Devoted

Okładka książki Devoted Sierra Riley
Okładka książki Devoted
Sierra Riley Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
Devoted
CreateSpace Independent Publishing Platform
2016-03-18
2016-03-18

Ta książka okazała się inna niż się spodziewałam, - bardziej sentymentalna, ale nie w negatywnym sensie, przynajmniej nie tym razem i nie aż tak. I zastanawiam się trochę dlaczego mnie tak wciągnęła skoro nie zawsze mam nastrój na takie ckliwe klimaty, ale tak było, historia mnie wciągnęła i nie mogłam się oderwać. Widocznie trafiła w "swój dzień" :) Russ zazwyczaj był bałaganem, a Jake ze swoim wieloletnim, skrywanym uczuciem i oddaniem wydawał się po prostu nierzeczywisty, ale jednak ten cały galimatias emocji, niedopowiedzeń, niepewności okazał się naprawdę dobry w odbiorze i czytałam to z przyjemnością, tylko czasami przewracając oczami. Nie znam się na polisach ubezpieczeniowych/zdrowotnych w Stanach, ale cała sprawa logicznie patrząc mogła wydać się wątpliwa, jednak lubię takie motywy w książkach i udawane małżeństwo pchało akcję do przodu stąd nie będę pisać o swoich powątpiewaniach, a "kilka" miałam. Podobało mi się seksualne napięcie między bohaterami, ale ostrzegam, że tutaj sprawy toczą się powoli i nie będzie seksu co 2-3 rozdziały. Za to słodką gratką są myśli obu panów, a to co dzieje się w ich głowach ma w sobie dużo ciepła, czułości, dobroci. Zazwyczaj zasłodziłabym się albo zirytowała taką rzewnością, ale w tej książce nie przeszkadzało mi to, a wręcz mnie rozczuliło. Polecam, zwłaszcza w spokojniejsze dni.

Prawie rok temu żona Russa zmarła. Żałoba i problemy z pieniędzmi to nie jego jedyne problemy. Jakby tego było mało, jego syn musi przejść operację, za którą Russ nie ma jak zapłacić. I wtedy jego najlepszy przyjaciel przedstawia mu szalony pomysł. Russ i jego syn mogliby być na jego ubezpieczeniu zdrowotnym... o ile ci wzięliby ślub.
Jake’owi od zawsze podobał się Russ, jednak wiedział, że nic nigdy z tego nie będzie. Mimo to zawsze przy nim trwał, a nawet był drużbą na jego ślubie, kiedy ten żenił się z ich wspólną przyjaciółką. Choć wie, że to się może skończyć dla niego złamanym sercem, to i tak zrobiłby dla Russa wszystko.
To miało być tylko chwilowe rozwiązanie. Ryan miał przejść operację, a potem oni mieli anulować to małżeństwo. Ale nagle zaczynają się do siebie zbliżać... a początkowo fikcyjne małżeństwo przestanie być takie fikcyjne.

Wow. To było dobre. Wciągnęło mnie na tyle, że nie mogłam się oderwać i wszędzie chodziłam z telefonem, żeby tylko czytać dalej i nie przerywać. I tak zaczęłam ją wczoraj wieczorem, a skończyłam rano.
Russ i Jake od zawsze się przyjaźnili, nawet kiedy Russ wziął ślub z Carrie, to Jake go nie opuszczał, choć musiało go dobijać to, gdy widział, jak szczęśliwa jest jego miłość z kimś innym. A po śmierci Carrie wcale nie „wykorzystał okazji” i nie rzucił się od razu na Russa, po prostu nadal przy nim trwał i był cichym wsparciem, przyjacielem. I prawie całe swoje życie nie mógł o nim zapomnieć... podziwiam, że tak długo to wytrzymywał, bo na pewno musiało być mu ciężko.
No i Russ... biedak. Mało tego, że niecały rok temu zginęła jego żona, on wciąż był w żałobie, to jeszcze jego syn zaczął mieć problemy ze zdrowiem, no i miał problemy finansowe... za dużo tego wszystkiego się na niego zwaliło. Też go podziwiam, że dał sobie radę, że się nie poddawał, choć nie raz pewnie miał na to ochotę.
I nie wiem, czy to, co między nimi było nie wydarzyło się za szybko po śmierci jego żony... Ale Russ od zawsze zastanawiał się, jakby to było być z mężczyzną. I od pierwszego pocałunku na ślubie zaczął myśleć o Jake’u inaczej. Zrozumiał w końcu, że ten był przy nim całe jego życie, a ta długoletnia przyjaźń zmieniła się w miłość.
Polecam. Może książka nie jest bardzo długa, ale historia tego samotnego ojca i jego przyjaciela potrafi złapać za serce i nie puścić.

No i na pewno sięgnę po inne książki tej autorki. Omijałam ją ze względu na okładki - głupie, wiem - choć nie wiem sama co mi się w nich nie podobało. Jakoś miałam wrażenie, że treść będzie taka... płytka. Ponownie - tak, wiem, jakie to głupie. Idealny przykład, żeby nie oceniać książki po okładce. ;)

Jake’owi od zawsze podobał się Russ,...

Przeurocze! Pochłonęłam w 3 godziny, nie mogłam się oderwać.
Historia może i prosta i przypominająca pewien film, ale warto przeczytać.

Przeurocze! Pochłonęłam w 3 godziny, nie mogłam się oderwać.
Historia może i prosta i przypominająca pewien film, ale warto przeczytać.

• Choroba/Trauma/Syndrom...
  • M/M ♥