Zapiski luzaka. Pogromca nudy

Okładka książki Zapiski luzaka. Pogromca nudy Lincoln Peirce
Okładka książki Zapiski luzaka. Pogromca nudy
Lincoln Peirce Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Zapiski luzaka (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zapiski luzaka (tom 7)
Big Nate
Nasza Księgarnia
2015-01-01
2015-01-01
Magdalena Koziej

Znacie niesfornego Natana, który oprócz niespotykanego talentu do pakowania się w kłopoty, usposabia również wszystkie te cechy, które bez wątpienia nie są tolerowane przez nauczycieli w szkole? Nie? Nie ma problemu. Luzak Natan, w swojej najnowszej książce, zatytułowanej „Pogromca nudy”, niejednokrotnie złoży Wam przysługę, gwarantując porcję świetnej zabawy, czy to podczas nudnych zajęć w szkole, czy w trakcie deszczowej, przygnębiającej pogody. Jesteście zainteresowani? No to do dzieła!

„Pogromca nudy” to przede wszystkim świetna alternatywa dla wszelkiego rodzaju łamigłówek, krzyżówek czy kolorowanek. Tu, wszelkie gry rozrywkowe, zebrane są w niewielkiej książeczce, która nie tylko uwalnia naszą kreatywność, ale przede wszystkim zmusza do szybkiego rozruszania szarych komórek!

Przykład? Nieposłuszny Natan trafił ponownie do szkolnej „kozy”. Twoim zadaniem jest uratowanie kolegi, w zamian za piętnaście dowolnie wymyślonych słów, tworzonych przy wykorzystaniu liter jedynie z krótkiego zwrotu „odsiadka w kozie”. Siad, woda, kod… Brzmi nieźle, prawda? :)

A teraz pora cofnąć się kilka, kilkanaście lat wstecz do czasów beztroskiego dzieciństwa. Pewnie niejednokrotnie wówczas marzyłeś, by zostać superbohaterem i posiadać wszystkie te niezwykłe moce, prawda? Czas więc wsłuchać się w uśpiony głos wyobraźni i wymyślić supermoce, które chciałbyś szczęśliwie posiadać!

Warto jednak podkreślić, że ”Pogromca nudy” to nie tylko główkowanie i logiczna praca, bowiem książka umożliwia również swobodne bazgrolenie, kolorowanie, tworzenie komiksów i wiele, wiele innych czynności, które niepostrzeżenie zabijają nudę.

Ta specyficzna, trochę nietypowa publikacja, to nie tylko idealna propozycja dla dzieci. To również świetny tytuł dla zmęczonych, spragnionych ciszy w domowych pieleszach rodziców, którzy podstępem zmuszą w ten sposób swoje dzieci do kreatywnej i konstruktywnej zabawy! Polecam!

• Artur
  • Przeczytane przez Polę