rozwiń zwiń
KuLtUrAlNiE

Profil użytkownika: KuLtUrAlNiE

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 4 dni temu
239
Przeczytanych
książek
242
Książek
w biblioteczce
214
Opinii
1 075
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| 2 książki
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Boicie się potworów? Myślicie, że kryją się pod Waszymi łóżkami, albo w szafie? Myślę, że jak przeczytacie tę książkę, opanujecie każdy strach przed potworami. Dacie sobie radę z każdym z nich. Książeczka bowiem ukazuje stwory - potwory zupełnie w innym świetle.
Z bohaterką Emilką i jej młodszą siostrą poznacie Lubelskiego Żmija, Bazyliszka, Amborda... Dowiecie się co to jest legenda i legendarni bohaterowie.
Poza tym czeka tu na Was bardzo dużo kreatywnych zabaw i zadań do wykonania, kolorowanki, zagadki, mapa europejskich potworów i wiele innych aktywności.

Boicie się potworów? Myślicie, że kryją się pod Waszymi łóżkami, albo w szafie? Myślę, że jak przeczytacie tę książkę, opanujecie każdy strach przed potworami. Dacie sobie radę z każdym z nich. Książeczka bowiem ukazuje stwory - potwory zupełnie w innym świetle.
Z bohaterką Emilką i jej młodszą siostrą poznacie Lubelskiego Żmija, Bazyliszka, Amborda... Dowiecie się co to...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Drogie Dzieci! Dzisiaj coś specjalnie dla Was:) Oto Leonard, a właściwie Leo. Ma 11 lat i jak każdy młody człowiek w tym wieku - chodzi do szkoły. Ma młodszą siostrę Laurę i oczywiście bardzo rzadko się z nią dogaduje.

Każdy dzień w szkole jest wielką przygodą. Z pewnością nie jest nudno. Oto właśnie dba Leo i jego "paczka". Generalnie każdy trzyma się zasady, że chłopcy mają swoje sprawy, a dziewczyny te "dziewczyńskie". Poznajemy tu rozmaite charaktery i osobowości. Różne więc są sposoby na rozwiązywanie szkolnych problemów. Każde z dzieci ma ogromne możliwości wymyślania sposobów na nie. Oczywistością jest to, że chłopcy nigdy nie zadowalają się prostymi rozwiązaniami - w myśl reguły przez siebie wymyślonej, że im trudniej tym ciekawiej. Nuda nie ma prawa tu zagościć - choćby na chwilę:)

Narracja jest pierwszoosobowa, to znaczy, że całą książkę "opowiada" nam jej bohater - Leo. Dzięki temu z większym zainteresowaniem poznajemy losy bohaterów "Niecnego planu".
Istotna sprawa jest fakt, że pomimo, iż uczniowie często broją i psocą, knują i wymyślają dziwne zabawy - to w rezultacie każda przygoda kończy się dobrze i można z niej odczytać jakąś konkretną naukę. W taki sposób autorka uczy młodego czytelnika, że nie warto oszukiwać, kłamać, "kręcić".

Podsumowując - jeśli chcecie przeczytać coś super zabawnego, jeśli macie ochotę na dużą porcję ekstremalnych pomysłów, lub po prostu chcecie przeczytać dobrą książkę - to bardzo polecam Leo! Znowu ty?

... a! Jeszcze jedno. Ten, kto czyta z uwagą, odnajdzie wiele ciekawych cytatów, które są uniwersalne - tzn. że mogą przydać się w różnych sytuacjach naszego życia - takie drogowskazy. Np. Wychodzi na to, że słabiej się odczuwa szczęście, gdy nie ma się nim z kim podzielić.

Drogie Dzieci! Dzisiaj coś specjalnie dla Was:) Oto Leonard, a właściwie Leo. Ma 11 lat i jak każdy młody człowiek w tym wieku - chodzi do szkoły. Ma młodszą siostrę Laurę i oczywiście bardzo rzadko się z nią dogaduje.

Każdy dzień w szkole jest wielką przygodą. Z pewnością nie jest nudno. Oto właśnie dba Leo i jego "paczka". Generalnie każdy trzyma się zasady, że...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Dzisiejsza czytelnicza propozycja to, jak już wspomniałam powieść sensacyjna, kryminalna. Akcja rozpoczyna się gdzieś głęboko w Bieszczadach. Grupa młodych ludzi - maturzystów wraz z opiekunem napotykają na burzę śnieżną, a właściwie zamieć. Śnieżyca jest do tego stopnia intensywna, że wycieczkowicze tracą zupełnie orientację w terenie. Postanawiają schronić się i przeczekać w opuszczonej, chacie - schronisku. Młodzież jak to młodzież , zainteresowana nowym miejscem przeszukuje jego kąty. Jak się później okazuje, pewnie tego pożałowali...
Trafiają bowiem na pomieszczenie, gdzie znajdują 30 tajemniczych skrzynek. W nich natomiast...makabryczne odkrycie. W każdej z nich poukładane są kości, notatki, zeszyty - jedne bardziej zakonserwowane, inne mniej. Machina z akcją rusza.
Sprawą zajmuje się podkomisarz Robert Lew wraz z całą ekipą swoich znajomych śledczych policjantów.
Kwestia jest o tyle zawiła i trudna, że kości ktoś tak zakonserwował chemicznie, iż utrudnia to ich zbadanie, a co za tym idzie znalezienie ofiar.
Do tego przyłącza się jeszcze narastająca panika w społeczeństwie - długo nie udało się bowiem utrzymać w tajemnicy tejże sprawy. Pojawiają się także trudności z zależnościami politycznymi.
Jest i podejrzany, który bardzo psychologicznie i manipulacyjnie zeznaje - niby przyznaje się do winy, aby za moment rozwiać taką hipotezę. To tak, jakby doskonale bawił się z policją. Owym podejrzanym jest Bruno Kalita.
Zaznaczyłam, że akcja nabiera tempa. Owszem, ale nie pędzi. Toczy się z umiarem, w taki sposób, aby czytelnik mógł na bieżąco łączyć pewne fakty i wydarzenia związane ze śledztwem. Tak, jakby sam w nim brał udział, jakby przyglądał się każdemu krokowi poczynionemu w dochodzeniu.
Akcja rozgrywa się nie tylko w Bieszczadach - tu był początek "historii". Przenosimy się więc jeszcze do Krakowa, Warszawy, Dukli, czy Rzeszowa. Poznajemy rozmaite portrety psychologiczne bohaterów powieści - ofiary, ich rodziny, znajomi, śledczy. Każdy z nich reprezentuje swoją sytuację życiową, swoje doświadczenie i emocje, jakie w danym momencie im towarzyszą.

Dzisiejsza czytelnicza propozycja to, jak już wspomniałam powieść sensacyjna, kryminalna. Akcja rozpoczyna się gdzieś głęboko w Bieszczadach. Grupa młodych ludzi - maturzystów wraz z opiekunem napotykają na burzę śnieżną, a właściwie zamieć. Śnieżyca jest do tego stopnia intensywna, że wycieczkowicze tracą zupełnie orientację w terenie. Postanawiają schronić się i...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika KuLtUrAlNiE

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
239
książek
Średnio w roku
przeczytane
24
książki
Opinie były
pomocne
1 075
razy
W sumie
wystawione
229
ocen ze średnią 6,9

Spędzone
na czytaniu
1 183
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
21
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
2
książek [+ Dodaj]