Art Deco. Style w sztuce świata

Wydawnictwo: Arkady
historyczna

.Książka wprowadza czytelnika w świat szalonych lat dwudziestych i trzydziestych. Ostatnim krzykiem mody był wtedy Art Deco. Autorka śledzi rozwój stylu od jego początków, gdy powstawały dzieła luksusowe, po okres schyłkowy, w którym dominowała produkcja masowa. znajdziemy tu prace znanych i mniej znanych projektantów oraz twórców w dziedzinie architektury, złotnictwa, tkaniny, malarstwa i meblarstwa.

Dociekliwy_Kotek | 2011-04-18
Przeczytana: kwiecień 2011

Prawdę mówiąc rozczarowanie - ilustracje są piękne, ale typograficznie jest to nielogiczny koszmar, złożony czcionką, która po godzinie sprawia, że oczy zaczynają łzawić. Pomijając już literówki, mało ciekawy układ graficzny i kompletny chaos w rozdziałach, warstwa merytoryczna jest żadna: truizmy przeplatające się z powierzchownymi analizami i pobieżnymi biografiami, które niczego nie wnoszą. Warto obejrzeć, czytać niekoniecznie.

| 2016-04-02
Kasia | 2014-12-29