Ostatni posterunek

Tłumaczenie: Maja Lavergne
Cykl: Kay Scarpetta (tom 11)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Last Precinct
Kara

Inne wydania

Doktor Kay Scarpetta, naczelny koroner stanu Wirginia, ma poważne kłopoty. Loup-Garou, czyli Jean-Baptiste Chandonne, aresztowany za morderstwa kobiet w Richmondzie i napaść na Kay w jej własnym domu, nie przyznaje się do winy. Na przesłuchaniu utrzymuje, że chciał jedynie porozmawiać o tych zbrodniach z doktor Scarpettą, która go zaatakowała i poparzyła formaliną. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy nagle policja znajduje dowody świadczące, że to Kay popełniła jedno z morderstw. Doktor Scarpetta podaje się do dymisji i zostaje wezwana na przesłuchanie przed wielką ławę przysięgłych. Z Nowego Jorku przyjeżdża bardzo energiczna i błyskotliwa pani prokurator, aby poprowadzić śledztwo w tej sprawie.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

hanterkaa | 2016-07-27

Książka bardzo wciągająca.Jest wyróżniającym się przykładem sprawnego warsztatu pisarskiego,połączonego z niebanalnymi i zaskakującymi pomysłami.Patricia Cornwell jest mistrzynią budowania napięcia.Wszystkie wydarzenia ułożone są w logicznym porządku.Przejawia się to choćby w olbrzymiej dbałości o szczegóły podczas opisów.Nie sposób nie wspomnieć o doskonałym budowaniu postaci.Każdy z bohaterów jest żywy,głęboko umotywowany w istniejącym świecie.Przeżywający swoje własne radości i smutki wydaje się bliski i rzeczywisty.

Izka | 2016-06-12
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Sposób narracji nie zachęca do czytania, ale można się przyzwyczaić. Jako fanka doktor Scarpetty musiałam przeczytać i tę książkę. Warto było. Polecam wszystkim którzy czytali poprzednie książki o dr Kay.

Eliza | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, 2014, Strata czasu
Przeczytana: 02 marca 2014

Książki nie doczytałam, nie wiem czy ze względu na kiepskie tłumaczenie, ale czytanie było po prostu męczące. Dialogi sztuczne, rozumowanie bohaterów dziwne, opisy nudne, język jakiś taki trudny, akcji brak. Nie lubię nie kończyć książek, ale po 50 stronach to już naprawdę szkoda czasu na brnięcie dalej, a te 50 str były w sumie o niczym, można by je spokojnie streścić w 5 bo i tak nić nie wniosły.

Henioo | 2013-09-23
Przeczytana: czerwiec 2010

Doktor Kay Scarpetta, naczelny koroner w stanie Wirginia ma kłopoty, seryjny zabójca kobiet, Wilkołak, aresztowany podczas próby zamordowania Kay w jej własnym domu, nie przyznaje się do winy. Mało tego, utrzymuje, że chciał z nią tylko porozmawiać, a został potraktowany formaliną po twarzy.
W dodatku policja znajduje rzekomo niezbite dowody na to, że to Kay zamordowała jedną z wcześniejszych ofiar Wilkołaka.
Śledztwo prowadzi Jaime Berger, energiczna i błyskotliwa prokurator z Nowego Jorku.
Kay zostaje uniewinniona.
Dość ciekawa.

pani_Księgowa | 2014-12-14

Główna bohaterka nazywa się Skarpeta, śmieszyło mnie to i nie mogłam się skupić na lekturze ;) jak dziecko ;)

Agnieszka | 2015-06-30
Przeczytana: 10 lipca 2015