Zapiski luzaka. Trefna strefa

Okładka książki Zapiski luzaka. Trefna strefa Lincoln Peirce
Okładka książki Zapiski luzaka. Trefna strefa
Lincoln Peirce Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Zapiski luzaka (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Magdalena Koziej
Magdalena Koziej Lincoln Peirce

czadowa

czadowa

Bycie pechowcem w szkole nie jest łatwe. Wszystko zaczyna się od dnia pójścia do szkoły, a w książce od momentu, kiedy Natan trafia dyrektora pustą plastikową butelką, przez co ten oblewa się kawą. Później przychodzi kataklizm w postaci nieuważnych kolegów, zniszczonych niesamowicie ważną pracę domową, niezliczonego przedmiotu na semestr i wiele innych nieszczęść, które mogą spotkać szóstoklasistów.
W książce nie zabraknie wątków pierwszej miłości, rywalizacji między młodszymi i starszymi, kreowania szkolnych trendów, kar za złe oceny. Szybką akcję wzbogacono licznymi komiksowymi ilustracjami. Niedługa zabawna książka wychodzi naprzeciw czytelniczym potrzebom nastolatków, którzy chcą poczytać o współczesnych rówieśnikach, mają problem ze skupieniem się, przez co potrzebują ilustracji i komiksów w dłuższym tekście.
„Trefna strefa” „Zapisków luzaka” opowiada o tym, co wszystkie nastolatki doskonale wiedzą: wprowadzenia zdrowego trybu życia w szkole po latach zajadania się słodyczami jest bolesne, ale może też prowadzić do niezwykłego zwycięstwa. „Trefną strefę” polecam uczniom szkoły podstawowej.

Autor książki Lincoln Peirce zainspirował się własnymi przeżyciami szkolnymi, stąd niezwykłe wyczucie humoru i doświadczeń uczniowskich, świetne prowadzenie akcji i udana fabuła. O popularności i trafności przygód świadczy choćby to, że od 1991 roku (kiedy pojawił się pierwszy komiks o Natanie),kolejne odcinki pojawiały się w 250 amerykańskich czasopismach, a www.gocomics.com codziennie prezentuje na swojej stronie kawałek dowcipnej historii.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, przygody (kłopoty i sukcesy) wciągają, humor ilustracyjny bawi. Szkolne lata mogą być naprawdę pasjonujące, amulet odmienia najbardziej trefny los i przynosi szczęście, zwłaszcza kiedy dookoła tacy koledzy i koleżanki, a każdy nauczyciel to chodzący oryginał.

• 2015
  • Część z serii książek