Moja historia futbolu. Tom 2: Polska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Moja historia futbolu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Presspublica
978-83-86038-78-7
piłka nożna, sport, hobby
sport

Autor książki "Deyna", współautor kilkudziesięciu książek o tematyce sportowej. Był na sześciu mistrzostwach świata i pięciu mistrzostwach Europy. Przygodę z wielkim futbolem zaczynał wraz z drużyną Kazimierza Górskiego. ?Napisałem tę książkę z wewnętrznej potrzeby, ale i z obowiązku, bo związki sportowe i kluby rzadko zatrudniają kronikarzy. Tę funkcję spełniają dziennikarze albo osoby innych zawodów, zakochane w drużynach swojego dzieciństwa, swojego miasta. Są tacy ludzie w Warszawie, na Śląsku, w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Płocku. Chyba wszędzie, chociaż nie każdy ma możliwość opublikowania swoich prac. Z wielu z nich skorzystałem?

źródło opisu: Presspublica, 2008

KatherineAFC | 2013-06-28

Bardzo ciekawie przedstawione fakty, dużo interesujących ciekawostek. Można też w ciekawy sposób przypomnieć dużo wydarzeń. Przejrzysta i bardzo ładna graficznie. Taki.. podręcznik do historii piłki nożnej, co mi się właśnie podoba

vegetable78 | 2013-01-29
Przeczytana: 2011 rok

bardzo dobra pod względem stylu, porusza najistotniejsze wydarzenia w polskiej piłce, świetna graficznie, zilustrowana imponującymi osobistymi zbiorami autora. Doskonały przewodnik dla tych, którzy nie chcą od razu zagłębiać się zbytnio w historię i dla tych, którzy szukają odskoczni do dalszego poszukiwania. Jedna z lepszych ogólnych książek o polskiej piłce. Możliwe, że najlepsza.

TheSzopen L | 2015-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Co tu dużo pisać? Ta książka to must-have każdego fana polskiej piłki nożnej, jej historii i przeszłości. Fakt faktem sięga 'tylko' do 2006 roku, nie mniej jednak, Szczepłek znakomicie ukazuje tutaj futbol w Polsce w XX wieku. Po prostu warto przeczytać!

Bartosz P | 2016-09-18
Przeczytana: 2012 rok