Wyśnione szczęście

Tłumaczenie: Zdzisława Lewikowa
Wydawnictwo: Świat Książki
Comford joy
święta, szczęście, magia, katastrofa

Powieść obyczajowa, a zarazem pełna ciepła bajka dla dorosłych, która podnosi na duchu, pozwala uwierzyć w szczęśliwy los i magię świąt Bożego Narodzenia. Joy, bibliotekarka z małego miasteczka, zdradzona przez męża, ma w perspektywie pierwsze od lat samotne święta. W odruchu desperacji jedzie na lotnisko i wybiera daleki lot do nie znanej sobie miejscowości o nazwie Hope a Nadzieja. Katastrofa samolotu powoduje nieoczekiwanie, że jej życie nabiera nowych barw i sensu...

lacerta | 2014-12-01
Na półkach: Rozczarowały, Przeczytane
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Jestem zdegustowana tą pozycją. Jeśli o mnie chodzi autorka nie umiała, albo nie chciała oddać w książce magii Świąt Bożego Narodzenia. Pomimo tego wydawca najwyraźniej i tak postanowił nam ją wcisnąć pod przykrywką ładnej okładki i zachęcającego zdania na jej przodzie.
Nie dość, że "Wyśnione szczęście" jest do bólu przewidywalne to jeszcze na dodatek nudne jak flaki z olejem.
Dzięki książce miałam poczuć magię świąt jednak jedyne co poczułam to nudę i irytację, że marnuję swój czas.

Kokosanka | 2013-10-17
Przeczytana: 17 października 2013

No szału nie było. Po okładce wyobrażałam sobie zupełnie inną tematykę. Tak jak ktoś z komentujących wcześniej napisał, historia za fantastyczna i bajkowa a myślałam, że to książka stricte obyczajowa. Czasem trochę nudnawa, koniec lepszy,ale litości! Joy staje w progu domu Daniela i od razu wielka miłość? Zero pytań, buziaki cmok cmok. Za słodkie jak dla mnie, dlatego książka tylko przeciętna. Trochę szkoda cennego czasu.

Książkowo_czyta | 2011-10-15
Przeczytana: 20 czerwca 2008

Drogi czytelniku - jeśli chcesz zanurzyć się w napisaną zaczarowanym językiem historię i raz jeszcze, tak jak wtedy, gdy byłeś dzieckiem uwierzyć, że nie ma nic niemożliwego - ta książka z pewnością przeznaczona jest właśnie dla Ciebie!

Dona | 2012-06-20
Przeczytana: styczeń 2012

Zaskoczyła mnie, lubię takie książki. Historia Joy pokazuje nam , że warto mieć marzenia oraz że dotkliwa strata może przerodzić się w miłość i spełnienie .Zdrada męża z siostrą , katastrofa samolotowa i magiczny kontakt telepatyczny podczas śpiączki to początek nowego życia jakie ma przed sobą bohaterka . Szczerze polecam, bardzo szybko się czyta. Teraz i ja chcę uwierzyć w magię.

Monika | 2012-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 14 grudnia 2012

Pierwsza część książki wybitnie nie przypadła mi do gustu. Zastanawiałam się, czy w ogóle nie zaniechać dalszego czytania. Na szczęście nie poddałam się, bo druga część książki (ta krótsza, niestety!) Jest naprawdę magiczna :)

Przeczytana: 08 czerwca 2013

Bardzo wzruszająca historia o niespełnionej miłości, zarówno do mężczyzny jak i wymarzonego dziecka. Czy istnieje życie pozaziemskie, gdzie czekają na nas bliscy? Czy żyją wśród nas ludzie, którzy widzą i słyszą więcej niż przeciętny człowiek? Czy śmierć kliniczna pozwala nam zobaczyć coś lub kogoś, czego nie możemy zobaczyć w rzeczywistości? I najważniejsze pytanie - czy cuda się zdarzają?
Takie pytania nasuwały mi się podczas tej lektury.
Polecam

Natalia M | 2013-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Jest to moja pierwsza książka tej autorki i przyznam, że trochę mnie ona zaskoczyła. Powieść zaczyna się dość w ciekawym momencie, a mimo to przez pierwszą połowę książki się nudziłam. Kiedy byłam w połowie pomyślałam: "no cóż, spodziewałam się czegoś lepszego..." i właśnie po tym powieść jakby wyszła poza swoje ramy i wskoczyła na wyższą półkę.

Joy wiodła dość szczęśliwe życie u boku swojego męża. Pewnego dnia wszystko posypało się jak lawina. Niespodziewanie kupuje bilet na samolot, który nie dociera szczęśliwie do celu. Od tego momentu Joy narodziła się ponownie.

Nie jest to książka typowo fantastyczna, choć dzięki odrobinie magii nieco taką powieść przypomina. Język w tym utworze jest bardzo lekki i charakterystyczny dla mowy codziennej. Okładka nie za ładna i tak na prawdę to przyczyniło się do tego, że wcześniej nie sięgnęłam po tę pozycję. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie "Nie oceniaj książki po okładce".

Powieść Kristin Hannah bardzo mi się podobała. Myślę, że...

Piękna, pokrzepiająca, świąteczna historia. Idealna na spokojny zimowy wieczór przy choince. Bohaterka ma imię, które zobowiązuje - Joy to przecież Radość. Sceptycy powiedzą, że książka jest dziwna i wydumana, ale mnie urzekła magia tej historii. Polecam!

gojra | 2012-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Zaskoczyła mnie, lubię takie książki. W trakcie czytania troszkę popłakałam (wzruszające sceny przeważnie czytałam w autobusie wracając z pracy więc musiałam dziwnie wyglądać). Szczerze polecam, bardzo szybko się czyta. Teraz i ja chcę uwierzyć w magię.

BeataBe | 2012-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2012

Nie odpowiadała mi narracja w czasie teraźniejszym pomieszana z narracją w czasie przeszłym. W połowie książki, gdy już byłam znudzona do obrzydzenia naiwnością zdarzeń, zorientowałam się, że mam do czynienia z takim niby realizmem magicznym. Jednak wcale mnie ta magia nie ujęła. Nie podobała mi się ta historia, chociaż autorka bardzo się starała ją uatrakcyjnić. Wg mnie naiwna, banalna historia słabiutka pod względem psychologicznym. Strata czasu.