Rzeczpospolita Wazów II. Wojsko Wielkiego Księstwa Litewskie

Wydawnictwo: Instytut Historii PAN
historyczna

Praca pomyślana jako kontynuacja i uzupełnienie poprzedniej książki autora Rzeczpospolita Wazów, która zdobyła uznanie czytelników. Tym razem przedstawiona jest polityka zewnętrzna stosunki z sąsiadami oraz wewnętrzna Rzeczpospolitej Obojga Narodów wojsko Wielkiego Księstwa Litewskiego przez pryzmat ideologii politycznej szlachty. Uzupełnieniem są biografie Lwa Sapiehy i Janusza Radziwiłła wybitnych postaci tej epoki.

Konkwistador_druku | 2014-11-24
Bauero | 2014-04-02