Slash

Wydawnictwo: Kagra
Slash
978-83-87598-03-7
slash, autobiografia, muzyka, rock

Jeden z największych rockowych gitarzystów naszych czasów oddaje w Wasze ręce pamiętnik, który redefiniuje pojęcie "sex, drugs and rock'n'roll". Po raz pierwszy Slash opowiada tu historię, której od środka nikt z nas dotąd nie znał: jak powołano do życia legendarną grupę Guns N’ Roses, jak tworzyli muzykę, która zdefiniowała nasze czasy, jak udało im się przeżyć szalone, niekończące się...

Po raz pierwszy Slash opowiada tu historię, której od środka nikt z nas dotąd nie znał: jak powołano do życia legendarną grupę Guns N’ Roses, jak tworzyli muzykę, która zdefiniowała nasze czasy, jak udało im się przeżyć szalone, niekończące się trasy, jak ocalili samych siebie i, wreszcie, jak wszystko to legło w gruzach. Slash daje nam możliwość przyjrzenia się życiu słynącego ze skrytości gitarzysty, zabierając nas w niebezpieczną podróż przez historię jednej z najwspanialszych instytucji w dziejach rock’n’rolla, zawsze na krawędzi samozagłady, nawet w chwilach największych triumfów, gdy świat był u ich stóp. Slash jest dokładnie taki jak Slash: zabawny, szczery, pomysłowy, inspirujący, zaskakujący i... jednym słowem – niepohamowany.

źródło opisu: http://www.kagra.com.pl/

źródło okładki: http://www.kagra.com.pl/

Darek DTSG | 2013-07-25
Przeczytana: 2013 rok

Slash to znakomity gitarzysta ...cechuje go styl gry wyjątkowo melodyjny ,piękne bluesowe frazowanie i soczyste riffy ...stara blues-rockowa szkoła choć potrafi zagrać szybko w stylu shred.
Autobiografia jednego z największych gitarzystów rockowych musi zaciekawić i zainteresować nie tylko fanów zespołu G'N'R ale i muzyki.
Książka faktycznie jest napisana prostym językiem i czuć szczerość. Opisana jest w zasadzie cała kariera od początku z dużą ilością opisu "bycia w trasie" co stanowiło dość znaczną część życia muzyka . Sporo o konfliktach w zespole ,które do dziś owiane są legendą i nurtują fanów na całym świecie.
Cieszę się ,że ta książka powstała i aż dziw bierze ,że po tym wszystkim Slash to jeszcze pamiętał ..... !

Nie mogę wyjść z podziwu, że mimo sławy niepokornego, wielkiego gitarzysty, jaką bez wątpienia cieszy się Slash, przeczytałam w tej książce bardzo spokojną, szczerą i skromną wypowiedź osoby, która chyba wciąż nie wierzy, że osiągnęła tak wiele. Ten rodzaj szczerości, a jednocześnie opis niezliczonych i szalonych przygód zespołu spowodował, że i ja przestałam spać i jak odurzona nie mogłam przestać czytać.

Podchodzę do tej książki bardzo emocjonalnie, ponieważ (co tu dużo mówić!) Guns N'Roses zmieniło moje życie. Jakieś 10 lat temu zobaczyłam w telewizji ich koncert. I od tamtej pory wszystko się zmieniło. Buntowałam się jak każdy dzieciak, ale z taką muzyką było jeszcze lepiej. Potem zaczęłam poznawać: Black Sabbath, Iron Maiden, Aerosmith, Queen, itd. Czasami na swojej drodze spotykam ludzi w moim wieku i starszych, którzy nie mają pojęcia, że te zespoły gdzieś tam istniały, bądź istnieją do dzisiaj. I zaczynam wtedy drżeć ze strachu, bo gdyby nie przypadek, gdyby nie ten jeden,...

Erin | 2013-10-01
Przeczytana: 07 lutego 2013

Z bólem serca kończyłam chyba moją najlepszą książkę na półce. Nie bez powodu nazwałyśmy z przyjaciółką ją naszą "prywatną świętością".
Slash opowiada nam o swoi dzieciństwie, początkach GNR, rozwijającej się karierze, a później o wielkim upadku. Czego można by chcieć więcej? A można!
Po skończeniu czytania "Póki pamiętam" ogarnęło mnie uczucie pustki - tak bardzo chciałabym dowiedzieć się więcej na temat koncertów, współpracy z Mylesem.. No cóż.
Posiada dużo zdjęć, cytatów i sama oprawa graficzna zachęca do ponownego czytania :)

"W rytmie kłopotów i dobrej zabawy

Trudno dziś o osobę, która nie słyszałaby niczego o Guns N' Roses, zmianach w ich składzie, konfliktach między Slashem a Axl'em Rose. Ciężko byłoby również znaleźć kogoś, kto nie znałby takich utworów, jak "Welcome To The Jungle", "Sweet Child O' Mine", czy "Paradise City". Choć dorobek zespołu nie musi przypadać wszystkim do gustu, nie można zaprzeczyć, że odegrał znaczną rolę w historii rocka, pobijając przy okazji wiele rekordów - w tym dzięki najlepiej sprzedającej się płycie debiutanckiej i jednoczesnej obecności dwóch albumów na szczycie rankingu Billboard 200 (mowa tu o ‘Use Your Illusion I’ i ‘Use Your Illusion II’), zdobył również pokaźne, oddane grono fanów, a jego muzyka często pojawia się w filmach i serialach. Ale G N' R to nie tylko muzyczny fenomen - to grono ambitnych ludzi, którzy wypracowali wspólnie charakterystyczne brzmienie. To osoby po przejściach, które oddając swoje życie muzyce rockowej - poddały się wielu pułapkom, ale...

