Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytelnicze nawyki: najpopularniejsze, najdziwniejsze, zakazaneAnna Sierant232
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant64
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać436
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Camilla de la Bedoyere
6
6,6/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,6/10średnia ocena książek autora
31 przeczytało książki autora
32 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Wszystko, co chcesz wiedzieć o zwierzętach
Camilla de la Bedoyere
6,0 z 1 ocen
2 czytelników 1 opinia
2019
Wszystko, co chcesz wiedzieć o naszej planecie
Camilla de la Bedoyere
6,0 z 1 ocen
1 czytelnik 0 opinii
2019
Najnowsze opinie o książkach autora
Secesja Camilla de la Bedoyere
8,0
Książka (album?) zdecydowanie nie powinna być traktowana jako podręcznik, a raczej jako przewodnik dla tych interesujących się sztuką ponad przeciętną. Sensowne jest też traktowanie ją jako katalog, bo wtedy ominie nas rozczarowanie średnio czytelną warstwą tekstową.
Dziwna jest budowa: najpierw wprowadzenie (mogłoby być dłuższe),następnie kilka rozdziałów zbudowanych tak samo: na jednej stronie opis, na drugiej prezentacja graficzna dzieła. Prezentowanie przedmioty są pod względem formalnym dobrze opracowane – ogląda się to naprawdę dobrze (jak wspomniany wcześniej katalog) i ze względu na urodę dzieł z przyjemnością. Gorzej z opisami, których budowa i treść nie ma reguły. Najlepsze są szczegółowe opisy estetyki dzieła, podobnie przybliżenie nowych technik wyrobu (chociaż tu potrzebna jest wiedza rzemieślnicza),zaś niektóre opisy biograficzne mają się nijak do twórczości. Denerwujące jest też, że jeden twórca trafia się co kilkadziesiąt stron, co nie ułatwia usystematyzowania wiedxy o najważniejszych przedstawicielach. Mimo wszystko ze względu na kompetencje autorów i dużą rozpiętość dzieł znacząco poszerzyłem swoją wiedzę o tym nurcie.
Louis Comfort Tiffany - arcydzieła Camilla de la Bedoyere
7,8
Jedna z najprzyjemniejszych rozrywek, jakie mogłam sobie znaleźć. Jak dotychczas nieszczególnie traktowałam twórczość Tiffany'ego na tle całości secesji, tak po tej lekturze jestem szczerze oczarowana jego pracami. Jedynym zgrzytem był dziwaczny szyk w podawaniu dziesięcioleci w postaci "70/80/90. lata XIX w.", zamiast "lata 70/80/90.". Jest to jednaka jedyne co mogę książce zarzucić. Zachwyciło mnie podejście artysty do piękna, jego bezustanne poszukiwanie i przede wszystkim tworzenie. Dawno żadne prace nie zachwyciły mnie tak jak jego szkła, zachwycające kolorem i blaskiem mającym w sobie coś z drżących promieni letniego słońca na powierzchni wody.