Tajemnicza szafa

Cykl: Detektywów para - Jacek i Barbara (tom 1)
Wydawnictwo: Dreams
serdelek

Pierwsza część przygód młodych detektywów - Jacka i Basi.Nastolatkowie nie mają czasu na nudę. Jacek tworzy spiskowe teorie, a Basia stara się je w kosmiczny sposób rozwikłać. Bo dla Basi wszystko wydaje się kosmiczne! Nawet szafa. Nie wierzycie? Nie…? To może zegary? Albo zagadka?! Tak, „Tajemnicza szafa” to kosmicznie zagmatwana zagadka!

Ilustrator: Bohdan Butenko

źródło opisu: http://www.dreamswydawnictwo.pl/sklep/dla-mlodziezy

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

| 2013-10-19

Gdyby ktoś mi powiedział, że książka dla dzieci może mnie wciągnąć i zaskoczyć, to pewnie przyjęłabym tę opinię z uśmiechem i wróciła do mojej fantastyki. Przez ten wybór straciłabym coś wyjątkowego.
Głównych bohaterów pierwszej części książek z serii Detektywów Para – Jacek i Barbara poznajemy dzięki narratorowi opowieści Panu Leonowi, emerytowanemu śledczemu i byłemu pracownikowi biura prokuratora zaprzyjaźnionemu z chłopcem i dziewczyną z tytułu. Zapewne dzięki temu, oraz rzecz jasna talentowi autora, dostajemy tak szczegółową relację wydarzeń i niesamowicie barwne i rozbudowane opisy.
Na zaledwie 93 stronach spisanych dość sporą czcionką i okraszonych charakterystycznymi ilustracjami Bohdana Butenki znaleźć można kilka zagadek, tajemnic, zagwozdek i przestępstw, z którymi poradzić sobie muszą nastoletni detektywi. Ale czy im się to uda? Jakie szanse ma para dzieciaków przeciwko grupie uzbrojonych bandytów i gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla odważnego psa, który...

geokuba | 2012-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Książka dla dzieci od 9 lat - napisana sprawnie; jest zagadka, jest tajemnica, suspens, sensacja (prawdziwa broń i uwięzione osoby). No i jest się też z czego pośmiać. Czytałem z córką i jej się podobało; jutro chce przeczytać drugą część. :)

xxgetuglyxx | 2012-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Super książka.

książkovaa | 2015-07-21

Okej. Średnia, nie przypadła mi do gustu.
aksamitne-stronice.blogspot.com

serferka92 | 2013-07-15

śmieszna a zarazem ciekawa i fajnie się czyta

patryk | 2013-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2012