Alexa_Marie | 2013-04-01

Bardzo fajna biografia opisująca szalony świat gitarzysty Guns and Roses. Slash opowiada o swoim dzieciństwie, fascynacji muzyką, trudnych początkach zespołu, oszałamiajacym sukcesie i konfliktach w zespole, które ostatecznie doprowadziły do jego rozpadu. Slash z rozbrajającą szczerością opisuje szalone życie w trasie koncertowej i swoje uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Spełnienie marzeń o sukcesie dla wielu osób okazało się pułapką bez wyjścia. Slashowi udało się przeżyć, chociaż graniczy to z cudem. Mniej szczęścia mieli niektórzy z jego przyjaciół, których życie zakończyła śmierć z przedawkowania lub uzależnienie zniszczyło ich twórczą kreatywność. Biografia pozwala poznać rzeczywistość Gunsów i otaczających ich ludzi, zrozumieć, na czym polega bycie gwiazdą rocka i jazda bez trzymanki. Krew, pot i łzy Slasha w luksusowym wydaniu z licznymi wspaniałymi fotografiami. Polecam!!!

Kuba | 2013-03-10
Przeczytana: 09 marca 2013

Ciekawa historia ciekawego człowieka. W połączeniu z niedawnym koncertem w Spodku wywarła na mnie mocne wrażenie, a w zasadzie dołożyła czegoś nowego do emocji, które towarzyszą mi od kilkunastu lat słuchania muzyki tego jegomościa. Polecam każdemu fanowi.

Książkomaniaczka | 2013-11-20

Wreszcie nareszcie ją przeczytałam. Niestety i stety. Stety, bo jednak ciężka jest i niewygodna w podróży, a akurat w tym tygodniu często nie było mnie w domu i w niektórych sytuacjach musiał zostać w domu :/

Niestety, bo to cudowna książka!!
Czułam się jakby Slash siedział koło mnie i opowiadał mi to wszystko.
W pewnych momentach prześmiesznie, w pewnych smutno i miałam krzyknąć "Slash! Co Ty do chuja zrobiłeś?!"

Książka dla tych, którzy przede wszystkim chcą posłuchać (poczytać) o Slashu. A raczej o jego postrzeganiu świata, bo przecież to on nam opowiada o swoim życiu i patrzenie na niego, a nie jakiś pisarz (ewentualnie dziennikarz) o jego życiu i o Nim.
Jestem prze szczęśliwa, że ją czytałam, ale zasmucona, że to już koniec. Mamy 2013 rok, a książka kończy się na 2007, więc trochę czasu upłynęło i jestem ciekawa co było dalej itd.
Książka mnie poruszyła w pewnym sensie. Dostałam tak jakby kopa. Oraz w stosunku do Slasha mam większy szacunek. On, moim zdaniem, nie chciał...

Lisica | 2016-09-06

Dzieciństwo, początki przygody z muzyką, wielka "sława", upadek jednego z najbardziej znanych zespołów na świecie. Na kartach tej książki klaruje nam się dosyć skromny gitarzysta, który nie ukrywa ani swoich błędów, ani tych dosyć ekstrawaganckich momentów z życia. Wszystko napisane bardzo przystępnym językiem, w sposób tak ciekawy, że nie można się oderwać od lektury.
Po prostu cudo. Slash <3 (ćśś ;))

Jeśli chcecie wiedzieć skąd i dlaczego w ogóle Slash zaczął nosić cylinder to musicie koniecznie przeczytać :)

Kama86 | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Rockowe spojrzenie widoczne jest tu niemal na każdym kroku. Nic dziwnego, skoro taki charakter miały zainteresowania, nałogi i związki Slasha. Muzyk odsłania swoją twarz dosłownie i w przenośni, nieraz zaskakując czytelnika zarówno opowiadaną historią, jak i szczerością wywodu.

Nitager | 2016-04-19

Naprawdę, nie trzeba być fanem GN'R, żeby z zainteresowaniem przeczytać tę książkę. Ale ja jestem... Cóż więc mogę powiedzieć? Musiałem ją zdobyć. Nie tylko przeczytać, ale mieć ją na półce, w prywatnej biblioteczce, aby sięgać po nią, ilekroć będzie potrzeba.
Swoją opowieść zaczyna od czasów wczesnego dzieciństwa. O rodzicach, pierwszych wspomnieniach. Opowiada o latach szkolnych i o trzech pasjach, jakie mu się wtedy objawiły: rower, gady i gitara. Rower wkrótce poszedł w kąt, gitara stała się numerem jeden, ale miłość do gadów pozostała do dziś, co czasem powodowało kłopoty.
Potem początki "Gunsów", nawiązywanie znajomości, zmieniające się relacje z kolegami z grupy, pociągnięte aż do chwili, w której zrezygnowany odszedł z zespołu. Po okresie niemocy zakłada nowy zespół, razem ze starymi i nowymi przyjaciółmi.
Oczywiście, nie tylko muzyka i kariera są obecne w książce. Wiele miejsca poświęca życiu prywatnemu, małżeństwu, kłopotami z narkotykami, nałogiem... Wspaniale opisał...

Sport 2