Znane i nieznane. Rezydencje, ludzie, wydarzenia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historyczna

Zbiór opowieści o wspaniałych, choć często mało znanych lub całkowicie zapomnianych, polskich pałacach, dworach, zamkach i rezydencjach. Autorzy, w sposób odbiegający od rutyny stosowanej w dotychczasowej literaturze przedmiotu, piszą o ich bogatych w wydarzenia dziejach, stylach w jakich zostały wzniesione, czasie powstania i randze artystycznej. Przede wszystkim jednak interesują ich ludzie, których życie było związane z opisywanymi murami twórcy, pomysłodawcy budowy i jej inwestorzy, mieszkańcy i ich goście.Osnowę opowieści stanowi obiekt architektoniczny, jego wyposażenie i ogród. Na tym tle pojawia się otoczka w postaci informacji historycznych, anegdot i legend. Każdy rozdział to wyodrębniona jednostka, choć poszczególne obiekty zostały przedstawione w układzie terytorialnym.Obok barwnej narracji, ogromnym atutem publikacji są liczne, kolorowe zdjęcia opisywanych zabytków.

mariola | 2016-10-30