Efekty uboczne

Tłumaczenie: Piotr Roman
Wydawnictwo: Prima
Side Effects

U jednej z pacjentek Bostońskiego Szpitala Metropolitalnego stwierdzono nietypowe krwawienie oraz zwyrodnienie jajników, z jakim tutejsi lekarze nie spotkali się dotychczas. znakomita patolog, doktor Kate Bennett, próbuje zdiagnozować chorobę, niestety, krwawienia nasilają się i pacjentka umiera. Następnego dnia do innego bostońskiego szpitala przywieziono kobietę zmarłą na ulicy wskutek krwotoku, u której stwierdzono podobną patologię jajników. Doktor Bennett, szukając przyczyn dziwnej choroby, odkrywa, że obie kobiety były pacjentkami Omncenter supernowoczesnego oddziału chorób kobiecych działającego przy jej szpitalu jako samodzielna jednostka, pod którego opieką pozostaje również ona. Nie wie jednak, że w Omncenter prowadzone są nielegalne testy leków przygotowywanych do produkcji przez gigantyczny koncern farmaceutyczny. Tymczasem do szpitala trafia przyjaciółka Kate, u której również wystąpiło krwawienie.

| 2016-05-17

Za co 10/10-hmm za całokształt? Tak, niczego mi nie brakowało, a raczej było wszystko, nawet to o czym bym nie pomyślała, że mogłoby w thrillerze być ;). Wiem, brzmi dziwnie, ale tak jest.

Za co gwiazdeczki:
1. Połączenie historii z teraźniejszością,
2. Chciwość niejedno ma oblicze,
3. Pokazanie, że nie każdego da się przekupić,
4. Warto mimo przeciwności pozostawać wiernym swoim zasadom,
5. Silna kobieta nie musi być wojującą feministką,
6. Miłość wszystko zwycięży,
7.Kłamstwo ma krótkie nogi,
8. Polityka jest brutalna (dosłownie i w przenośni, może również zmienić osobowość),
9. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, albo oni sami Ciebie znajdują (chociaż jeszcze nie wiesz o ich istnieniu),
10.Była zbrodnia, musi być kara, ale zawsze jest czas na odkupienie win.

Kate Bennet jest lekarzem patologiem w szpitalu metropolitalnym w Bostonie. Przy okazji laska jest żoną niedoszłego kongresmena (bodajże), któremu mimo starań nawiedzonego tatusia, w polityce nie wyszło. Jej...

Joanna JJ | 2015-06-09
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Całkiem dobry, trzymający w napięciu thiller medyczny :)

Złota_Wanilia | 2014-12-11
Przeczytana: 2005 rok

Trzymający w napięciu do ostatniej chwili thriller medyczny. Znakomite opisy wydarzeń oraz przedstawiony przerażający świat medycyny i jej mroczne sekrety.

wiejskifilozof | 2013-03-31

Lubię takie historie , połączenie medycyny i thrillera .Raczej literatura prosta i na jeden dzień.

słoneczko | 2015-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Kolejny thriller medyczny Palmera, który przeczytałem. Jak dla mnie trochę słabszy od innych, które czytałem. Nie wciągnął mnie mocno. Może temat nie dla faceta. Pomimo wszystko warto przeczytać.

Endorfina | 2013-07-15

Świetna. Z gatunku tych, które się czyta jednym tchem, podobnie zresztą jak większość książek tego autora. Polecam.

Aramina | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Po Palmerze spodziewałam się czegoś więcej. Niemniej całkiem dobrze przemyślany, ciekawy thriller medyczny, problem w tym, że... nie aż tak wciągający jak oczekiwałam.

Dominika | 2013-04-27

nie podobało mi się poddałam się.

sybla | 2015-07-25
Przeczytana: 19 lipca 2015

Niezła, trzyma w napięciu.

integral_15 | 2016-08-21