Slash

Wydawnictwo: Kagra
Slash
978-83-87598-03-7
slash, autobiografia, muzyka, rock

Jeden z największych rockowych gitarzystów naszych czasów oddaje w Wasze ręce pamiętnik, który redefiniuje pojęcie "sex, drugs and rock'n'roll". Po raz pierwszy Slash opowiada tu historię, której od środka nikt z nas dotąd nie znał: jak powołano do życia legendarną grupę Guns N’ Roses, jak tworzyli muzykę, która zdefiniowała nasze czasy, jak udało im się przeżyć szalone, niekończące się...

Po raz pierwszy Slash opowiada tu historię, której od środka nikt z nas dotąd nie znał: jak powołano do życia legendarną grupę Guns N’ Roses, jak tworzyli muzykę, która zdefiniowała nasze czasy, jak udało im się przeżyć szalone, niekończące się trasy, jak ocalili samych siebie i, wreszcie, jak wszystko to legło w gruzach. Slash daje nam możliwość przyjrzenia się życiu słynącego ze skrytości gitarzysty, zabierając nas w niebezpieczną podróż przez historię jednej z najwspanialszych instytucji w dziejach rock’n’rolla, zawsze na krawędzi samozagłady, nawet w chwilach największych triumfów, gdy świat był u ich stóp. Slash jest dokładnie taki jak Slash: zabawny, szczery, pomysłowy, inspirujący, zaskakujący i... jednym słowem – niepohamowany.

źródło opisu: http://www.kagra.com.pl/

źródło okładki: http://www.kagra.com.pl/

Bumblebee | 2018-04-01
Przeczytana: sierpień 2016

Szczera i prawdziwa autobiografia, świetna, ponieważ napisana przez samego Slasha:)

Michal39 | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

Początkowo trochę mnie nudziła, jednak potem gdy związali się Gunsi mocna i szczera lektura. Porównywalna z bio Duffa. Dużo się zmieniło do czasu gdy Slash zakończył pisanie tej książki, ciekawe co autor na to?:)
Zachowania Axla , było też o tym u Duffa. Polecam, przeczytałem mimo, że nie jestem jakimś fanem Gunsów.

MyaMartinez | 2017-11-26
Przeczytana: listopad 2017

Trochę męczyło mnie czytanie tej "spowiedzi", "pamiętnika" z jego życia można by napisać doskonałą książkę awanturniczo, rockandrollowo, pijacko, narkotyczną. Trochę zabrakło mi czegoś...iskierki, chemii która wyzwala się w momencie czytania, która dałaby mi siłę na przeczytanie tej prawie 500-stronicowej książki jednym tchem- może za dużo nazwisk, może momentami przydługie opisy. Czuję ewidentny niedosyt, lub przeceniłam mojego idola(albo już mało co jest w stanie mnie zadziwić), a może po prostu pewne zdarzenia, przygody, ciekawostki zostały zapomniane, celowo pominięte w tym muzyczno, alkoholowo, narkotycznym transie w którym ewidentnie tkwił Slash grając w Guns N' Roses. Chociaż z drugiej strony...jego wspomnienia kończą się około 2007 roku...Mimo wszystko chętnie dowiedziałabym się jak doszło zejścia się zespołu i do zagrania do zeszłorocznej trasy "Not in this liftime...Tour"...?

Luna | 2017-09-11
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo ciekawa autobiografia jednego z najbardziej charakterystycznych gitarzystów świata. Dzięki tej książce możemy poznać prawdziwego człowieka kryjącego się za bujną czupryną i kapeluszem. Polecam wszystkim fanom rockowego brzmienia.

Paweł | 2017-06-30

Ksiazka dla fanow, z calym szacunkiem dla Slash'a, opowidac to on nie potrafi. Jezeli nie jestes fanem G n R odpusc sobie.

MissMon | 2017-04-16

Wyjątkowo długo czytałam tę książkę, bo momentami przydługie opisy i nagromadzenie nazwisk osób nie mających wielkiego wpływu na historię skutecznie mnie zniechęcało i... usypiało ;)

Mikolaj1498 | 2017-01-02
Przeczytana: 24 września 2016

Krótko mówiąc-WOW!
Przeczytałem biografię jednego z najbardziej kontrowersyjnych muzyków na świecie,a poza tym mojego idola. xD
Jak najbardziej polecam osobom,które lubią trochę poczytać o niegrzecznym życiu,losach (dobrych i złych) przyjaciół,którzy założyli zespoł GnR(Guns N Roses). Książka przedstawi całe życie gitarzysty od początku jego narodzin,przez początki słuchania muzyki i zdobywanie popularności,aż do założenia Velvet Rewolwer.
Krótko mówiąc,kolejna książka o tematyce Sex,Drugs and Rock n'Roll.
Ocena 11/10

Autobiografie>biografie.

Lisica | 2016-09-06

Dzieciństwo, początki przygody z muzyką, wielka "sława", upadek jednego z najbardziej znanych zespołów na świecie. Na kartach tej książki klaruje nam się dosyć skromny gitarzysta, który nie ukrywa ani swoich błędów, ani tych dosyć ekstrawaganckich momentów z życia. Wszystko napisane bardzo przystępnym językiem, w sposób tak ciekawy, że nie można się oderwać od lektury.
Po prostu cudo. Slash <3 (ćśś ;))

Jeśli chcecie wiedzieć skąd i dlaczego w ogóle Slash zaczął nosić cylinder to musicie koniecznie przeczytać :)

Pambo Rambo | 2016-09-05

Książka trochę mnie rozczarowała...Napisana bardzo prostym językiem, momentami wręcz prostackim.Nie czytałam oryginału, więc nie wiem, czy jest to kwestia kiepskiego przekładu czy też tak miało być.

Czytając nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że historie są mocno ugrzecznione, niewygodne fakty pominięte przez co książka wydaje się być nie do końca szczera.

Można przeczytać.