Kwiecień w Paryżu

Seria: Pi do kwadratu
Wydawnictwo: Albatros
April in Paris
wojna, Paryż, romans, ruch oporu

Wojenny romans, w którym pobrzmiewają echa Casablanki, Angielskiego pacjenta i powieści Kena Folletta. O niemożliwej miłości, która zrodziła się wbrew rozsądkowi, ponad podziałami czasu i miejsca. Okupowany Paryż, wiosna 1943 roku. Młody Niemiec, Michel Roth, w dzień pracuje jako tłumacz dla niemieckiego gestapo; wieczorami w cywilnym ubraniu, włóczy się po ulicach miasta. W ten sposób poznaje Chantal, córkę francuskiego księgarza. Wikła się w niebezpieczny romans, który dla obojga okazuje się czymś więcej niż przelotną przygodą. Michel nie ma pojęcia, że piękna dziewczyna i jej ojciec pracują dla ruchu oporu. Wkrótce będzie musiał wybrać pomiędzy obowiązkiem wobec własnego kraju, a swoim przeznaczeniem - pomiędzy nienawiścią a miłością.

źródło opisu: Albatros 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Veronique | 2013-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2013

Może zacznę dość nietypowo, ale czy tylko mnie wydawało się, że Chantal jest okropną suką? Przepraszam za określenie, jednakże jej postać w pewnych momentach irytowała mnie tak bardzo, że miałam ochotę uderzyć ją w twarz. Pomimo wszystkiego, zakochałam się w niej.

Rzadko spotykam takie książki. Może nie przykuwają mojej uwagi (sama nie wiem czemu), bo pierwszy raz czytam książkę gdzie akcja rozgrywa się w 1943 roku, jednak ta mnie szczerze zauroczyła.

Historia jest na pewno trochę smutna, trochę wesoła. Miałam momenty kiedy uśmiechałam się przez jakiś fragment, ale też smuciłam się. Na pewno byłam szczerze zaskoczona końcem. Wierzę, że nie tylko ja.

Książka trafia do moich ulubionych i może czytałam lepsze, ale ta mnie szczerze wciągnęła. Pochłonęłam ją w kilka godzin i nie miałam ochoty się od niej odrywać. Jestem ciekawa innych książek Wallner'a, bo jak na razie spotkałam się jedynie z tą.

Jedyną wadą, jak dla mnie, tej książki to fragmenty po francusku, które nie...

angel | 2011-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 02 lutego 2011

Tematyka związana z czasami II wojny światowej, co ratuje pozycję przed ocenieniem jej na jedną gwiazdkę.
Niesamowicie zirytowały mnie wypowiedzi bohaterów czy całe dialogi w języku francuskim. I brak jakiegokolwiek tłumaczenia, przypisu, odnośnika! Zabrało to całą radość z czytania. Nie muszę znać francuskiego, nie mam zamiaru też czytać ze słownikiem w drugiej ręce.

Madi | 2013-07-02
Na półkach: Przeczytane, Wojna w tle, Romans

Lubię tematykę II wojny świtowej , a w tle piękne opowieści miłosne i dlatego sięgnęłam po tą pozycję -nie powaliła mnie.
Owszem fabuła jest dobra -zakazana miłość, ale sama książka jakaś taka monotonna i ciężko mi się czytało.

Kasia | 2013-02-21
Przeczytana: luty 2013

Fajna książka. Miło mi się ją czytało te zimowe długie wieczory, choć akcja książki jest dość smutna...

Wojna = nienawiść społeczna. Strach i chęć buntu przeciwko temu co się dzieje. Pragnienie normalności, spokoju i miłości.. Miłość choć dla mnie mało realna (bo który mężczyzna jest w stanie, zakochać się na zabój i to dosłowne w przypadkowej kobiecie ..?). Nie wiem.
Młody Niemiecki żołnierz Wermachtu nielegalnie zakochuję się w pięknej kobiecie - francuskiej członkini francuskiego Ruchu Oporu. Trwa bezlitosna wojna. To ta przypadkowa miłość, zauroczenie, zakochanie czyni go silnym. Pragnienie miłości, daje mu niesamowitą siłę i wolę walki. Pragnie zobaczyć jeszcze raz kobietę, którą widział i poznał przez przypadek. Marzy by wiązać z nią swoją spokojną przyszłość i po mino wielu przeciwności (wojna, więzienie, zdrada narodu, pobicia, ucieczki, włóczęga po świecie), nie poddaje się. Dociera do wymarzonego celu. Odnajduję swoją ukochaną i okazuję się, że spóźnił się kilka dni.....

monika | 2011-04-17

Romans z czasów II wojny światowej. Niemiecki żołnierz zakochany w francuskiej działaczce ruchu oporu. Historia prawdziwa jak na realia wojenne, z dramatycznym zakończeniem.

Alicja | 2011-02-13
Przeczytana: grudzień 2010

Piękna wojenna historia, dobrze wyważona i gorzko prawdziwa. Piękna historia o miłości w czasach śmierci.

Ewcia123450 | 2011-09-05

Zdecydowanie piękna historia.

Adrianna__ | 2014-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Gdyby o zakupie miała decydować okładka „Kwiecień w Paryżu” nigdy nie wzbogaciłby mojej prywatnej biblioteczki. Okładka nic nie mówi o książce. Jest taka nijaka jak dla mnie. Na dodatek to połączenie kolorów: biel i pomarańcz… no nie przekonało mnie. Jednak gdy otworzyłam skrzydełko z opisem książki skradła moje serce. Uwielbiam wszystko co tyczy się historii, a gdy już rzecz dzieje się podczas II wojny światowej to jestem kupiona na zabój. Dlatego wobec książki miałam wysokie oczekiwania, których niestety nie spełniła.
Michael Roth jest Niemcem, który w dzień pracuje jako tłumacz dla niemieckiego gestapo w Paryżu. Pewnego dnia jednak przebiera się w swój garnitur w drobną kartę i udaje Paryżanina. W przebraniu, które jest maską wchodzi w struktury ludzi, których wojna niszczy, ludzi którzy z powodu wojny utracili to co najcenniejsze: wolność i swoich bliskich. Michael nie jest zagorzałym poplecznikiem Hitlera. Stara się jak najmniej ubrudzić ręce przy okupowaniu Paryża. Jednak...

alinkawie | 2011-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2011

Książka niezła,zakończenie pozostawia jednak pytanie co dalej?

KarolinaJankowiak | 2017-03-12

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Oceniam 5/10
wedlug mnie fabula jest dosc banalna, typowa opowiesc o milosci, Niemiec raz widzi dziewczyne i nie moze przestac o niej myslec, ta praktycznie go nie znajac spedza z nim noc, a na koniec chlopak dopuszcza sie zdrady stanu dla kogos kogo nawet nie zna...Wszystko to jest dla mnie wysoce nieprawdopodobne i generalnie ´´nie trzyma sie kupy´´

Mozna przeczytac z braku laku...