Sprawy białoruskie w polityce rządu Władysława Grabskiego

Wydawnictwo: Neriton
białoruś, polska, polityka
historyczna

Mimo że tematem pracy jest analiza społeczno-gospodarczych i politycznych przyczyn białoruskiej irredenty, pojawiają się inne interesujące wątki. Omówione zostały szczegóły funkcjonowania instytucji rządowych oraz mało znane aspekty koncepcji politycznych Władysława Grabskiego i Stanisława Thugutta. Wykazano także porażkę podjętych działań (m.in. szkolnictwa dwujęzycznego), za co winę ponosiła strona polska, ale także i wybujałe ambicje polityków białoruskich.

IBILYI1 | 2016-09-29
wwgnika | 2011-01-31