowych,które powstają po 11 września.

Akcja książki trzyma w napięciu od samego początku w zasadzie do ostatniej linijki.Głównym wątkiem jest śledztwo FBI w sprawie zamachu na samolot pasażerski,którym leciał prezes FED.W sprawę zamieszane są 2 wielkie korporacje z branży IT,których wojna o pieniądze i wpływy na rynku sprowadza śmiertelne zagrożenie na spokojną rodzinę.

Książkę czyta się bardzo dobrze,nie ma momentów nudnych,zbędnych opisów,wątków pobocznych.Trup ściele się gęsto,autor nie oszczędza ani dobrych,ani złych.Do końca nie wiadomo kto jeszcze zginie,a kto wyjdzie w jednym kawałku z tej afery.

Polecam fanom wartkiej akcji,spisków i zagadek.

Anika | 2012-05-06
Przeczytana: 06 maja 2012

Dobry thriller z bardzo szybko toczącą się akcją, w której co trochę następują niespodziewane zwroty.

Andrew Vysotsky | 2010-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2010

Pełna kontrola Davida Baldacci napełniała mnie obawami, gdy po nią sięgałem. Gruba, tytuł jakiś taki podejrzany... W dodatku te pochlebne recenzje amerykańskich krytyków, na których już tyle razy się zawiodłem.. No cóż, raz kozie śmierć – otworzyłem i zacząłem czytać.

Powieść zaczyna się mocnym akcentem. Bardzo skutecznym zamachem na amerykański samolot przewożący 174 pasażerów na trasie z Waszyngtonu do Los Angeles. Wszyscy pasażerowie i cała siedmioosobowa załoga giną na miejscu. Szybko się dowiadujemy, iż głównymi bohaterami będą piękna i inteligentna, bo jakżeby inaczej, Sidney Archer, prawniczka prawdopodobnie najlepszej firmy prawniczej z Waszyngtonu, której mąż miał polecieć jako pasażer feralną maszyną oraz agent specjalny FBI Lee Sawyer, prawdziwy weteran trudnych spraw, który zamierza wykryć sprawców zamachu. Sidney jeszcze nie dojdzie do siebie po wiadomości o stracie ukochanego, a już stanie się obiektem nagonki ze strony mediów i podejrzeń ze strony policji, a także...

lubiezelki | 2013-06-26

David Baldacci to jeden z moich ulubionych pisarzy. Każdą jego książkę czytam z dużym zainteresowaniem. "Pełna kontrola" jest kolejnym dowodem na to, że Baldacci doskonale potrafi cały czas trzymać czytelnika w napięciu. Każdy rozdział wnosi coś nowego, nowe zainteresowanie, nowe postaci, jednakże autor dobrze wie o czym pisze i nie robi się z tego tzw. masło maślane. Według mnie "Pełna kontrola" pokazuje relacje pomiędzy małżonkami oraz jak ukrywanie prawdy może wpływać na późniejsze życie.

LeniwyCzłowiek | 2017-01-18
Na półkach: Pwr17, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Początkowo bardzo źle mi się ją czytało, duża ilość nazwisk przyprawiała mnie o zawroty głowy. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mnogość postaci szła w parze z wielowątkową akcją. Czytało się bardzo dobrze, czasami akcja była tak dynamiczna, że nie sposób było za nią nadążyć. Niby "gruba" pisana małą czcionką od siebie odstraszała ale to tylko pozory. Polecam miłośnikom dobrych kryminałów

Paweł | 2010-09-03
Przeczytana: 2009 rok

Chciałbym poznać opinię osoby, która wystawiła średnią/niską ocenę tej książce...
Moim zdaniem była ona bardzo dobra, czytałem ją w przeciągu ostatniego roku, więc dość dobrze pamiętam, była ona wciągająca, dość niespodziewanie rozwijająca się akcja, niespodziewane zwroty akcji i nieprzewidziane wydarzenia sprawiają, iż czytając nawet późno w nocy, nie chce się spać. Ponad to, bardzo zaskoczyło mnie zakończenie, którego naprawdę się nie spodziewałem, a rzadko zdarza się, by powieści nie kończyły się pełnym happy endem ;-) Polecam tą ksiażkę wszystkim fanom kryminałów i sensacji.

manfred | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

nie porwała mnie na początku - chaos, dużo bohaterów...ale potem nabrała tempa i nie mogłam się oderwać:)

voyteq79 | 2017-02-20
Na półkach: David Baldacci, Przeczytane