Wyśnione szczęście

Wydawnictwo: Świat Książki
Comford joy
święta, szczęście, magia, katastrofa
literatura piękna

Powieść obyczajowa, a zarazem pełna ciepła bajka dla dorosłych, która podnosi na duchu, pozwala uwierzyć w szczęśliwy los i magię świąt Bożego Narodzenia. Joy, bibliotekarka z małego miasteczka, zdradzona przez męża, ma w perspektywie pierwsze od lat samotne święta. W odruchu desperacji jedzie na lotnisko i wybiera daleki lot do nie znanej sobie miejscowości o nazwie Hope a Nadzieja. Katastrofa samolotu powoduje nieoczekiwanie, że jej życie nabiera nowych barw i sensu...

Monika | 2018-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Bardzo przeciętna książka. Czyta się może i szybko, ale z magią świąt Bożego Narodzenia niewiele ma wspólnego.
Podwójnie zdradzona (przez męża i siostrę) kobieta, ofiara katastrofy lotniczej, poznaje małego chłopca, któremu niedawno zmarła matka i jego ojca. Obiecuje dziecku, że nie opuści go do świąt Bożego Narodzenia, a gdy już to nastąpi, wróci do niego. Jakie było jej zdziwienie, gdy dowiaduje się, że długo leżała w śpiączce, a to, o czym opowiada, to jedynie wytwory jej podświadomości.
Czy Joy będzie próbowała odnaleźć swoje szczęście? Czy jest takie miejsce, w którym czeka ktoś na nią?

Natasza | 2018-03-24
Przeczytana: październik 2017

Rodzice Bobbego rozwiedli się kiedy chłopiec miał cztery lata. Przez te czas był wychowywany z matką, z którą zbudował potężną więź. Ponownie Bobby spotyka ojca kiedy umiera mu matka i trafia pod jego opiekę mając 8 lat. Chłopiec nie może się odnaleźć w nowej sytuacji. Cierpi wciąż po rozstaniu z matką często widując ją i z nią rozmawiając. Ma żal do siebie ponieważ w dniu jej wypadku był na nią wściekły, bo nie pozwoliła mu oglądać X-mena.
Kiedy w życiu chłopca pojawia się tajemnicza kobieta Joy otwiera on przed nią swe malutkie i poranione serduszko . Między obojgiem rodzi się piękna przyjaźń o Bobby powoli zaczyna godzić się ze śmiercią matki…..

Wojciech Gołębiewski | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Z ZASOBÓW BIBLIOTEKI W TORONTO
Panie i Panowie odpowiedzialni w Polsce za kontakty z Polonią ! Jestem w stanie zrozumieć że podsyłacie najgorsze szmiry i chały polskiego chowu, bo przecież trudno od Was wymagać rozeznania co wartościowe, a co nie, ale do jasnego gwintu, nie wpychajcie nam bezwartościowych książek zagranicznych autorów, bo takich mamy aż nadto w "zagranicznych" językach.

Takiej Hannah (ur. 1960) nawet nie macie w polskojęzycznej Wikipedii, zresztą w anglojęzycznej ma trzy i pół linijki. Już raz z Biblioteki się naciąłem na jej książkę {"Magiczna chwila") i dałem dla świętego spokoju 5 gwiazdek, ale tym razem nic mnie nie powstrzyma przed daniem tej przesłodzonej, nudnej SZMIRZE - PAŁY

Kłaniam się nisko Panu Konsulowi i życzę, by z całą rodziną rozkoszował się wyłącznie takimi lekturami

Madi | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Bardzo lubię książki Pani Hannah,dlatego nie mogłam ominąć i tej mimo słabych ocen.
Książka owszem mało ambitna,ale czyta się szybko i przyjemnie,a do tego jest pełna ciepła i magii,w sam raz na zimowe około Świąteczne dni.

eduko7 | 2017-12-27
Przeczytana: 23 grudnia 2017

Uroczy obrazek na okładce sugerował słodką, świąteczną opowiastkę. Opis nieco zweryfikował pierwsze wrażenie. Jednak tajemnica i magia towarzyszyły lekturze. Może zostały wzmocnione klimatem Świąt Bożego Narodzenia. A może imię głównej bohaterki sprawiło, że radośnie dałam się pochłonąć fabule. Niewątpliwie rozwój akcji zaskakiwał. Zapowiadało się zwyczajnie. Podwójnie zdradzona (przez męża i siostrę) bohaterka chce zmienić swoje życie. Uciekając od jednej katastrofy, staje się ofiarą kolejnej. Czy zatem skazana jest na tragiczne przeżycia? A może rzeczywiście zmiana dokona się w jej życiu? A ona sama przyczyni się do zmian w życiu samotnego ojca i jego syna? Jak w wyniku tych zdarzeń ułożą się jej relacje z siostrą i byłym mężem?

Carola | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Fajna bajka dla dorosłych, przeczytałam ja w jeden dzień. I choć daleko jej do literatury takiej jak SŁOWIK tej samej autorki, to warto japrzeczytac. Ja osobiście bardzo miło spędziłam przy niej czas :)

Tully | 2017-05-07
Przeczytana: 02 maja 2017

Z ksiazkami Hannah jest tak jak wzbicie w powietrze orla, ma silne skrzydla machnie kilka razy i szybuje w przestworzach skad my czytelnicy mozemy delektowac sie i smakowac cudowna kolejna przygode, nie ma tu meczacych prob staru czapli, ktora jak w koncu uniesie sie nad ziemie potrzebuje dobrego wiatru by wzleciec wyzej, Zaczynamy czytac i po kilku akapitach jestesmy wcignieci w historie przez autorke... do tego stopnia ze lapalam sie wiele razy nad tym ze gubilam slowa tak szybko chcialam chlonac tekst, ta goraczka i ciagle kolatanie w glowie jeszcze jedna strona prosze, blagam... i konczylo sie na godzinach w samochodzie przed wyjazdem z pracy... To z powrotem ten klimat ktory znam juz z tak duzej ilosci jej powiesci, schemat kobieta po rozwodzie z problemami rodzinnymi i zyciem ktore przelatuje przez palce, gdy marzenia laduje w segregatorach... jak ciezko wyrwac sie z takiej petli? jak powiedziec nie nadchodzacym monotonnym dniom? Jak znalesc osobe z ktora mozna dzielic...

agaw | 2017-05-07
Przeczytana: listopad 2016

Nie chcąc nikogo obrazić muszę jednak stwierdzić , że książka ta to typowe "czytadełko" - ociera się o „Harlequina”; ale miłe i dobrze się czyta. Przewidywalne, proste i bez zaskakiwania.

Beata | 2016-12-17

Piękna, niesamowita i zaskakująca książka. Zupełnie mnie wciągnęła. Pochłonęłam ją w jeden dzień. Gorąco polecam!

Pati | 2016-03-31
Przeczytana: 30 marca 2016

Początek książki jest niezbyt ciekawy. Koniec moim zdaniem za bardzo fantastyczny, powinien być mocniej rozwinięty. Ale pomysł historii bardzo mi się podoba. Bobby jest cudowny.