Królobójcy

Wydawnictwo: LTW
historyczna

Królobójcy to historia życia i śmierci władców rządzących Rosją na przestrzeni ponad trzystu lat (od Iwana IV po Mikołaja II). Gąsiorowski opisuje władców nie cofających się przed morderstwem i zbrodnią. Ukazuje również sieć intryg oplatających dwór carski. Obecne wydanie oparto na edycji z roku 1932 poszerzonej przez autora o opis definitywnego upadku dynastii Romanowów i śmierć wraz z rodziną ostatniego cara z ręki bolszewików.

margit666 | 2014-01-01
Na półkach: Teraz czytam

Chociaż przydługi i mocno filozoficzny wstęp zniechęca, wytrwałego czytelnika czeka nagroda. Po przebrnięciu przez wynurzenia, w których autor odwołuje się do wiedzy oczywistej tylko dla nielicznych czytelnik otrzymuje szansę zatopienia się w bardzo szczegółowy opis historii Rosji. Historia ta przedstawiona jest w sposób fascynujący i wciągający. Autor pokazuje również jak skomplikowana była rosyjska historia, opisuje dworskie intrygi i zarówno skuteczne, jak i nieskuteczne spiski. Przedstawia wiedzę bardzo trudną do odnalezienia. Jako czytelnik dużej ilości książek historycznych serdecznie polecam. I jeszcze rada dla łatwo się frustrujących: omińcie / przebiegnijcie wstęp.

jawora | 2012-11-03
Przeczytana: 08 września 2012

Książka mnie rozczarowała,autor odwołuje się do wiedzy ,którą jak zakłada :czytelnik posiada.Wychodzi filozoficzny bełkot,tak do połowy publikacji....dalej nie dałam rady:)
Moja książka,póżniejsze wydanie:tło białe

Robert | 2015-08-31

Miałem ogromny apetyt na tą książkę i srodze się zawiodłem. Żałuję tym bardziej że zawiera mnóstwo ciekawostek dotyczących historii Rosji,jednak język jakim jest napisana,odstrasza .To jeden wielki chaos,zawiodłem się.

Morgana1976 | 2013-01-21

styczen 2013