Zapiski luzaka. Odlot!

Tłumaczenie: Magdalena Koziej
Cykl: Zapiski luzaka (tom 8)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Big Nate Lives It Up
Wkp

Natan nie ma nic przeciwko temu, że kazano mu się zakolegować z nowym uczniem – dopóki go nie pozna. Czyżby został skazany na towarzystwo totalnego nudziarza? A może nowy kumpel jednak okaże się równym gościem?

Uwaga, fani "Dzienniczka cwaniaczka"! Oto Natan, samozwańczy geniusz, który bez wątpienia NIE JEST ulubieńcem nauczycieli!

źródło opisu: http://nk.com.pl/zapiski-luzaka-7-odlot/2326/ksiazka.html#.V4d_c_mLTIU

źródło okładki: http://nk.com.pl/zapiski-luzaka-7-odlot/2326/ksiazka.html#.V4d_c_mLTIU

Wkp | 2016-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2016

SZKOŁA, KSIĄŻKI I KOMIKSY

„Dziennik cwaniaczka” to seria, która odniosła chyba największy sukces w gatunku humorystycznych książek dla dzieci od czasów kultowego „Mikołajka”. Jak to w takich sytuacjach bywa, pociągnęła za sobą całą falę naśladownictw, z których większość niestety nie miała szans się z nią równać. Na szczęście „Zapiski Luzaka”, stanowiące połączenie prozy z komiksem, korzeniami sięgającym gazetowych pasków, to znakomity cykl i godny następca „Cwaniaczka…”.

W najnowszym tomie swoich przygód Natan musi zmierzyć się z wprowadzeniem nowego kolegi w szkolne życie. A zadanie to nieszczególnie łatwe. Natan jest bowiem dzieckiem psotnym, dalekim od bycia ulubieńcem nauczycieli i wybitnym uczniem, chociaż akurat w swoją wielkość nie wątpi ani trochę. Uwielbia komiksy i uwielbia humor, którego nigdy sobie nie odmawia. Nowy uczeń, Breckenridge Puffington III, zachowuje się natomiast nie jak normalne dziecko, a brytyjski książę. Dystyngowany, wyciszony, zafascynowany...

AnnaSikorska | 2016-08-11

Rozpoczęcie tygodnia od przygotowań do rocznicy otwarcia szkoły, otrzymania obowiązku wdrożenia nowego ucznia, będącego sztywniakiem w szkolne życie oraz lekcje u najbardziej złośliwej nauczycielki wydają się być początkiem katastrofy, która wraz z czytanymi stronami staje się coraz większa. Natanowi nie łatwo nawiązać z Breckenridgeem Puffingtonem III kontakt. Nowy uczeń nie tylko wyróżnia się wyglądem, nazwiskiem, ale i zainteresowany. W czasie spotkań klubu czytelniczego w bibliotece ginie w… atlasie roślin. Do tego nie lubi on żadnych sportów, a już najbardziej tych zespołowych, w których człowiek nie dość, że się poci to jeszcze może nabyć kontuzji. Po jednym dniu z nim Natan ma już dość i zaczyna unikać swojego podopiecznego. Jednak czułe oko dyrektora wypatrzy to zaniedbanie. Kolejnego szoku Natan doznaje, kiedy odkrywa, że jego nowy kolega w przedszkolu był całkowicie innym chłopcem, że przez jakiś czas chodzili razem do grupy. Czy nowy uczeń tylko się kamufluje?...

Marcin Szkodziński | 2016-11-26

Odlot! To kolejna książka Lincolna Pierce z serii Zapiski Luzaka. W tej części Natan Wright – dostaje wyraźne polecenia od dyrektora szkoły – ma zakolegować się z nowym uczniem. Breckendrige Puffington III – bo tak nazywa się jego nowy kumpel – zupełnie różni się od reszty uczniów. Zamiast grać w futbol, woli przypatrywać się… kwiatom. W dodatku Natan ma przeczucie, że kiedyś go już spotkał. Czy Breckendrige okaże się równym gościem?

Odlot! to siódma część Zapisków Luzaka. Każda z nich opowiada o Natanie – chłopcu, który wierzy, że jest skazany na sukces. Większość swojego życia spędza rysując komiksy i spotykając się ze swoimi dwoma najlepszymi przyjaciółmi, Francisem i Teddym. Tym razem jednak musi poświęcać swój czas nowemu koledze. Jego zamiłowanie do botaniki sprawia, że zamiast grać w futbol, słucha przez cały czas historii, w której rolę główną odgrywają drzewa, mchy i porosty. Nie może jednak nic na to poradzić, bo dyrektor ma na niego czujne oko.

Każda książka z serii...

| 2016-09-03

Odlot! To kolejna książka Lincolna Pierce z serii Zapiski Luzaka. W tej części, Natan Wright - dostaje wyraźne polecenia od dyrektora szkoły - ma zakolegować się z nowym uczniem. Breckendrige Puffington III - bo tak nazywa się jego nowy kumpel - zupełnie różni się od reszty uczniów. Zamiast grać w futbol, woli przypatrywać się... kwiatom.
Książki takie jak te czytam wtedy, gdy mam tak zwany i dobrze znany wszystkim kryzys czytelnictwa. Książka lekka, idealna dla młodzieży. Przeczytałem już wszystkie pozostałe tomy, więc oczywiście nie mogłem przegapić i tego. Niestety, muszę przyznać, że książka ma lekkie problemy z fabułą. Akcja rozgrywa się za szybko, zbyt długi wstęp spowodował, że finał ma zaledwie kilkadziesiąt stron, co na połączenie książki z komiksem wypada miernie. Nie mniej muszę przyznać, że dzieciom i tak będzie się podobać. Śmieszne scenki połączone z dobrym żartem zrobią swoje.
Ocena 7,5/10
ksiazkadoplecaka.pl