Zapiski luzaka. Trefna strefa

Tłumaczenie: Magdalena Koziej
Cykl: Zapiski luzaka (tom 6)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Big Nate: In the Zone
Ag2S

Uwaga, fani "Dziennika cwaniaczka"! Oto Natan, buntownik ze Szkoły Podstawowej numer 38, samozwańczy geniusz, który bez wątpienia NIE JEST ulubieńcem nauczycieli!

Natana prześladuje koszmarny pech, aż tu nagle karta się odwraca i wszystko idzie mu jak z płatka! Ale dlaczego? I jak długo to potrwa?

ilustrator: Lincoln Peirce

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

TheWiktor | 2016-04-04

czadowa

AnnaSikorska | 2015-12-26

Bycie pechowcem w szkole nie jest łatwe. Wszystko zaczyna się od dnia pójścia do szkoły, a w książce od momentu, kiedy Natan trafia dyrektora pustą plastikową butelką, przez co ten oblewa się kawą. Później przychodzi kataklizm w postaci nieuważnych kolegów, zniszczonych niesamowicie ważną pracę domową, niezliczonego przedmiotu na semestr i wiele innych nieszczęść, które mogą spotkać szóstoklasistów.
W książce nie zabraknie wątków pierwszej miłości, rywalizacji między młodszymi i starszymi, kreowania szkolnych trendów, kar za złe oceny. Szybką akcję wzbogacono licznymi komiksowymi ilustracjami. Niedługa zabawna książka wychodzi naprzeciw czytelniczym potrzebom nastolatków, którzy chcą poczytać o współczesnych rówieśnikach, mają problem ze skupieniem się, przez co potrzebują ilustracji i komiksów w dłuższym tekście.
„Trefna strefa” „Zapisków luzaka” opowiada o tym, co wszystkie nastolatki doskonale wiedzą: wprowadzenia zdrowego trybu życia w szkole po latach zajadania się słodyczami...

bibi | 2015-07-20
Przeczytana: lipiec 2015

Autor książki Lincoln Peirce zainspirował się własnymi przeżyciami szkolnymi, stąd niezwykłe wyczucie humoru i doświadczeń uczniowskich, świetne prowadzenie akcji i udana fabuła. O popularności i trafności przygód świadczy choćby to, że od 1991 roku (kiedy pojawił się pierwszy komiks o Natanie), kolejne odcinki pojawiały się w 250 amerykańskich czasopismach, a www.gocomics.com codziennie prezentuje na swojej stronie kawałek dowcipnej historii.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, przygody (kłopoty i sukcesy) wciągają, humor ilustracyjny bawi. Szkolne lata mogą być naprawdę pasjonujące, amulet odmienia najbardziej trefny los i przynosi szczęście, zwłaszcza kiedy dookoła tacy koledzy i koleżanki, a każdy nauczyciel to chodzący oryginał.